Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UT-70B - Dziwne zachowanie na automatycznym zakresie

30 Paź 2015 12:38 876 5
  • Poziom 9  
    Witam,

Zdecydowałem się zakupić nowy, "lepsiejszy" nieco miernik i mój wybór padł na UT-70B. Wcześniej chciałem kupić wersje A, ale gdzieś przeczytałem, że automat jest lepszy i w zasadzie już chyba tego żałuje. Moje podstawowe pytanie brzmi, bo nigdy wcześniej nie pracowałem z "automatem", czy to normalne, ze po włączeniu nawet bez podłączonych sond miernik ten "wariuje" i wskazuje napięcia od 1 do nawet 300 mV zarowno na DC jak i AC? Czy powinien on twardo wskazywac zero... Pytam, bo nie wiem czy to usterka czy normlane zachowanie. Przy pomiarze napięcia sieciowego wydaje się wskazywać prawidłowe wartości...

• Poziom 38  
    To normalne - musisz się do tego przyzwyczaić. Pracuję od x czasu na miernikach U-NIT i nie miałem z nimi żadnych problemów. Padają słowa krytyki na owe mierniki ale czyż nawet najlepszej tanecznicy nie przeszkadzał rąbek u spódnicy?
    Mam UT-71E ma to samo trochę szaleje ale pomiary pokazuje precyzyjnie. Możesz zewrzeć końcówki na chwilę, jeśli to Cię uspokoi :)
  • Poziom 9  
    Na poczatku myslalem, ze on wariuje w zakresie 1 - 150 V, ale nie zauważyłem, że to byly mV. Końcówki już zwierałem ;-) Jedyną wadą mojego miernika jest faktycznie beznadziejny wyświetlacz i jego podświetlenie, trzeba pod odpowiednim kątem na niego patrzec niestety.

Muszę jeszcze rozgryźć jak rozpoznać zakres, w którym się jest na manualnym trybie. Dzięki za rozwianie moich wątpliwości.
  • Moderator Samochody
    kempa007 napisał:
    Muszę jeszcze rozgryźć jak rozpoznać zakres, w którym się jest na manualnym trybie.
    Na podstawie pozycji kropki na wyświetlaczu i wyświetlanej jednostki (mV/V). To jest miernik 3,5 cyfry (do 3999), więc jak masz 0.000V to jest 4V, jak 00.00V to 40V i t.d. Swoją drogą to nie sądzę abyś kiedykolwiek miał potrzebę korzystania z trybu manualnego, chyba że przy pomiarach względnych (RELΔ), bo wtedy innej opcji nie ma.

• Poziom 38  
    tzok napisał:
    kempa007 napisał:
    Muszę jeszcze rozgryźć jak rozpoznać zakres, w którym się jest na manualnym trybie.
    Na podstawie pozycji kropki na wyświetlaczu i wyświetlanej jednostki (mV/V). To jest miernik 3,5 cyfry (do 3999), więc jak masz 0.000V to jest 4V, jak 00.00V to 40V i t.d. Swoją drogą to nie sądzę abyś kiedykolwiek miał potrzebę korzystania z trybu manualnego, chyba że przy pomiarach względnych (RELΔ), bo wtedy innej opcji nie ma.

Tak zgadza się - mimo wszystko powinna pojawić się jednostka pomiarowa.
  • Poziom 9  
    Dalsza zabawa nie miała sensu, kupiłem nowy miernik :)