Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane Classic 1.6 - Przy hamowaniu gaśnie prawy kierunkowskaz

30 Paź 2015 14:53 1425 13
  • Poziom 9  
    Pomocy ! Podczas hamowania ,przestaje mi działać prawy kierunkowskaz. Nie tyka nie miga ,zdejmuję nogę z pedału hamulca ,wszystko wraca do normy. Co jest tego powodem ? Gdzie szukać przyczyny. A teraz na domiar złego nie ma podświetlenia deski rozdzielczej i licznika przejechanych kilometrów .
    Z góry wszystkim dziękuję za pomoc .
    Pozdrawiam .
    QBiK.K.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Masa ci siadła w tylnej lampie. Przypatrz się, jak kierunkowskaz pracuje, to pewnie rozświetla się światło stop.
  • Poziom 9  
    Zaraz sprawdzę .
    Dzięki serdeczne.

Dodano po 18 [minuty]:

Zgadza się !
    Wszystko świeci przygaszonym nieco światłem i w takt kierunkowskazu przygasa światło mijania a rozjaśnia hamulca . Okazuje się ,że bez wciśniętego pedału hamulca ,a z włączonym światłami jest to samo .
    I jak to rozwiązać ? Gdzie tą masę wcięło? Wystarczy przeczyścić styki ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak odepniesz kostkę od oprawy, to zobaczysz, że masa jest upalona i skorodowana. Najlepsza naprawa, to przewiercić się przez tą oprawę, wpuścić do środka przewód i zamocować go do masy w lampie (przylutować po prostu). A na zewnątrz wyprowadzić do najbliższego punktu masowego. Od razu zrób tak w obu tylnych kloszach. Samo czyszczenie nie na długo pomoże.
  • Poziom 9  
    O. K. Jeszcze raz serdeczne dzięki !!!
    Moc niech będzie z Tobą.
    Pozdrawiam.
    Karol Jakubik.
  • Poziom 40  
    Nie trzeba na zewnątrz do punktu masy,skoro tylko styk wypalony.Ja zawsze lutuję do masy we wtyczce i jest ok,po prostu ominąć trzeba ten wypalony styk.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Można, tylko wtedy robisz zestaw nierozłączalny. Ja wyprowadzam masę na zewnątrz i montuję pojedynczą kostkę 6.3 mm. Wtedy jest to demontowalne.
  • Poziom 40  
    Demontaż potrzebny dla napraw blacharskich czyli można założyć że nigdy tego nie będzie,a gdy będzie to przeciąć jeden przewód.Aby było łatwo wyjąć i wymienić żarówki daję jakiś zapas kabla,a brak styku czyli kostki to trwałość na wieki.
  • Poziom 9  
    Witam Państwa
    A gdzie mam szukać kostki odpowiedzialnej za podświetlenie tablicy rozdzielczej z zegarami na kokpicie?
    Wcześniej zgasło tylko podświetlenie licznika ł przejechanych kilometrów a teraz zgasło wszystko.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zacznij od regulatora jasności oświetlenia.
  • Poziom 9  
    O .K. Idę sprawdzić.
  • Poziom 9  
    Jak zwykle strzał w 10 .Rozebrałem przeczyściłem i wszystko świeci .
    Dzięki serdeczne !!!

Dodano po 3 [minuty]:

Zostało tylko podświetlenie licznika przejechanych kilometrów.
    Ale to chyba tylko żaróweczka ?
    A jak się tam do niej dostać ?
    Pozdrawiam serdecznie i pięknie dziękuję.
    Karol Jakubik.
  • Poziom 40  
    Licznik musisz wyjąć.Obudowę górną kolumny kierowniczej,słupki,górę deski.Wygląda na dużo ale to 10 minut roboty.
  • Poziom 9  
    O.K. Dzięki serdeczne.