Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aplituner Tosca 303 wyjście gramofonowe

30 Paź 2015 13:38 789 10
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z zabraniem się do przerobienia wyjścia gramofonowego tak aby działało jak magnetofonowe. Czy może mi ktoś bardzo prosto wyjaśnić ? Dodam że korzystałem z instrukcji znajdującej się na elektrodzie ale zupełnie z niej nie rozumiem. Jeśli ktoś posiada takową Toscę przerobioną i mógłby wstawić zdjęcie byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 27  
    Witam.
    Ciężko, w TOSCE parametry przedwzmacniacza zmienia isostat, nie prościej dać zewnętrzny przełącznik sygnału, może Kolega podać link do opisu.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Chyba wejście, a nie wyjście.
  • Poziom 9  
    Może być i wejście... chodzi mi o to żeby te złącze było można wykorzystać do podpięcia np odtwarzacza mp3 bądź CD. Magnetofonowe jest już zajęte a przecież ciągle wyciągać Tosce i przekładać kable to psu na bude taka robota .... proszę o wytłumaczenie sposobu w najprostszy sposób bo mało sie na tym znam
  • Poziom 27  
    Jak pisałem wyżej, nie ma prostego sposobu, parametry przedwzmacniacza zmienia przełącznik wejść i tu jest problem.
  • Poziom 9  
    Ok czyli łatwo nie będzie. Więc co mi zaproponujesz ? Da się zrobić tak jak pisałem wyżej ? Gdzieś czytałem o jakimś przełączniku
  • Poziom 9  
    Ok coś zaczynam rozumieć. Kwestia teraz co mam zewrzeć dokładnie ? Czy to jest na płytce czy na przełączniku ? Druga sprawa to RX rozumiem ze jest rezystor ;) jakiej wartosci musi byc ;)?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    unitra69 napisał:
    Kwestia teraz co mam zewrzeć dokładnie ?

Piny 6 z 4 przełącznika Gr.Magn., lewy i prawy kanał.
    unitra69 napisał:
    Czy to jest na płytce czy na przełączniku ?

Jak jest dobry dostęp to łatwiej od strony druku, przylutuj możliwie krótkie przewody do tych pinów.
    Od strony elementów też można, oczyść dobrze te piny, ocynuj i przylutuj przewody jak wyżej.
    unitra69 napisał:
    Druga sprawa to RX rozumiem ze jest rezystor ;) jakiej wartosci musi byc ;)?

Tak rezystor, taki jak R301 180k.
    Najłatwiej będzie przylutować go do gniazda i przewód do niego, ten przewód, który jest przylutowany oryginalnie do gniazda.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    mariuszw19640717 napisał:
    Piny 6 z 4 przełącznika Gr.Magn., lewy i prawy kanał.
    Proponuję połączyć nie 6 z 4 a 5 z 4, działanie to samo, roboty tyle samo a dodatkowo urządzenie staje się niewrażliwe na ewentualne problemy ze stykiem w tym przełączniku.
  • Poziom 9  
    no i wszystko rozumiem, dziękuję za pomoc. W poniedziałek zabieram się do pracy :) temat zamykam :)