Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw audio pod 12V - do motocykla.

31 Paź 2015 20:01 1848 18
  • Poziom 5  
    Witam, chciałbym zamontować głośniki do akumulatora 12V 4Ah. W tym temacie jestem zielony. Audio ma grać tylko na postoju, nie podczas jazdy. Chciałbym zamontować głośnik, tylko nie wiem jaki, chodzi mi o to aby pograł chociaż 30 min.
    Prosiłbym was o sporządzenie zestawu (głośnik, i reszta co potrzeba).
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Radio samochodowe i jakieś kolumny zamiast kufrów. Wszystko musisz zabezpieczyć przed wilgocią.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    tutlikes napisał:
    Witam, chciałbym zamontować głośniki do akumulatora 12v 4ah. Chciałbym zamontować głośnik, tylko nie wiem jaki, chodzi mi o to aby pograł chociaż 30 min.
    Prosił bym was o sporządzenie zestawu (głośnik, i reszta co potrzeba)

Jak dasz typowe radio samochodowe (o mocy ok. 2x20W) i pasujące do niego głośniki to słuchając muzyki na max głośności na takim akumulatorze pociągnie ci to trochę lepiej jak godzinę.
    Tak jak wspomniano głośnik musi być wodoszczelny, zamontowanie zwykłego poskutkuje tym,że w obecności wilgoci membrana sie pomarszczy i zamiast muzyki będzie charczenie.
  • Poziom 5  
    Problem w zamontowaniu, bo to nie skuter tylko supermoto, w schowku można upchać tylko portfel i świece. Myślałem, żeby kupić gniazdko USB i dać je na kierownicę potem jakieś głośniki na USB, tylko nie wiem jakie, wpiąć się kablem do głównej wiązki na ramie i podłączyć jak do komputera. Głośniki prawdopodobnie wylądują za tylnim kołem, tylko osłonę trzeba będzie zrobić, albo w schowku gdzie mieści się portfel i świeca. Muzyka puszczana będzie z telefonu, mam pakiet bez limitu. Czy takie rozwiązanie będzie ok?
  • Poziom 5  
    Ale jak będe miał głośnii pod USB to jakiś wzmacniacz jest mi potrzebny?
  • Poziom 31  
    Głośniki pod USB biorą tylko zasilanie z komputera 5V. Musiałbyś kupić akumulator 6V lub obniżyć napięcie z 12V.

Lub kupić wzmacniacz 12V i podłączyć same głośniki - wywalając wbudowany tam wzmacniacz.
  • Poziom 40  
    Moim zdaniem lepiej kupić gotowe głośniki wodoszczelne (odpada zabawa w zabezpieczenie przed wilgocią) a do tego moduł wzmacniacza klasy D z linku podanego przez kolegę. Moduł jest mały, w schowku się zmieści, dodatkowo ma wysoką sprawność (ok.90%) przez co zestaw będzie grał dłużej a moduł wzmacniacza nie będzie się grzał.
  • Poziom 13  
    A nie prościej będzie kupić głośniki komputerowe na usb obciąć kabel i wtyczkę i oczyścić kable, które doprowadzają napięcie 5v z komputera i dać stabilizator np:78S05 i podłączyć, złączyć, zaizolować kabel taśmą i gra.

Dodano po 2 [minuty]:

Po co bawić się w podłączanie głośników i dawanie wzmacniacza itp. jak można prościej.
  • Poziom 5  
    tak tylko, że większość głośników na usb są słabe, basu wogóle, choć są wyjątki np kiedyś kuzyn kupił z lidla głośniki silver cresta z niebieskim podświetleniem i powiem wam, że jakość głośność i bas były bardzo zadowalające jak na USB, ale niestety nigdzie ich nie ma już... Chyba kupie takie coś na kierownice http://allegro.pl/gniazdo-zapalniczki-12v-usb-ladowarka-2w1-motocykl-i5752860977.html i jeszcze te głośniczki http://allegro.pl/drewniane-glosniki-do-komputera-tracer-orlando-usb-i5217126540.html i po problemie, tam głośniczki są naprawdę małe więc gdzieś je upcham pod siedzeniem gdzie nie ma prawa dojść wilgoć. I co wy na to? Oceńcie czy to się będzie sprawdzać.
    Koszt całości to ok. 70zł nie licząc dodatkowych przewodów.
  • Poziom 40  
    Ma być bas, dobra jakość dźwięku, małe rozmiary i do tego jeszcze zasilanie z USB? Mało wykonalne. Aby dobrze zagrać to głośnik musi mieć swoje rozmiary, odpowiednią obudowę i musi mieć dostateczną moc. Nie da się uzyskać super efektu na małym głośniczku zasilanym 1W mocy skutecznej. Coś za cosś....Albo ma dobrze grać, albo ma być miniaturowe i proste w budowie.
  • Poziom 5  
    Trzeba iść na kompromisy, takie całe życie :D
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    No to kupić głośniki USB, podpiąć pod stabilizator 5V i nie narzekać że basu nie ma. Nic lepszego nie wymyślisz.
  • Poziom 40  
    Możesz użyć tej ładowarki. Ma gniazdo USB więc odpada zabawa z montażem stabilizatora.Wystarczy wpiąć kabel głośników gniazdo i będzie działać. Kwestia głośników to już Twój wybór.Zobacz np.Creative A50.
  • Poziom 5  
    Ok dzięki wam za wszelką pomoc.
  • Poziom 16  
    Proponuję alarm z audio na kartę pamięci zestaw z głośnikami pod uchwyty na lusterka, wygoda to panel na kierownicę do przełączania.

Jeżeli ma być jak najtaniej, to albo kupić stare głośniki do komputera stereo, lub poszukać czy się ma, wywalić z nich transformator i mamy wzmacniacz na 12v, ten bas czy treble masz prosty korektor, przewód do podłączenia telefonu jest w komplecie :) na jakimś uchwycie. Najlepsze głośnik do pc starego typu są te starsze, ładnie grają, maja prawdziwą moc jak i głośniki i koszt prawie za darmo.
    Ja miałem takie.
    jak na głośniki pc ich moc jest, lepsza od niejednego radia przenośnego.

Nowych głośników do pc nie kupuj te najtańsze z marketów, mają może góra 5 wat, i oszczędzają na wszystkim, transformatora nie ma.