Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Dyskiem - Bad Sector -

30 Paź 2015 21:38 846 16
  • Poziom 6  
    Witam.
    Dostałem dysk. Niestety mam z nim problem, ponieważ podczas formatowania wypierniczyło błąd i nie mogę nic z niego odczytać, zapisać. Dysk podłączony przez kieszeń. Bardzo mi na nim zależy, zwłaszcza że 400 GB ulicą nie chodzi. Czy dałoby radę go jeszcze uratować ? Zaznaczam, że nic na nim nie miałem i nie zależy mi na jakimkolwiek odzyskiwaniu danych. Poniżej zamieszczam info.
    Bardzo proszę o pomoc.

Scan z HD Tune - robiony na szybko.

Tak wygląda w ta partycja(Dysk Lokalny H) w Moim Komputerze.
  • Poziom 43  
    EDIT:
    Koledzy poniżej z o wiele większym doświadczeniem doradzają utylizację.
    To na 100% pomocna porada.
  • Poziom 6  
    Dziękuję za szybką odpowiedź. W jaki sposób wykonać taki skan ?
  • Poziom 6  
    W czasie jak mi się ściąga program do nagrywania płyt, mam pewne pytanie. Jakie są szanse, że dysk jeszcze będzie w stanie użyteczności?
  • Poziom 43  
    Wklejaj zawsze pełny SMART, bo widać tylko kawałek.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Matix02 napisał:
    W czasie jak mi się ściąga program do nagrywania płyt, mam pewne pytanie. Jakie są szanse, że dysk jeszcze będzie w stanie użyteczności?

Zerowe, dysk nie nadaje się do trzymania na nim jakichkolwiek danych. Pewnie ma kosmiczną ilość niestabilnych sektorów jeszcze patrząc, że nawet Quick skan w HDTune pokazał bad sektory (mimo iż to nie jest wiarygodny program do testowania stanu powierzchni dysku, a na dodatek w skanowaniu szybkim). Tak jak kolega wyżej napisał, zamieść jeszcze dalszą część SMART, choć to pewnie nic nie zmieni.
  • Poziom 6  
    Nie potrafię go uruchomić. Próbowałem przez pena i płyty (dwoma), pomimo ustawienia w biosie Bootowania na CDROM lub REMOVABLE DEVICE, nie nic z tych rzeczy. *$@!
  • Poziom 43  
    Jeśli chcesz w celach edukacyjnych uruchomić MHDD zacznij od sformatowania pena na fat 32, i próby zbootowania MS-DOS.
    Jak już zacznie bootować dograj MHDD (mi tak zadziałało).

ps. Użyj bootmenu jeśli kolejność w BIOS zawodzi.
  • Poziom 6  
    Z tego co piszecie, to zerowanie i remap nic nie da, prawda ? :(
  • Poziom 6  
    Czy jest jakiś inny sposób sprawdzenia SMART, po za tym MHDD, bo w ogóle nie mogę go uruchomić, ani z płyty ani z pena.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Matix02 napisał:
    Czy jest jakiś inny sposób sprawdzenia SMART, po za tym MHDD, bo w ogóle nie mogę go uruchomić, ani z płyty ani z pena.

No przecież wstawiłeś część z CrystalDiskInfo, wstaw dalszą część, choć z dysku już nic nie będzie, nie dość, że mocno niepewny, to może uszkodzić się całkiem w każdej chwili.
  • Poziom 6  
    No cóż. Już pogodziłem się ze stratą, że z dysku nic już nie będzie. Dziękuję za pomoc wszystkim. Temat do zamknięcia.