Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet NTT A72B - Nie chce się włączyć

30 Paź 2015 17:44 1704 5
  • Poziom 18  
    Witam, szukam i szukam i nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu. Dostałem Tablet ntt a72b działał kilka dni chociaż ciągle się zawieszał, na początku wystarczyło włączenie i wyłączenie, później trzeba było restartować (igłą :) ), teraz po wyłączeniu nie chcę się włączyć tzn włącza się i zawiesza na ekranie startowym. Próbowałem restartować na wyłączonym na włączonym próbowałem czekać kilka godzin żeby się włączył, próbowałem przyciskać jednocześnie przycisk power + podgłaszania (przyciszania) nic nie pomaga, zdjąłem tylnią obudowę z nadzieją że może będe mógł odpiąć baterie, ale niestety jest podłączona na stałe, a nie chciałbym jej odlutowywać nie mając pewności ze coś to pomoże. Cały czas uruchamiając sie, zawiesza się na ekranie startowym. Tablet jest juz po okresie gwarancyjnym i nie ma na nim żadnych danych które chciałbym odzyskać
    Może zna ktoś sposób jak go uruchomić zrestartować sformatować przywrócić do ustawień fabrycznych, lub zrobic cokolwiek innego żeby działał.
    Dziękuję i pozdrawiam

Zrobiłem twardy reset (tak mi się wydaje) tzn:
    -nacisnąłem dwa skrajne przyciski na tablecie
    -pojawił się - Android system recovery
    -następnie wybrałem - wipe data/factory reset
    -następnie - reboot system now
    i z historia znowu się powtarza, zawiesza się ciągle na ekranie startowym
  • Poziom 18  
    Zrobiłem wszystko ściśle ze wskazówkami, na różne sposoby, niestety zachowanie tabletu nie zmieniło sie :(
    Ma ktos jeszcze może jakieś podpowiedzi lub wskazówki....?
  • Moderator - GSM
    No to pozostaje naprawa w serwisie.
  • Poziom 18  
    Po włożeniu karty ze zgranym plikiem (zgodnie z opisem w linku) tablet ciągle uruchamia się ekran z menu Android system recovery 3e, podobnie ja przy resecie, przy naciśnięciu dwóch skrajnych przycisków.

EDIT:
    Eureko :) za "entym" razem zadziałało, nutergsm dzięki.
    Udało wgrać się cały system od początku , wiec zamykam.

Posty scaliłem
    Proszę byś w przypadku dodawania informacji używał przycisku "zmień" nie publikując postu pod postem.
    RADU23
  • Poziom 18  
    Witam ponownie, poprosiłem o odblokowanie tematu ponieważ znowu mam podobny problem z tym tabletem. Tym razem nie chce odpalić sie sklep google play. Tzn za każdym razem wyskakuje komunikat "Niestety, aplikacja Sklep Google Play została zatrzymana". Wgrywałem nowe oprogramowanie, czyściłem pamięć, zakładałem różne konta itp itd robiłem już chyba wszystko, i ciągle to samo, internet działa normalnie jednak w żaden sposób nie mozna odpalić Sklep Google Play :( .
    Jest jakiś sposób żeby to naprawić? Dziękuje i pozdrawiam