Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy możliwy jest monitoring kamerą z IR nocą przez okno w domu ?

bartek24m 30 Paź 2015 15:13 1347 7
  • #1 30 Paź 2015 15:13
    bartek24m
    Poziom 12  

Witam, chciałem kupić kamere wewnętrzną wifi IP i nakierować ją przez okno na bramę znajdującą się około 6 m od okna.

Przed zakupem przetestowałem moją starą kamere samochodową z 8 diodami IR i niestety nocą odbija się w szybie to co jest w środku domu. Czy jedyny sposób aby rozwiązać problem to instalacja kamery za oknem na zewnątrz ? Nie zależy mi na detalach chce tylko widzieć kontury postaci. Ulica jest tylko trochę doświetlona.
    Może lepszym rozwiązaniem byłby zakup kamery bez IR. ALbo ustawienie kamery prostopadle do szyby i ciemnym pomieszczeniu.

Czy kamery tego typu http://www.aliexpress.com/item/KKMOON-720P-HD...71_72_73_74_75,searchweb0_0,searchweb201560_9 o ile będą osłonięte od deszczu mogą w zimie znajdować się na zewnątrz ?

0 7
  • #2 30 Paź 2015 16:44
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Zawsze możesz takiej kamerze odłączyć Oświetlacz od prądu... Jeżeli kamera ma.menu OSD, to wymusisz na niej działanie w trybie dziennym cały czas i gotowe

0
  • #3 30 Paź 2015 19:25
    treborsz

bartek24m napisał:
    Czy kamery tego typu (...), o ile będą osłonięte od deszczu, mogą w zimie znajdować się na zewnątrz ?
    Zapewne tak.
    W szkole średniej miałem nauczyciela PO, który miał ksywkę "Sandał". Dlaczego? Bo zimą chodził w sandałach (podobno nawet po śniegu na wycieczce szkolnej).
    Można? Można!

0
  • #4 01 Lis 2015 15:40
    bartek24m
    Poziom 12  

Cytat:
    Zapewne tak.
    W szkole średniej miałem nauczyciela PO, który miał ksywkę "Sandał". Dlaczego? Bo zimą chodził w sandałach (podobno nawet po śniegu na wycieczce szkolnej).
    Można? Można!

Opowiedz coś więcej o tym nauczycielu bo nie wiem jak ma się to do tej kamery.

0
  • #5 02 Lis 2015 09:30
    treborsz

To był gość, który miał mniej więcej tej samej klasy pomysły. Skoro on przeżył (a jego wyczyn przyniósł mu chlubny przydomek), to twoja kamera zapewne także oprze się zakusom środowiska zewnętrznego.

0
  • #6 02 Lis 2015 11:39
    bartek24m
    Poziom 12  

czyli nie jestes pewien?

0
  • #7 02 Lis 2015 12:05
    treborsz

Człowieku, czy żądasz, aby na Forum dla profesjonalistów ktoś jednoznacznie potwierdził, że na zimę najlepiej nadają się klapki/laczki (wybór nazwy w zależności od przyjętego nazewnictwa w danym regionie kraju; jakkolwiek możliwe inne opcje nie uwzględnione powyżej) - pod warunkiem, że będziesz unikał śniegu i deszczu?

Samo "osłonięcie od deszczu (...) w zimie" nie jest receptą na wszystkie zagrożenia środowiska zewnętrznego. Może się zdarzyć, że na skutek czynników środowiskowych na elektronice kamery w pewnej części doby zgromadzi się szron, który zostanie w innej części doby zamieniony w ciecz skutecznie neutralizując "osłoniętą od deszczu" kamerę.

1
  • #8 02 Lis 2015 21:44
    xury
    Poziom 39  

Kolego autorze tematu, jako, że nikt tego nie wie to proponuję zakupić, zamontować i przeprowadzić testy.
    Co miesiąc możesz w tym temacie zamieścić swoje wnioski i obserwacje z przeprowadzanego eksperymentu.

Moderowany przez suworow:

Wydaje mi się że autor otrzymał wyczerpującą odpowiedź na swoje pytanie....
    Temat zamykam. Nie wydaje mi się aby ewentualne wnioski i obserwacje mogły być interesujące dla kogokolwiek.

0