Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 3200 - Jak przeżyć na starej Nokii?

31 Paź 2015 19:15 2463 33
  • Poziom 16  
    Witam!
    Niedługo stanę się właścicielem starego telefonu Nokia 3200. Chciałbym wiedzieć w jaki sposób można by było na nim użytkować w dzisiejszych czasach, poniewaz wiem ze jest on bardzo ograniczony w porównaniu do ówczesnych modeli. Zalezaloby mi głównie na jak największym powiększeniu pamięci. Teraz pytanie - jaki byłby maksymalny rozmiar tej pamięci? I czy mógłbym na nim przechowywac rzeczy takie jak jakieś odpowiednie pod ten model gry ,muzyke,zdjęcia i filmy? Jeżeli tak to czy dałoby się te multimedia w jakiś sposób przesylac? Proszę o pomoc ,z góry dziękuję.
  • Poziom 28  
    Filmów nie ma, muzykę możesz w ARM (niska jakość i dużo ważą), pamięci jest 1MB i starcza dosłownie na nic. Możesz odbierać i wysyłać pliki przez IrDE lub MMS.
  • Poziom 16  
    A czy da się jakoś powiększyć pamięć ? Najlepiej poprzez wstawienie jakiejś odpowiedniej karty pamięci
  • Poziom 16  
    A czy znacie jakieś podobne modele telefonów komórkowych najlepiej z poprzedniej dekady które miałyby możliwość posiadania pamięci przynajmniej 150-200 MB?
  • Poziom 33  
    To może kup nokie 6230/i
  • Poziom 17  
    Rozejrzyj się za nokiami z serii biznesowych: e52, n95, e71, e72, 9200 communicator. Do wyboru, do koloru.
  • Poziom 16  
    A co powiedzielibyscie na SAGEM MY700X? Ile maksymalnie pamieci obsluzy ?
  • Poziom 17  
    Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy z użytkowej strony starszych telefonów. Pozwalały one odtwarzać mp3 i nawet film obejrzeć, jeśli wcześniej został przekonwertowany do formatu mobilnego obsługiwanego przez dany telefon i przeskalowany do rozdzielczości ekranu. Dodatkowo możliwe było przesłać małe pliki (np. muzykę w formacie mp3) po bluetooth. Ostatnie Nokie serii S60 z symbianem pozwalały na zabawę z mejlami, przeglądanie stron internetowych, edycję arkuszy kalkulacyjnych, jednak strony zawierające gry flashowe, odtwarzanie filmów z youtube w hd, czy pełnych stron internetowych (wersji niemobilnych), to dla nich za dużo. Jeśli oczekujesz, że będziesz w stanie używać tych telefonów, w taki sposób jak smartfony, to jesteś w wielkim błędzie. Te telefony nie zostały do tego stworzone - posiadają zbyt mało pamięci operacyjnej, jak i zbyt wolny procesor.
    Napisz, dlaczego upierasz się na starsze telefony, może ktoś Ci coś doradzi.
  • Poziom 16  
    Nie zamierzam w ogóle korzystać z internetu w tym telefonie. To co zamierzam robić to używać odtwarzacza MP3 , robić zdjęcia , ewentualnie nagrywać jakieś krótkie filmiki, SMS-owac ,MMS-owac, grać w jakieś proste gry i w ostateczności przesyłać cos przez bluetooth. A zależy mi na starszym modelu , ponieważ jestem przyzwyczajony do klawiatury w telefonie i przesiadka na smartfona byłaby dla mnie bardzo niekomfortowa.
  • Poziom 33  
    To jest dużo nowych telefonów które spełniają twoje wymogi...
  • Poziom 16  
    A czy wie ktoś może jaką maksymalną pamiec jest w stanie obsłużyć SAGEM MY700X? Zalezy mi na kupnie właśnie niego ponieważ jest bardzo tani i w sam raz przystosowany do moich potrzeb.
  • Poziom 30  
    Widzę, że Koledze google się zepsuło, 32Mb pamięci wewnętrznej i obsługa karty minisd. Tylko nie pomyl z microsd. Nie chce mi się szukać jak wielką minisd obsługuje.
  • Poziom 18  
    A może Nokia X2?
    48 MB wbudowanej
    Obsługa MicroSD do 16gb
    Tania, dobra muzyka, głośne głośniki

Albo Nokia 5630 XM
    60 MB wbudowanej
    MicroSD do 16 GB
    Model XpressMusic co znaczy że jest muzyczna
    Też tania.
  • Poziom 16  
    Najkorzystniejsze wrażenie wywarla na mnie Nokia E52. Czy wie może ktoś z Was jaki system jest na niej zainstalowany, ile obsłuży maksymalnie pamieci i czy mógłbym na niej pograc w jakieś gry ?
  • Poziom 16  
    A co byście powiedzieli na nokie 6230/i? Ktoś już o niej wspomniał i muszę przyznać ze rowniez mi się spodobała. Zdążyłem przeczytać ze posiada aż 6 mb pamięci własnej i obsługuje jakieś karty mmc. Posiada rowniez bluetooth , czyli w miarę spełnia moje wymogi pomimo tego ze jest już bardzo stara.
    A wy co o niej sądzicie ?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Jak chcesz słuchać na 6230i to trzeba się zaopatrzyć w kartę mmc. Standardowo w tych co używałem był karta 32Mb czyli zakładając, że w formacie mp3 jakaś piosenka "waży" 4Mb to zmieścisz "aż" 8 utworów. Znalezienie większej karty może nie jest jakimś problemem, ale jak miałbym zapłacić 25zł z wysyłką za kartę mmc o pojemności 128Mb to wychodzi mi połowa wartości telefonu (gdzie na marginesie można mieć za taką kasę kartę microsd np 8Gb). Poza tym Nokia 6230i miała słuchawki na złączu Pop Port, gdzie nie należało ono do wygodnych, bo zmuszało do używania tylko dedykowanych słuchawek Nokii. Oczywiście jak chcesz możesz poszukać przejściówki z Pop Port na normalny Jack. Jeżeli lubisz słuchać radia, to w 6230i jest radio. Ja osobiście bardzo miło wspominam ten aparat. Model 6230i zasilany jest jedną z najpopularniejszych baterii Nokia - model BL 5C więc z jej dostępnością nie będzie problemu.
  • Poziom 16  
    W takim razie postanawiam zamknąć temat ,wszystkie kwestie zostaly wyjaśnione A telefon który nabede to właśnie Nokia 6230/i.
  • Poziom 16  
    Witam po bardzo bardzo dłuższej przerwie!
    Ostatnio Nokia 3200 znów mi "chodzi po głowie" i tak się zastanawiam - czy ten 1 MB pamięci to trzeba w to wliczyć już oprogramowanie itd.? Bo bo wielu trudach udało mi się stworzyć "playliste" do mojego telefonu składającą się z uwaga! aż czterech piosenek! Są już należycie skonwertowane do formatu AMR. Wszystkie piosenki ważą 708 KB, czy nikła pamięć Noki 3200 jest w stanie je pomieścić? I czy będzie jeszcze szansa na pare zdjęć? Pomóżcie proszę. :)
  • Poziom 15  
    ja na twoim miejscu bym kupił telefon do 50 - 100 zł i nie przejmował się aż tak pamięcią :). Oczywiście np aparat by był lepszy :).
  • Poziom 42  
    kaseciak22 napisał:
    przesiadka na smartfona byłaby dla mnie bardzo niekomfortowa

Też tak sądziłem dopóki przekorny los nie spowodował że musiałem zacząć tą przygodę. Pierwszy miesiąc to była meczarnia ale dziś nie wyobrażam sobie życia bez tego ustrojstwa. Spróbuj to obsługiwać na jakimś prepaidzie jako połączenie aparatu, mp3 itp. Jak się przyzwyczaisz do dotyku to sam przelozysz swoją kartę i zaczniesz działać
  • Poziom 16  
    Panie kolego, to już było prawie 2 lata temu, chcę kupić tę Nokię jako taki sentyment, powrót do dawnych lat :D
    To jak będzie z tą pamięcią?
    Mam jeszcze takie pytanie - czy dawało się ustawić dzwonek właśnie z tego pliku w formacie AMR? Tzn. czy mógłbym ustawić któryś z tych utworów które mam przygotowane na dzwonek? Telefon właśnie w AMR zapisywał dzwięk z dyktafonu. Nie potrzebuje na nim żadnych gier, tapet i nieskończonej ilości dzwonków - wystarczy mi jedna tapeta(pobiorę sobie przez SMS-a jak kiedyś :D), te kilka piosenek i jeszcze trochę miejsca na pare zdjęć ewentualnie.
  • Poziom 17  
    Masz ok. 1mb pamięci na dane takie jak muzyka, zdjęcia itp. w nokiach można było sobie ustawić swój dzwonek, klikało się na danym nagraniu opcje a potem ustaw jako dzwonek telefonu.
    A jeżeli chcesz wiedzieć ile dokładnie pamięci ma ten telefon to napisz do kogoś kto sprzedaje ten telefon żeby dokładnie sprawdził w opcjach ile mb ten telefon ma dostępne na multimedia(najlepiej niech zrobi zdjęcie dostępnej pamięci żeby mieć pewność)
  • Poziom 16  
    A miał ktoś tutaj na forum(lub ma) Nokię 3200?
  • Poziom 38  
    kaseciak22 napisał:
    To co zamierzam robić to używać odtwarzacza MP3 , robić zdjęcia , ewentualnie nagrywać jakieś krótkie filmiki

Jedyny telefon co mogę z czystym sumieniem polecić to tylko marka Sony Ericsson. Modele sygnowane Sony Walkman mają dobry dźwięk natomiast modele sygnowane CyberShoot mają dość dobre aparaty a odtwarzać muzyczny jest na przyzwoitym poziomie (zawsze można podmienić w sofcie akustyki i wówczas ten telefon gra jak drogi odtwarzacz mp3 z głębokim basem). Osobiście tak miałem zmodowanego k550i ale, że leżał niepotrzebny to poszedł za grosze na allegro (k550i + karta pamięci 1GB oraz gratis odtwarzacz mp3 poszło za 25zł + wysyłka). Jeśli zależy Ci na aparacie to radził bym poszukać modelu SE C901. Jeśli jednak ma być to Nokia na symbianie, która ma dużo możliwości to szukał bym modelu e82 (dobry aparat z lampą xenonową). Mam nadziej, że pomogłem. :)
  • Poziom 16  
    Widzę, że zrobiło się tu duże zamieszanie. Muszę to sprostować. Otóż obecnie posiadam telefon smartfon Samsunga Galaxy Ace 4 z 2014 roku. Sprawia mi on dużo problemów. Jest całkowicie zawirusowany, podczas pracy potrafi sam sobie regulować dzwięk. Przeglądanie jakichkolwiek stron w internecie poza wikipedią i YT, jest niemożliwe. Do tego ma sporo urazów mechanicznych. Jednak najbardziej uciążliwe dla mnie jest telefonowanie. Do pewnego czasu mogłem z niego dzwonić tylko poprzez słuchawki(bez nich było bardzo słabo słychać), jednak teraz nawet po podłączeniu słuchawek z mikrofonem rezultat jest taki sam jak i bez nich. Postanowiłem więc rzucić te nowoczesność w diabły i kupić sobie jakąś starą Nokię, tylko do dzwonienia, ewentualnie do SMSów, MMSów i tak tylko w ramach sentymentów - gier i zdjęć. Na oku mam właśnie Nokię 3200, lub ewentualnie nieco starszą 3510i. Przed sfinalizowaniem tranzakcji, moje pytanie brzmi: Czy w przypadku Nokii 3200 istniałaby możliwość zgrywania zdjęć na komputer? I to najlepiej nie przez USB. Jeśli nie dałoby się, lub dałoby się tylko przez USB to wtedy stawiam na 3510i.
    Nie chcę przez USB, ponieważ w przyszłości może się nadarzyć okazja, że chciałbym zgrać te zdjęcia na starszy komputer, który nie będzie posiadał USB. Krótko mówiąc, chce mieć taki komplet - stary komputer i stary telefon. Czy taki plan będzie możliwy?
  • Poziom 38  
    kaseciak22 napisał:
    Czy w przypadku Nokii 3200 istniałaby możliwość zgrywania zdjęć na komputer? I to najlepiej nie przez USB.

Rozumie, że chodziło o kabel USB? Tak tylko za pośrednictwem podczerwieni ale musiał byś mieć zewnętrzny odbiornik usb podłączony do PC. Natomiast rozdzielczość zdjęć tej noki to tylko 352x288 px. Dla łatiwejszego zrozumienia zdjęcie będzie miało taki rozmiar jak wrzuciłem poniżej.

Nokia 3200 - Jak przeżyć na starej Nokii?
    Nokię 3510i też bym odradził bo była chyba ona na baterii NiMH.
    Rozumie, że koledze chodzi o jakość połączeń głosowych? Obecnie coraz pomału odchodzi się od sygnału 2G na rzecz nowych transmisji LTE itp. (2G ma coraz słabszy zasięg nie taki jak to było 10 lat temu) Radził bym wybrać telefon przynajmniej z odbiorem 3G. Zapytam tylko czy kolega kiedykolwiek miał styczność z marką Blackberry?