Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP550P7C-T02PL - wymiana karty graficznej w laptopie na mocniejszą.

karol100000 30 Paź 2015 12:40 726 10
  • #1 30 Paź 2015 12:40
    karol100000
    Poziom 7  

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy w laptopie Samsung NP550P7C-T02PL możliwa jest wymiana karty graficznej na lepszą? Laptop posiada dwie karty Intel HD Graphics 4000 i NVIDIA GeForce GT 630M. Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

• #3 30 Paź 2015 12:57
    karol100000
    Poziom 7  

Nawet tej Nvidi nie ma możliwości wymienić na inna? a w jaki inny sposób mogę polepszyć laptopa, żeby poprawić jego wydajność w grach?

• Pomocny post
    #4 30 Paź 2015 13:00
    badboy84
    Poziom 36  

Jeżeli nie ma możliwości wymiany karty graficznej to można jeszcze dołożyć pamięć bądź wymienić procesor, ale to też nie jest taki proste jak w komputerze stacjonarnym. Napisz jaki to sprzęt i w co chcesz grać.

• #5 30 Paź 2015 13:08
    karol100000
    Poziom 7  

No karty graficzne to Intel HD Graphics 4000 i NVIDIA GeForce GT 630M, procesor Intel Core i7-3630QM 2,40 Ghz i pamięć RAM 8gb, a chciałem pograć w Wiedzmina 3, SW Battlefronta, za lapka 2 lata temu dałem kolo 3000 zł i nie chciałbym kupować nowego, wolałbym tego rozbudować jak byłaby jakakolwiek możliwość.

• Pomocny post
    #6 30 Paź 2015 13:22
    KL86
    Poziom 12  

Niestety... laptopy pod kątem modernizacji znaczącą ulegają desktopom. Kiedyś były laptopy, czy nawet kadłubki, gdzie była taka możliwość, na chwilę obecną producenci tańszych laptopów (a według producentów cena poniżej 3000zł to segment profesjonalnego użytkownika, aż tyle a może tylko tyle). To co dla większych smakoszy elektronicznej rozrywki jest powyżej tej kwoty i czasem lepiej dać więcej niż później modernizować bo taka prawda że czasem się po prostu nie da. Modele z wymiennymi kartami graficznymi to na przykład Lenovo IdeaPad Y500, a właściwie dodatkową kartą.
    Procesor masz bardzo wydajny jak na laptopa, i myślę że opcje jakie Ci pozostają to wymiana dysku twardego na SSD. I na pewno zainwestowanie w porządną podkładkę chłodzącą, nawet własnej konstrukcji. Pytanie jaki szybki masz RAM, choć to już tak nie pomoże jak dysk. Być może (choć przyznaję że jestem negatywnie nastawiony) aktualizacja systemu ale tylko ze względu na DX12. Choć nie mogę powiedzieć jak się będzie sprawdzał w rzeczywistości.

... oczywiście obecny dysk może lecieć w obudowę pod USB 3.0 jeśli masz, lub jeśli mniej korzystasz z napędu DVD to w obudowę na dysk HDD/SSD 2,5" montowaną w zatoce napędu SLIM SATA laptopa (Właśnie tam gdzie napęd optyczny).

• #7 30 Paź 2015 13:37
    karol100000
    Poziom 7  

Dysk ssd posiadam 256, co do ramu to nie mam pojęcia wiem ze jest 8, jak go kupowałem to nie miałem pojęcia ze lapki da się modernizowac, szkoda bo lepiej dokupić kartę niż cały nowy laptop :/

• #8 30 Paź 2015 13:40
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

KL86 napisał:
    jakie Ci pozostają to wymiana dysku twardego na SSD

Na możliwość grania w wymienione gry nie będzie to miało żadnego wpływu.

Ceny laptopów "do gier" zaczynają się od około 4500zł, więc nie łudź się, że na laptopie za 3000zł pograsz w poważniejsze produkcje. Jak chcesz w Wieśka 3 pograć w FullHD/high to taki laptop będzie kosztował raczej ponad 5000zł.

Zmiana RAMu nic nie da, zostaw ten temat.

• #9 30 Paź 2015 14:04
    KL86
    Poziom 12  

speedy9 napisał:
    .....taki laptop będzie kosztował raczej ponad 5000zł.
    Zmiana RAMu nic nie da, zostaw ten temat.

Zgadzam się z poprzednikiem, czasem lepiej zainwestować w konsolę do grania .. PS4 czy nawet PS3 nie są wcale złymi rozwiązaniami... (600 - 1800zł) Trochę boli brak myszki i klawiatury, ale nie martwisz się że jeśli jakiś tytuł, który został wydany na tę konsolę będzie lepiej, gorzej wyglądał., czy nawet zacinał. Gry są dostosowane pod architekturę konsoli. Pieniądze z laptopa nigdy Ci się nie zwrócą i zawsze będą nowsze, czytaj zasobożerniejsze tytuły. Temat można zamknąć

• #10 30 Paź 2015 14:23
    karol100000
    Poziom 7  

Okok dzięki panowie

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME