Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WSK-175 - Wymiana silnika w motocyklu na 125

30 Paź 2015 18:34 1623 9
  • Poziom 8  
    Witam, mam takie pytanie odnośnie ramy WSK-175. Czy da się zamontować silnik od WSK-125 do ramy WSK-175? Bo mam ramę od WSK-175, a silnik WSK-125. Jak to jest z uchwytami i czy wszystkie trzeba przerabiać? Proszę o pomoc.
  • Poziom 8  
    Czyli wszystkie trzeba przerabiać, tak?
  • Poziom 40  
    Prościej będzie silnik od 175 skołować.
  • Poziom 31  
    Tommy82 napisał:
    Prościej będzie silnik od 175 skołować.
    Chyba łatwiej przerobić dwa uchwyty? niż skołować drugi silnik w dobrym stanie.

Musisz przyłożyć silnik do ramy i samemu zobaczyć, ale pewny jestem że to 2ogdz. roboty maksymalnie. To nie jest samochód gdzie trzeba podłużnice czy kielichy ciąć żeby wstawić inny silnik.
  • Poziom 13  
    Swego czasu również przełożyłem silnik w swojej 175 na 125. Po stosunkowo niedługim czasie wróciłem do oryginału. Różnica w dynamice jest spora, na korzyść 175 oczywiście. Co do ramy to przód jest ten sam, szerszy jest za to tylny wahacz w 175 (125 i 175 różniły się konstrukcją zabieraka tylnego koła). Najważniejsze żeby zgrać osiowość łańcucha, to kwestia ustawienia silnika i przyspawania nowych uchwytów. Wszystko się da :)
  • Poziom 40  
    Wsk 125 ma jakieś 5 koni.
    Silnik w2 ma nawet i 15 koni i 4 biegi.
    Taka przekładka ma sens wg mnie jedynie jeśli chcemy zrobić trójkołowca do prac polowych bo silnik 125 znacznie lepiej to zniesie.
  • Poziom 23  
    Tommy82 napisał:
    Wsk 125 ma jakieś 5 koni.
    Silnik w2 ma nawet i 15 koni
    WSK 125 ma 8.5km. a 175 14km
  • Poziom 8  
    Czyli przerabiać by dwa uchwyty,hmm,nie wiem czy dam SB sam z tym rade i czy mi się uda ustawić tak silnik żeby wszystko dobrze działało i łańcuch nie spadał..Mam ramę od WSK 175 jak na zdjęciu widać i tak myślę czy przerabiać te uchwyty czy odpuścić ;)
  • Poziom 22  
    Najlepiej wstawić silnik jaki był oryginalnie, a dla tego silnika 125 poszukać oryginalnej ramy, jeśli są obawy czy się podoła.