Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik sygnału Deviser S-30 - Odradzam

big_munios 30 Paź 2015 03:26 16107 90
  • #1 30 Paź 2015 03:26
    big_munios
    Poziom 8  

Witam

Odradzam zakup urządzenia

Sugerując się opiniami tutaj zakupiłem 5 miesięcy temu ten miernik

1. miernik myli transpondery ( wgrane z Lyngsat ) np 11836 na Astra 23.5 odczytuje jako 11836 na Astra 19.2, przełączając satelity masz połowe zasięgu na transponderach jednej i drugiej satelity
    2. podczas przełączania transponderów z satelity na satelite, dalej widzi zasieg na róznych satelitach, powoduje to duże zamieszanie, w sumie nie wiadomo na co się ustawia bo niby na 3-4 satelitach jednocześnie jest zasięg
    3. próbując od początku, odpinasz kabel, włączasz urządzenie, ustawiasz satelite i transponder, masz zasięg zero, szukasz, nie znajdujesz ( jak ja ostatnio szukałem 23.5 east ), wiesz że gdzieś tam musi być bo znalazłeś Astre 28.2, masz wgrane 8 transponderów ze strony skylink.sk pod 23.5, ale dalej nie znajdujesz, szukasz i szukasz ...... w końcu na czuja "po scectrum" i jak masz szczęscie to znajdziesz, tak jak mi się udało, chociaż powinno być prościej .... bo transponedry były wgrane prawidłowo
    4. nierównomierne wyniki, znajdujesz zasięg, dokręcasz śrubki przy antenie, idziesz do klienta, niech włącza dekoder bo jesteś pewien że jest ok, na dekoderze zero, podłączasz miernik, a tam też zero mimo że przed chwilą przy antenie na tym samym transponderze dostrajałeś na maxa, ateraz pokazuje ci miernik zero ....
    5. wyszukuje tylko transpndery 27500, nigdy nie znalazłem 29.900, czy inne mimo że były wgrane
    6. pozmieniałem transpondery tak by na różnych satelitach się nie powtarzały te same numery, ale mimo to urządzenie dalej wskazuje błędnie, nadal można złapać kilka satelit na raz.

7. REASUMUJĄC NIE MOŻNA MU UFAĆ JEŻELI NIE JESTEŚ PEWIEN NA 100% ŻE ZŁAPAŁEŚ SYGNAŁ Z ODPOWIEDNIEJ SATELITY

No i najważniejsze, cały ten sprzęt to podróbka sprzętu Deviser, nie dajcie się zmylić, Deviser S-30 to """"" Devisertek z Alibaby """" tania podróbka Deviser'a, a oni w swojej ofercie nie mają takiego urządzenia, wiem bo ich pytałem.

Od początku wypuszczenia sprzętu na rynek a wiec od 2013 nie ma żadnego upgread'u softu, nie ma też możliwości wykonania hard reset czy tez wgrania ustawień początkowych, żaden serwis czy też dystrybutor w Polsce wam nie powie jak to zrobić, bo sam nie wie, radze poszukać, poza Polskim forum, poza jedną wzmianką w Niemczech i Australii sprzed 2 lat ten miernik nie istnieje, producent na Alibaba nie odpowiada na emaile, atelefon to głucha linia gdzieś w Chinach

Chociaż jedno trzeba mu oddać, jak już jesteś pewien że trafiłeś w odpowiednią satelitę to pomiary i odczyty urządzenie ma bardzo dobre, jeżeli ustawiasz pod tylko HB to jest to sprzęt super za te pieniądze, naprawdę jest bardzo dokładny, ale jeżeli chcesz ustawiać pod inne satelity a tym bardziej pod kilka naraz to lepiej sobie darować czasu i nerwów

0 29
  • #2 14 Lis 2015 20:18
    Jolaos
    Poziom 15  

Dla mnie nieważne jak się nazywa Deviser i Reviser.
    Podróba czy nie - najważniejsze że DOBRZE pracuje. Mam go ponad dwa lat , raz był w serwisie z powodu braku ładowania. Wrócił i znów robi co dzień co należy.

Co do błędów to widzę że popełniasz je sam. Skoro potrzebujesz ustawiać więcej niż HB to musisz sobie wyedytować swoją listę transpoderów w taki sposób by te częstotliwości z każdego z satelitów były inne.

Jest zupełnie normalne że na 19,2E i na 23,5E czy innych te częstotliwości w wielu przypadkach bywają takie same. Więc miernik Ci wskazuje to co dociera do niego z satelity. Mój mnie nie zawiódł jeszcze nigdy bo rozumiem jego zachowanie.
    Co do upgrade - jest takie powiedzenie - jak coś pracuje dobrze to się tego nie naprawia.
    Co z tego że producent dekoderów np. Ferguson wypuszcza co drugi miesiąc upgrade jak ono nic nie wnosi a bywa niekiedy gorsze od poprzedniego.

Mam profesjonalnego Rovera ale małe instalacje wolę ustawiać Deviserem.
    Mały , lekki , poręczny , dokładny. Wiem co mówię i ZUPEŁNIE się z Tobą nie zgadzam.

pozdrówka

2
  • #3 15 Lis 2015 13:07
    zdaro

Poziom 11  

cyt. 4. nierównomierne wyniki, znajdujesz zasięg, dokręcasz śrubki przy antenie ...

Ale jak dokręcasz te śrubki to oczywiście kontrolujesz wskazania miernika ?

Mam ten miernik 2 lata i złego słowa nie powiem. Nic nie musiałem aktualizować poza wpisaniem w pażdzierniku nowych parametrów tr. na HB.
    Bateria świetna, znalezienie satelity 2 minuty, jedynie wejście kabla z konwertera powinno być wg mnie z drugiej strony.

1
  • #4 24 Lis 2015 00:09
    jwdorjan
    Poziom 9  

zdaro napisał:

Bateria świetna, znalezienie satelity 2 minuty, jedynie wejście kabla z konwertera powinno być wg mnie z drugiej strony.

W takim razie ustawiałeś anteny tylko w dobrych warunkach atmosferycznych. Niestety, czasami trzeba ustawiać przy siąpiącym cały dzień deszczyku, a wówczas płynąca po kablu woda spływa na urządzenie pomiarowe. Dotychczas posługiwałem się wiekowymi wskaźnikami DSM11 i Digisat Pro i przy DigisatPro nawet odwracanie do góry nogami nie było możliwe bo miał złącza z obu stron (zasilające od tunera i 2x LNB). Kupując bardziej zaawansowany model „miernika” świadomie wybrałem S30 i jestem bardzo zadowolony. Podłączenie kabla od dołu uważam za przemyślane posunięcie konstruktorskie i w takie deszczowe dni jak teraz można to docenić. Woda po kablu nie spływa do urządzenia, a do miernika chronionego foliową torbą i zapakowanego w fabryczny pokrowiec łatwo się podpiąć od dołu. Jest w pełni zabezpieczony przed deszczem ,a jednocześnie łatwo go obsługiwać. Wejście do miernika Deviser S30 od dołu to w/g mnie jest zaleta, a nie wada.

Druga sprawa to dołączony w zestawie pokrowiec. Jest świetny. Umożliwia szybkie podwieszenie miernika do jakiegokolwiek elementu nośnego anteny, czy balustrady balkonu bądź tarasu. Rzepy są tak rozmieszczone, że pozwalają na umocowanie odchylanej klapki pokrowca z tyłu, a jednocześnie ta przykrywka panelu odchylana jest do góry i stanowi fajny daszek rzucający w słoneczne dni cień na ekran miernika. Nie jest to niezbędne bo wyświetlacz jest jasny, z regulacją kontrastu i dobrymi kątami obserwacji, ale zdecydowanie poprawia widoczność w pracy przy ostrym słońcu.

Kolejna zaleta to bateria (akumulator). Jest naprawdę przyzwoita i o pojemności 1600 mAh, a na dodatek komora na baterię jest tak duża, że z powodzeniem da się używać innych różnych zamienników. Zestaw jest typowy bez żadnych udziwnień. Dwa płaskie, prostokątne ogniwa Li-ion o napięciu 3,6 - 3,7V połączone szeregowo z wyprowadzonym kabelkiem i wtyczką do gniazdka. Taką baterię można złożyć samemu w kilkanaście minut i zapasowe źródło energii gotowe. Mam takie o pojemności 1700mAh i 2200mAh. Miernik pracuje również z podpiętym zasilaniem z sieci i zamiast oryginalnego pasuje prawie każdy 12V zasilacz od dekoderów Cyfra+, N-ki, NC+.

Co do łatwości/trudności zlokalizowania i precyzyjnego ustawienia anteny miernikiem Deviser S30 to nie bardzo rozumiem autora wątku. Nie miałem nigdy kłopotów ze wspomnianymi wyżej wskaźnikami to jakim cudem mogą być trudności przy tak zaawansowanym urządzeniu. Rzeczywiście – nie robiłem nigdy instalacji z anteną skierowaną inaczej niż Hotbird, Astra19.2 i Amos, ale ten mierniczek na te lokalizacje jest wręcz rewelacyjny. Samo znalezienie satelity to zaledwie minuta, a reszta to zabawa w doprecyzowanie ustawień.
    Chciałbym w tym miejscu podziękować dla czarny alibaba za gotowca z nowymi listami tp na HB i Astra19.2. dla S30. Zmodyfikowałem te listy tp zostawiając pozostałe lokalizaje. Próbowałem nawet dać +, ale jestem „świeżak”, więc nie mogę.

Pozdrawiam.

1
  • #5 24 Lis 2015 02:04
    Darek.S
    Poziom 31  

Jolaos napisał:
    to musisz sobie wyedytować swoją listę transpoderów w taki sposób by te częstotliwości z każdego z satelitów były inne.

Jest zupełnie normalne że na 19,2E i na 23,5E czy innych te częstotliwości w wielu przypadkach bywają takie same. Więc miernik Ci wskazuje to co dociera do niego z satelity.

Tu się całkowicie zgadzam. Używam Neona więc trochę wyższą półkę i jest taki transponder na Hotbirdzie, który całkowicie poprawnie loguje mi się na innym satelicie. Chyba 16E. Wiem bo raz mnie to zmyliło. Dlatego ustawiam tylko na takich transponderach, które gdzie indziej nie występują. W praktyce 11508V 11449H i dla kontroli sprawdzam jeszcze na 12, 475 GHz, pol. H, SR: 29900, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK bo to jeden ze słabszych transponderów.

1
  • #6 01 Gru 2015 00:41
    jwdorjan
    Poziom 9  

Lista transponderów do Deviser S30. Uzupełniona o Thor 0.8 i Astra 23.5. Tak zmodyfikowana, że żadne częstotliwości nie powtarzają się i nie kolidują ze sobą. Mamy wówczas 100% pewności, że znaleziony satelita jest tym poszukiwanym i zarzuty autora wątku stają się nieaktualne.

Oczywiście Hotbird włącza się domyślnie po uruchomieniu, a strzałka w lewo udostępnia transpondery z Astry 19.2. Dla Thor 0.8 i Astra 23.5 mamy do dyspozycji również po 9 TN, podobnie jak dla Hotbirda i Astry 19.2.

Mam też taką listę z 6 pozycjami Hotbird po 9 TN i żadne częstotliwości nie kolidują ze sobą. Dla chętnych mogę wrzucić jako załącznik, ale tą niżej uważam za optymalną i mającą identyfikować 16 satelit.

@big_munios, sprawdź te listy i napisz ponownie opinię.

1
  • #8 10 Gru 2015 13:00
    jwdorjan
    Poziom 9  

Pewnie, że Deviser S30 działa super. Ze 100% pewnością identyfikuje jak na razie każdą pozycję satelitarną, chociaż ta pewność uzależniona jest od wgranej listy transponderów i nawet miałem ostatnio pewne wątpliwości przy ustawianiu na Astrę 2 28.2E. Miernik pokazywał akceptowalny MER na wgranych TN, a po podłączeniu dekodera - brak sygnału. I tutaj kłania się kierunkowa paczka UK z niskimi częstotliwościami, których to na 80 cm antenie nie można odbierać. Wystarczyło zmienić transponder w dekoderze i pojawił się sygnał.

Listę do S30 ciągle modyfikuję. Docelowo mam zamiar sprawdzić większość pozycji od 42.0 E do 30.0 W, a więc od Turksat do Hispasat. Układ podobny jak we wskaźniku Schwaiger 9002, tylko 9 x lepszy, bo do identyfikacji można używać 9 TN, a nie jednego. Na razie uaktualniłem wpisy dla pozycji 42.0 E, 39.0 E, 31.5E, 28.2E, 19.2 E i 13.0 E.

Spróbujcie tej listy, chyba że macie lepsze.
    Pozdrawiam.

2
  • #10 31 Sie 2017 21:00
    asatel1360
    Poziom 7  

Witam. Mam ten miernik około 2 lat. Ogólnie jestem zadowolony. Problem mam tylko kiedy instalacja zrobiona jest na multiswitch i np jest hotbirt i astra. Wtedy nie czyta mi diseqca. Może ktoś sprawdzi u siebie ?? Z brakiem upgreadu zgadzam się w 100%. Mało tego wszyscy sprzedają ten miernik ale nikt nie udzieli najmniejszej informacji co do wgrywania nawet nowej listy bo nie mają zielonego pojęcia więc trzeba samemu to rozgryźć lub posiłkować się np. elektrodą.

0
  • #11 31 Sie 2017 21:12
    Jolaos
    Poziom 15  

Miernik działa dobrze na tej fabrycznej wersji softu. Jest tani więc napisanie nowego oprogramowania jest zapewne nieopłacalne.
    Jak dla mnie nic nie trzeba zmieniać, prosta mała konstrukcja spełniająca ograniczone wymagania
    czyli ma to co niezbędne by ustawić antenę satelitarną.

Co do listy kanałów - musimy robić ją sami wzorując się na podanym powyżej przykładzie.
    Wiemy jak ostatnio jest dużo zmian w parametrach sygnału a dokładnie chodzi o przejścia z DVB S na DVB S2 czyli HD. Zmiany są korzystne , to wiemy więc zaktualizowanie sobie tych kilku częstotliwości dla usera forum Elektroda nie powinno być żadnym problemem i nie musi być łopatologicznie opisane. Mamy do tego narzędzie więc klik klik i po zabawie.

1
  • #12 31 Sie 2017 22:26
    asatel1360
    Poziom 7  

Nie zgodzę się że to jest klik klik. No chyba że ktoś mało co zmienia ale sam zauważyłeś że zmiany ostatnio są dość często. Jak chce się zrobić dobrą listę na kilka kanałów to te klik klik to jest kilka godzin. Co do prędkości odczytu też można dużo powiedzieć. Dwa lata wstecz używałem Miernik Horizon i sprzedałem go bo nie obsługiwał S2 ale prędkość dokładność na pewno przewyższała ten miernik. Listę wgrywa się poprzez logowanie na stronie producenta. Wybiera się satelity jakie chcesz ściągasz, wgrywasz i masz. Firma istnieje wiele lat i ma się czym chwalić oprócz ceny bo ona jest dużo wyższa od S-30. Nie mówię że jest on zły tylko mam problemy z diseqcami i upierdliwe jest robienie listy.

0
  • #13 01 Wrz 2017 14:27
    Fotodetektor

Poziom 30  

... i dlatego jak ktoś chce coś robić i brać za to pieniążki to trzeba zainwestować w sprzęt a nie improwizować na wynalazkach bez supportu. Później są takie kwiatki.

0
  • #14 01 Wrz 2017 15:31
    asatel1360
    Poziom 7  

Popieram w 100% ale czasami człowiek się łudzi a potem jest dwa razy stratny.

1
  • #15 03 Wrz 2017 17:41
    matrix5
    Poziom 14  

Miernik jak na swoja cenę spisuje się idealnie , samo robienie listy zajmuje kilka minut jak ktoś pisał wcześniej i nie ma z tym jak najmniejszego problemu , sam program do tego jest tak prosty ze nie trzeba go nawet opisywać , a jeśli ktoś ma z tym problem i zajmuje mu to kilka godzin to cóż bez komentarza co do umiejętności tej osoby.
    Sam miernik nie potrzebuje jakiś nowych wersji softu bo miernik działa i nie ma problemu z jego oprogramowaniem wiec nie ma za bardzo co poprawiać a jak ktoś lubi nowe dodatki w mierniku to powinien sobie znaleźć sobie coś innego w innej cenie a nie narzekać.
    Ten miernik do ustawiania anten wystarcza i spisuje się bardzo dobrze ustawione na nim już setki anten i nigdy nie było problemu z miernikiem i ustawieniem anten zawsze porównywane z miernikiem neon S2 lub Horizon HD-S2.
    Przede wszystkim wiedza to podstawa bo nawet najlepszy miernik nam nie pomoże jak wiedza jest znikoma a my zwalamy wine na sprzęt bo tak jest najłatwiej. I darujcie sobie teksty trzeba kupić lepszy sprzęt , sam sprzęt to nie wszystko.

0
  • #16 13 Gru 2017 20:53
    KrzysztofKurpuas
    Poziom 5  

A może któryś z kolegów opisze krok po kroku jak ustawia antenę, które transportery mieży bo nie ukrywam iż u mnie jest taki problem iż na jednej antenie ustawiona na tym samym transpordeze jest sygnał przepiękny a na innej przy tym samym transpordeze pokazuje zupełnie co innego i potrafi obraz przycinać. I tak dokładnie to nie jestem pewny czy ja coś robię nie tak czy miernik ma złe dni😉 Pozdrawiam
    Dodano po 2 [minuty]:
    Dodano po 2 [minuty]:
    A może któryś z kolegów opisze krok po kroku jak ustawia antenę, które transportery mieży bo nie ukrywam iż u mnie jest taki problem iż na jednej antenie ustawiona na tym samym transpordeze jest sygnał przepiękny a na innej przy tym samym transpordeze pokazuje zupełnie co innego i potrafi obraz przycinać. I tak dokładnie to nie jestem pewny czy ja coś robię nie tak czy miernik ma złe dni😉 Pozdrawiam

0
  • #17 13 Gru 2017 21:16
    Jolaos
    Poziom 15  

Wszystko zależy od miejsca gdzie montujesz antenę.
    Jeżeli przed nią - od strony południowej masz czystą przestrzeń , brak drzew , budynków , innych przeszkód w odległości około 70 - 100 metrów to musi się udać pod warunkiem że sprzęt jest sprawny - antena nie pogięta / czasami nawet tego nie widać / , konwerter sprawny , kable dobrej jakości , całe , nie sparciałe.
    Antena na obecne czasy to minimum 80 cm ,na mniejszej nawet nie zaczynaj zabawy.
    Ustawiasz na transpoderze 10 719 V lub jeszcze lepiej na 10 892 H bo ten 10 719 ma swój odpowiednik na sąsiednim satelicie.
    Szukasz najlepszego sygnału , dokręcasz wstępnie.
    Potem transpoder TVN HD 11 508 V i na nim finalnie dostrajasz. Wiadomo że kręcąc śruby też zmieniasz nastawy anteny. Więc cały czas obserwujesz , przy każdym ruchu klucza , jak sie pogarsza to cofasz.
    Doświadczenia tak czy owak muszisz nabrać.

1
  • #18 13 Gru 2017 21:23
    KrzysztofKurpuas
    Poziom 5  

Dzięki kolego jutro jest szansa przetestować twoja podpowiedz. Napisze po instalacji 😉

0
  • #19 13 Gru 2017 22:05
    asatel1360
    Poziom 7  

Kolega zapomniał dodać, że na koniec dostrajasz konwerter. Przełączasz miernik w pozycję gdzie ustawia się MER i kręcisz delikatnie konwerterem tak aby uzyskać największe wskazania

0
  • #22 14 Gru 2017 00:05
    asatel1360
    Poziom 7  

Zgadza się. Ja to rozumie ale ten pytający mógł nie załapać.

0
  • #23 27 Sty 2018 20:10
    secik2121
    Poziom 9  

czy ktoś może wrzucić aktualną listę chociaż na Hotbirda?

0
  • #25 10 Lut 2018 23:43
    asatel1360
    Poziom 7  

Jak ustawisz antenę na TVN to wszystko będzie ci chodziło

0
  • #26 10 Lut 2018 23:44
    KrzysztofKurpuas
    Poziom 5  

Powiedz jakie masz transporedery w mierniku wgrane z hotbird

0
  • #27 11 Lut 2018 00:14
    _kli_
    Poziom 34  

rynio_oo napisał:
    na który transponder najbardziej zwracasz uwagę podczas ustawiania Hot Bird?

Na wszystkie.
    asatel1360 napisał:
    Jak ustawisz antenę na TVN to wszystko będzie ci chodziło

Niby tak, ale nie wszystko z optymalną jakością. Poza tym pod warunkiem że czasza jest prosta. Czasem TVN-om trzeba troszkę ująć MER, aby innym dodać.
    KrzysztofKurpuas napisał:
    jakie masz transporedery w mierniku wgrane z hotbird

W pliku który zamieściłem wyżej są praktycznie wszystkie "polskie" (nc+, CP, Orange).

1
  • #28 11 Lut 2018 21:50
    rynio_oo
    Poziom 2  

Dziękuje. Postaram przetestować w najbliższym czasie.

0
  • #29 12 Lut 2018 08:06
    Darek.S
    Poziom 31  

_kli_ napisał:
    Czasem TVN-om trzeba troszkę ująć MER, aby innym dodać.

Też to obserwuję i to nie czasem a chyba zawsze. Pewnie wynika to z faktu, że Hotbird to nie jeden satelita a flota satelit rozmieszczonych w niedużej ale zawsze odległości od siebie.

0
  • #30 12 Lut 2018 10:32
    _kli_
    Poziom 34  

Dlatego nie jestem zwolennikiem ustawiania "na TVN". Wystarczy trochę odkształcona lub niezbyt dokładnie ustawiona czasza. Można wówczas na 11508 wyciągnąć maks. parametry, ale kilka innych transponderów pozostanie bez odbioru, lub na jego pograniczu.

1