Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 cc 2.0 '02 - nie gasną światła

30 Paź 2015 12:14 2898 4
  • Poziom 1  
    Witam. Z racji tego że nie ma kto mi pomóc czy doradzić musze zasięgnąć waszej rady. Posiadam auto peugeot 206 cc 2002 rok 2.0 silnik. Auto juz trzy razy było u mechanika i oczywiście wszyscy pomagają tak ze dwa dni jest ok. Otóż mój problem to to że światła nie chcą się zgasić po wył auta i wyjęciu kluczyka. Poprostu pala się non stop. Nie reagują na wyłączanie przełącznikiem. Wyłączam je otwierając maske:/ i wyjmuje wtyczki od świateł. No ile można się denerwować? Dwa razy elektryk przeczyscil ten przełącznik i tak chodziło dwa trzy dni. Proszę o pomoc; (

Moderowany przez Błażej:

Temat poprawiłem. Proszę się trzymać wytycznych regulaminowych.

• Specjalista grupy V.A.G.
    Trzeba połączyć się za pomocą diagnoskopu z przełącznikiem zespolonym COM i zobaczyć jakie stany widzi diagnoskop.
    Jeżeli pomaga na jakiś czas przeczyszczenie przełącznika to może warto go wymienić na inny.
  • Poziom 35  
    Przełącznik nazywa się COM2000. Wszystko jest sprzęgnięte z BSI i BSM (moduł wykonawczy).
    Co otrzyma BSI wysyła do BSM i to wykonuje.
    Dobra naprawa COM2000 albo wymiana.
  • Poziom 35  
    Zasilanie na swiatła wychodzi z modułu pod maską. Nalezy sprawdzic czy sygnał z włacznika swiatel rząda załaczenia? Jezeli nie, to wina jest w module. Mogą to byc przekazniki sklejone lub uszkodzona wiazka.
  • Poziom 21  
    Jak ci nie będzie chciało zgasnąć to uderz delikatnie w BSM, w ten sposób możesz sprawdzić czy przekaźnik się nie klei.

Dodano po 1 [minuty]:

BSM to ta "skrzynka" pod maską z bezpiecznikami.