Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam serwisówki pralko-suszarki Miele Novotronic Wt945.

zbig20 30 Paź 2015 21:25 687 3
  • #1 30 Paź 2015 21:25
    zbig20
    Poziom 8  

Witam. Od pewnego czasu jestem posiadaczem pralko-suszarki Miele Novotronic WT945 lecz po ostatniej burzy cisza nic sie nie dzieje, nie świeci żadna kontrolka. Spaliło trafo na płytce sterującej, zamówiłem używaną płytkę na Ebayu i zamontowałem ją z nadzieją iż problem się rozwiąże lecz niestety nie. Posprawdzałem zasilanie sieciowe od wtyczki do płytek elektronicznych i jest okey. Następnie sprawdziłem trafa na płytkach też pracują własciwie, napięcia zgodnie z opisem. Kolejnym krokiem jaki podjąłem to przewody wielopinowe pomiedzy płytkami i też jest ciągłość, brak mi napięć sterujących pomiedzy płytką sterującą a wykonawczą i panelem. Według dołączonego schematu ideowego okablowania wszystko jest ok, problem tkwi w tym iż brak schematów płytek elektronicznych. Najlepiej żeby była serwisówka ale to raczej nie realne. Przeszukałem bazy schematów i nic, być może ktoś posiada z forum lub też podpowie od czego zacząć (płytka sterująca kosztowała mnie 400 zł). Pozdrawiam

0 3
  • #2 01 Lis 2015 09:54
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Prawdopodobnie masz uszkodzony panel.
    Brak schematow plytek - elementy nienaprawialne, wymienia sie calysterownik.
    Zadzwon do serwisu , sprawnie dzialaja

0
  • #3 01 Lis 2015 10:54
    zbig20
    Poziom 8  

Dziękuję za wiążącą odpowiedż lecz szukam mniej drastycznych rozwiązań w tym wypadku jaki mi radzisz to jest kolejny koszt minimum 400>. Można kupić taka samą pralkę z rynku wtórnego za 700pl,lecz nie o to w tym wszystkim chodżi. Mam taki kaprys aby spróbować jednak ją uruchomić . Tak więc dziękuję choć za odpowiedż bo jak sam zauważyłeś jesteś pierwszy który podjął temat .. Więc ponawiam prośbę o serwisówkę tej prali.. Pozdrawiam zainteresowanych forumowiczów .. :idea:

0
  • #4 05 Lis 2015 21:51
    zbig20
    Poziom 8  

Witam .temat naprawy został zakończony , raz jeszcze sprawdziłem połączenia na scieżkach i okazało się iż tulejki łaczące dół scieżki z górą na płytce były lekko skorodowane . Obiawiało się to tym iż w momencie uruchomienia pralki procesor na panelu otrzymywał za małe napięcie.

1