Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala, zasilanie magnetronu - DEAWOO KOG-3000SL

tadeq 30 Paź 2015 12:01 699 2
  • #1 30 Paź 2015 12:01
    tadeq
    Poziom 11  

Witam.
    Mikrofala przestała grzać i po sprawdzeniu okazało się że jest spalony bezpiecznik WN, podpalona płytka z miki i mała izolacja złącza katody (15 000 Ohm pomiędzy zaciskiem a masą). Bezpiecznik i płytkę wymieniłem. Upływność jak się okazało była na samym złączu. Rozebrałem złącze i podłączyłem bezpośrednio przewody do magnetronu. Kuchenka działa, tylko mam dylemat. Kiedy rozebrałem to złącze to okazało się że jest ono zbudowane tak że są tam dwa małe kondensatory.
    Teraz jak podłączyłem magnetron bezpośrednio to oczywiście nie ma tych kondensatorów. Pytanie jest czy tak można, czy te dwa malutkie kondensatory mają istotne znaczenie dla prawidłowej pracy kuchenki?
    Załączam rysunki z zaznaczonymi na czerwono tymi kondensatorami i gdzie one się znajdują
    Pozdrawiam Tadeusz
    Na prośbę moderatora podaję typ mikrofali- DEAWOO KOG-3000SL

0 2
  • #2 31 Paź 2015 10:27
    garryy
    Poziom 13  

Cytat:
    Pytanie jest czy tak można, czy te dwa malutkie kondensatory mają istotne znaczenie dla prawidłowej pracy kuchenki?

Tak nie można... jeżeli mikrofala ma sterowanie cyfrowe może zacząć wariować sterownik...
    I najważniejsze - w taki sposób jak podłączyłeś obecnie magnetron, narażasz zdrowie użytkowników tej mikrofalówki !
    Całe to złącze z konektorami jest w istocie kondensatorem przepustowym mającym nie dopuścić do wycieku mikrofal po przewodach zasilających i jest bezwzględnie konieczny.
    Lepiej wydać parę złotych i założyć sprawne całe złączę... zdrowie najważniejsze ;)
    Pozdrawiam

0
  • #3 31 Paź 2015 23:00
    tadeq
    Poziom 11  

Dziękuję za odpowiedź. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie jednak myślę że brak tych kondensatorów może mieć wpływ na ewentualną zmianę częstotliwości. Natomiast jeżeli idzie o wyciek mikrofal na zewnątrz to nie wydaje mi się. Wszak całe urządzenie jest w obudowie metalowej i to jest ekran.
    Mam obawy że brak wspomnianych kondensatorów zmieni częstotliwość mikrofal i te wpłyną negatywnie na jakość podgrzewanego pożywienia. Ale czy tak jest?
    Pewnie pozostanie mi kupić nową kuchenkę i tyle.
    Poczekam jeszcze z zamknięciem tematu może ktoś jeszcze coś podpowie.

0