Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SmartHome, sterowanie nagrzewnicą kanałową, przekaźnik 3 fazy

rafaelpl 30 Paź 2015 09:55 450 1
  • #1 30 Paź 2015 09:55
    rafaelpl
    Poziom 2  

Witam

Mam następujące zagadnienie:

Sterownie:
    - 2x bojlerami na wodę z grzałką elektryczną
    sterowanie na podstawie harmonogramu i czujnika temperatury, sterownik ma łączyć lub wyłączyć zasilanie grzałki (przekaźnik jednofazowy, grzałka 1kv)
    - DGP (kominek z turbiną i elektryczną nagrzewnicą kanałową)
    Turbina ma otrzymać zasilanie (przekaźnik jednofazowy, turbina pobiera 130W) gdy(dowolny z warunków):
    - temp nagrzewnicy przekroczy 30 stopni (czujnik temp)
    - temp kominka osiągnie 35 stopni (czujnik temp)
    - gdy delta temp pomiędzy parterem i piętrem przekroczy 8 stopni (zarówno plus jak i minus)

Nagrzewnica ma otrzymać zasilanie( przekaźnik, nagrzewnica trzyfazowa 6kv(łącznie) gdy (muszą wystąpić wszystkie poniższe warunki)
    - harmonogram (mam G13, chcę wykorzystać strefę 3)
    - temperatura w którymkolwiek z pokoi (3 termometry) spadnie poniżej zadanego poziomu
    - temperatura kominka będzie poniżej 35 stopnii

zakładam wykorzystanie PLC2011C1 oraz 8 termometrów na złączu 1-wire i zestawu 8 przekaźników 10A na złączy 1-wire

Docelowo dojdą jeszcze rolety, brama i kilka innych dodatków

Moje wątpliwość dotyczy zastosowania 3 przekaźników 10A(z 8 z zestawu na 1-wire) zamiast jednego przekaźnika trójfazowego do włączania i wyłączania nagrzewnicy.

Czy tak można to zrobić ?

Tam są zwykłe grzałki więc teoretycznie nie jest to układ wrażliwy na przepięcia, każda grzałka pracuje niezależnie(zasilanie). Zakładam też dodanie zestawu RC pomiędzy fazami na wejściu nagrzewnicy

czy ktoś może polecić gdzie kupić układ RC na 400V(przepięcia)?, najlepiej online

0 1
  • #2 30 Paź 2015 19:30
    kamil12239
    Poziom 16  

Cytat:
    zestawu 8 przekaźników 10A na złączy 1-wire

8 przekaźników 10 A to wytrzyma ale nie można ich dać na wejście 1-wire bo to nie bedzie działać. Przkekaźnik każdy pojedynczo łączysz do osobnego wyjścia tego plc.

0
  Szukaj w 5mln produktów