Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ABIT BE6 BRAK TERMISTORA

gizmo000 09 Cze 2005 11:52 954 6
  • #1 09 Cze 2005 11:52
    gizmo000
    Poziom 22  

Witam!
    Posiadam taka płyte jw. bez tego termistora plyta sie zawiesza i dzeja sie cuda,narazie zamiast termistora poprostu zwarłem zworka i jest wporzadku lecz pc spk. wyje niemiłosiernie musiłam go odłaczyc, sygnalizuje pewnie wysoka temperature lub uszkodzony,wiec moje pytanie jakim moge rezystorem zastapic ten termistor,lub czy moge go np wylutowac ze starej płyty,gdzie jest zainstalowany w sokecie,czy bedzie miał tak sam wartosc?Pozdrawiam

• #2 10 Cze 2005 21:43
    Mstasik
    Poziom 17  

Witam,
    Miałem kilka takich płyt i działały bez problemu nawet bez tego dopinanego czujnika. Na niej jest jeszcze jeden czujnik w slocie procesora.

Wyłącz w biosie sprawdzanie temperatury - alert dzwięki\owy i po kłopocie. Wyszła seria tych płyt, które po 3 minutach wyły bez powodu, momo, że temperatura procesora nie przekraczała 40 stopni C.

Pozdrawiam

• #3 11 Cze 2005 13:07
    gizmo000
    Poziom 22  

Witam!
    Nie mam tej funkcji w biosie! jeden termistor pracuje poprawnie pokazuje 19 stopni, moze mam nieprawidlowy bios lub stary? 2A69KA1U-TH 07/05/2000.W slocie mam PII 400 podkrecony na magistrali 124Mhz napiecie 2,05v,Pamieci 2x128MB BX133.Ale wczesniej wszystko dzIałało jak bym termistor.Boje sie "flachowac" bios bo raz to robiłem musiałem sciagnac nieprawidłowy bin.lub cos było nie tak,na szczescie zapiasałem stary i wilemem załadowałem spowrotem jak sie upewnic ze to prawidłowy bios i czym mam sie kierowac przy wyborze biosów? wiem ze wersja płyty rev1.1?

• Pomocny post
    #5 11 Cze 2005 21:17
    Mstasik
    Poziom 17  

Witam,
    Upgrade biosu to betka - oby ci tylko nie zabrakło w momencie flashowania prądu, bo wtedy będziesz musiał programatora szukać.
    Z Ka jesteś ? Jak ode mnie to ci to za free zrobie....

Jęsli taktowałeś magistralę ze 100 aż o 24% to niezbyt dobrze.
    BE6 tak jak BX 133 to płyty wrażliwe na podkręcanie - narażoną na wybulwianie kondensatorów. Sprawdź czy w Twoim Abicie kondziorki nie mają już wypukłego kapturka.... Jeśli tak to trzeba przelutować i nie taktować płyty. U mnie przetaktowanie BE6 II na C 600 o 15% zawieszało magistralę AGP. Cokolwiek wymagającego większej wydajności graficznej zawieszało na stałe kompsa.

Moja rada...
    Ustaw procesor nominalnie i sprawdź czy kondziorki masz całe.
    Jeśli są całe zobacz czy problem się powtarza. Jeśli nie jesteś w domu.
    Jak kondensatory są wypukłe - masz odpowiedź na swój problem - płyta umiera dzięki Twojej niefrasobliwości !

Pozdroofka

• #6 12 Cze 2005 08:08
    gizmo000
    Poziom 22  

Witam!
    Mam programator ,wiec sie nie boje zaniku pradu.Kondesatory juz wczesniej wymienilem,były 3 sztuki spuchniete koło slotu, wymieniłem na kondesatory o wiekszym napieciu 6,3v na 10v ,tz ze od taktowania proca siadaja kondesatory?z tego co czytałem na elektrodzie to czesta usterka tych płyt.A co do magistrali AGP to w biosie idzie ustawic pomimo przetaktowania proca osobno magistrale dla AGP i PCI.A jak wytłumaczycie fakt,ze zamiast termistora jest zworka i np filmy chodza normalnie nic sie nie zawiesz tylko wyjme zworke i około 5 minut nastepuje zawiecha? doszedłem do tego po 3 dniach mordegi istalujac 20 raz system z multum kodeków divixów packów i nic to nie dawało,oczywiscie na nie podkreconym procu,czepiałem sie wszystkiego co mozliwe,podmieniłem wszystko oprócz płyty.dziwny przypadek a moze to jakAs felerna płyta?DZIEKI! za podpowiedzi i za bios, zmienie bios i zobacze co wtedy bedzie.Pozdrawiam.

• #7 25 Cze 2005 12:57
    gizmo000
    Poziom 22  

Witam!
    Podstawiłem termistor z uszkodzonej MB.ECS zmieniłem bios i jest w porzadku....dzieki za pomoc.temat uwazam za zamkniety.pozdrawiam.
    Skoro tak to temat zamykamy ! ( TJT )

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME