Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dzielony Ekran - Dźwięk. Nvidia Surround

geeknoob 31 Oct 2015 12:14 1269 3
 • #1
  geeknoob
  Level 16  
  Witam,
  Czy da się zrobić tak aby przy rozszerzonym ekranie na dwa monitory dźwięk był odtwarzany osobno na jednym i na drugim monitorze? Jeden to telewizor przez hdmi a drugi to zwykły monitor na vga. Rozszerzam sobie ekran poprzez win+p i tam wybieram. Da się coś zaradzić czy po prostu jak jest jeden komputer to wysyła dźwięk do każdego po równo? Chodzi o to że na jednym monitorze ktoś ogląda film a na drugim np ja gram i dźwięki się nie gryzą.
  Windows 10 Pro x64
  GTX 960
 • #2
  helmud7543
  Level 43  
  Jeśli złącze HDMI widziane jest w systemie jako osobne urządzenie dźwiękowe to się da. Wtedy w odtwarzaczu/grze musisz ręcznie ustawić wyjście HDMI/kartę dźwiękową. System będzie z marszu puszczał dźwięk do urządzenia oznaczonego jako domyślne, dla gry lub odtwarzacza, w ustawieniach gry/odtwarzacza, trzeba wybrać drugie urządzenie.
 • #3
  geeknoob
  Level 16  
  Dobra z tym może sobie poradzę jeżeli będzie widziało jako osobne, a jak ma się sprawa w przypadku przeglądania neta? Bo podczas odtwarzania filmu na tv dźwięk w panelu sterowania jest domyślny a głośniki z kompa jako komunikacyjne i wszystko co robię to słychać na tv.
 • #4
  helmud7543
  Level 43  
  Wszystko idzie na urządzenie domyślne, chyba że w samym programie odtwarzającym przestawisz. Trzeba sprawdzić czy Adobe Flash Player/przeglądarka ma jakieś opcje.