Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H - Jaki typ transpondera w kluczyku? Valeo 13.149.658

30 Paź 2015 21:23 3630 4
  • Poziom 17  
    Witajcie,
    Kiedyś tanim kosztem dorabiałem kluczyk do swojej Vectry C - zakupiłem używany, 3 przyciskowy scyzoryk Delphi G3, transponder PCF7946AT który wlutowałem i bez problemu kluczyk dopisałem do samochodu tak, że dział i immobilizer i centralny zamek.
    Kolega ma Astrę H z 2005 roku z jednym kluczykiem który jest w fatalnym stanie wizualnym jak i technicznym (poprzedni właściciel mówił, że coś było naprawiane na płycie klucza i nie były to mikrowłączniki), boję się go rozebrać aby nie uziemić samochodu. Czy da się w tym samochodzie zrobić podobny myk jak u mnie w Vectrze?
    Próbuję znaleźć informacje na temat występującego w tym kluczyku transpondera ale jedyne co nalazłem to Crypto 46 lecz jest to bardzo ogólnikowe, PCF7941AT którego nie potrafię za chiny nigdzie znaleźć i PCF7936 który nie jest układem scalonym. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć co w tym kluczyku siedzi? Nr z obudowy: 13.149.658
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    W Twoim kluczu Valeo 13.149.658 GM 13149658 wystarczy zastąpić oryginalny transponder, nowym - prekodowanym pod Opla - PCF7941AT i klucz będzie odblokowany i w pełni programowalny - jak nowy :)
    Poniżej przykładowe zdjęcie:
    Opel Astra H - Jaki typ transpondera w kluczyku? Valeo 13.149.658
  • Poziom 17  
    Dzięki za info. Niestety z tego co widzę i dowiedziałem się od różnych sprzedawców to PCF7941AT bardzo ciężko dostać. Na rynku zagranicznym znalazłem PCF7941 bez AT. Czy taki także spełni swoją rolę?
  • Poziom 17  
    Kurcze, nie potrafię znaleźć PCF7941-131, znalazłem tylko PCF7941 i PCF7941ATS.
    Zamówię na próbę. A jak sprawa z prekodowaniem? Da się je zrobić u ludzi, którzy dorabiają klucze na standardowym sprzęcie? Czy jest może jakiś prosty sposób na prekodowanie? Mam kilka różnych programatorów