Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy obwód do działek budowlanych

Elektronik2013 31 Paź 2015 10:27 726 6
  • #1 31 Paź 2015 10:27
    Elektronik2013
    Poziom 11  

Witajcie. Mam pytanie dotyczące zasilania nowych działek budowlanych. Jest obok siebie kilkanaście działek budowlanych do których nie jest doprowadzony prąd. PGE wydała warunki w których napisane jest że jest możliwość zasilania działek tylko jeśli zostanie zaprojektowany i wykonany nowy obwód ze stacji transformatorowej. W tej chwili działki nie są jeszcze sprzedane. Zakładając że sprzeda się któraś działka to kto wykonuje podłączenie ze stacji transformatorowej – ten który kupił działkę czy właściciel pozostałych działek? PGE napisała że jest możliwość zasilania po wykonaniu oddzielnego obwodu zasilającego działki. Nie ma określenia kto ma ten obwód wykonać, dokładniejsze informacje mają podać jeśli się złoży już konkretny wniosek o przyłączenie. Jeśli obwód wykonuje właściciel działek to kto później serwisuje i jest właścicielem tego obwodu – PGE czy ten który wykonał? Rozumiem że nawet jak ktoś chce przyłączyć działkę na początku to wykonuje obwód o takim przekroju aby był wystarczający dla pozostałych działek. Wiem że dość skomplikowana sprawa ale może ktoś miał podobną sytuacje i ma wiedzę na ten temat.

0 6
  • #2 31 Paź 2015 11:32
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

@Elektronik2013 u mnie z PGE wygląda to tak, że jak ja chce się przyłączyć, to ja za to płacę. Czyli albo Ty, jeśli chcesz zelektryfikować wszytskie działki, albo ktoś kto kupił działkę i chce nań zasilanie.
    Potem na własność PGE przechodzi wszystko do skrzynki z licznikiem. Czyli słupy, kable itp. Oczywiście za stan tej linii odpowiada PGE.

0
  • #3 01 Lis 2015 10:27
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Mi pociągnęli sami zasilanie do skrzynki.

0
  • #4 01 Lis 2015 10:33
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Dyrektor napisał:
    Mi pociagneli sami zasilanie do skrzynki

A mi ni.

0
  • #5 01 Lis 2015 15:28
    marian_em
    Poziom 25  

Jeśli im się opłaca to nawet trafo postawią. Nowi właściciele działki (działek) złożą w ZE dokumenty i rozpocznie się cała procedura. ZE nie będzie ciągnąć linii "w pola" bo i po co.

0
  • #6 01 Lis 2015 23:32
    wojtas20
    Poziom 9  

Enea z tego co wiem to robi przyłącze do licznika na swój koszt, co za licznikiem już ich nie interesuje.Stawiają stacje trafo ale dla jednej działki nie postawią. Znajomy chciał zasilić domek dosyć daleko od jakiejkolwiek sieci. Pierwszą cenę jaką usłyszał to było 200000zł, jak trochę więcej powalczył i się nałaził to zrobili za kilka tysięcy. Zakład powinien przyłącze zrobić na swój koszt razem z projektem twoje zmartwienie to tylko to co za licznikiem jak tego nie chcą zrobić to trzeba walczyć.

0
  • #7 03 Lis 2015 15:00
    stonefree
    Poziom 23  

Elektronik2013 napisał:
    Zakładając że sprzeda się któraś działka to kto wykonuje podłączenie ze stacji transformatorowej – ten który kupił działkę czy właściciel pozostałych działek?
    Przyłącze zawsze wykonuje PGE. Właściciel działki składa wniosek podpisuje umowę i wnosi tylko opłatę przyłączeniową, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistym kosztem budowy przyłącza.
    Elektronik2013 napisał:
    Nie ma określenia kto ma ten obwód wykonać
    Jest. Sprawdź punkt 2 warunków przyłączenia - granica przyłączenia. Do tego miejsca przyłącze buduje PGE.
    Elektronik2013 napisał:
    PGE wydała warunki w których napisane jest że jest możliwość zasilania działek tylko jeśli zostanie zaprojektowany i wykonany nowy obwód ze stacji transformatorowej
    W takim razie czy PGE wydało warunki przyłączenia czy tylko opinię o możliwości zasilania?
    Elektronik2013 napisał:
    Rozumiem że nawet jak ktoś chce przyłączyć działkę na początku to wykonuje obwód o takim przekroju aby był wystarczający dla pozostałych działek
    Tak, z reguły PGE buduje nowy obwód z odpowiednim zapasem i przedłuża go, lub dzieli w zależności od tego gdzie i ilu klientów jeszcze zechce się przyłączyć.

0