Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW Business CD Alpine CD53 - Uszkodzony napęd CD - jak oszukać radio?

yvr 31 Paź 2015 19:47 1080 1
  • #1 31 Paź 2015 19:47
    yvr
    Poziom 16  

Mam radio jak w temacie, w którym padł zupełnie napęd CD. Próby odtwarzania kończą się komunikatem CD ERROR lub NO DISC.

Pomyślałem, że zamiast się go pozbywać, wlutuję sobie przewody i poużywam źródła AUX na kabelku, ale tu pojawia się problem: żeby wejście CD zostało włączone, w napędzie musi być włożona i odczytywana płyta. U mnie napęd leży, więc przełączenie na CD kończy się tylko wyświetleniem komunikatu i powrotem w tryb tuner.

I tu pytanie: czy jest jakiś sposób, by oszukać radio i żeby wydawało mu się, że płyta jest włożona?

W sieci nie znalazłem serwisówki, więc całe rozpoznanie radia wykonałem wyłącznie na podstawie obserwacji płytki, której zdjęcie załączam. W lewym dolnym rogu jest gniazdo, w które wpinany jest napęd. Z opisu na płytce wnioskuję, że pin 6 od dołu odpowiada właśnie za przesłanie informacji, czy płyta jest w napędzie (DISC-IN), więc może podając na nie jakąś wartość można właśnie oszukać radio? Próbowałem zwierać ten pin do wszystkich w tej kostce, które mają w nazwie GND, w nadziei że może to coś da, ale niestety nie było żadnej zmiany.

Pewnie w takim razie na tym pinie musiałoby się pojawić jakieś napięcie i tu pojawia się pytanie: jakie?

Czy ktoś ma może pomysł albo jakąkolwiek sugestię?

BMW Business CD Alpine CD53 - Uszkodzony napęd CD - jak oszukać radio?

0 1
  • #2 20 Mar 2016 17:26
    leon1980
    Poziom 8  

Podpinam się do tematu, również z chęcią bym się dowiedział jak emulować obecność cd, w kaseciaku widzę że jest dużo prościej zrobić aux.

0
  Szukaj w 5mln produktów