Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nikon SB800 - Uszkodzona cewka wyzwalacza

30 Paź 2015 13:48 654 1
  • Poziom 8  
    Witam,

Czy wiecie gdzie można kupić cewkę wyzwalacza (trigger coil) do lampy Nikona SB800? Niestety uległa uszkodzeniu, udało mi się znaleźć jedynie w stanach na tej stronie: Link
    Czy są w ogóle jakieś zamienniki, które były by zgodne z tą lampą? Nie chcę specjalnie ściągać ze stanów, zwłaszcza, że to niemały koszt.

Edit:

Znalazłem np. coś takiego: Link Pytanie tylko czy to będzie pasować, niestety nigdzie nie ma informacji dot. parametrów oryginalnej cewki.
  • Poziom 22  
    Wkładaj jaki masz, polski, ruski, czy z innej lampy nawet. Byle gabarytowo podeszła, odpowiednio podłączyć i wio. Całkiem podobny można kupić w AVT za całe 3 zł. Ja bym jednak odwiedził najpierw jakiś sklepik elektroniczny, pokazał, co potrzeba, pewnie pomogą. Albo zapytał w punkcie foto o pusty (zużyty) aparat jednorazowy - wiem, że to już pomału prehistoria, ale jednak zdarzają się takie, ostatnio modne na weselach jest wręczanie gościom takich aparatów, żeby mieć nietuzinkowe zdjęcia ;-) i z takiego aparatu wyjąć co potrzebne :-)