Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault espace 4 2004 rok 22dc - Mokry silnik przy wtryskach

kubaguzik11 31 Oct 2015 20:57 1620 3
    kubaguzik11
    Level 2  
    Witam serdecznie mam problem z moim renault .
    Bylem na wymianie oleju do silnika wlano mi 7 litrow oleju do silnika , po 200 kilometrach zapalila sie kontrolka od oleju, okazalo sie ze wywalilo mi uszczelke w bloku znajdujaca sie nad paskiem klinowym z boku bloku . Zalalo rozrzad pasek klinowy, co naprawili mi na wlasny koszt w serwisie . Po 2 dniach okazalo sie ze znowu sie kontrolka zapalila . Pojechalem do innego mechanika stwierdzil ze wtryski leja i z pod uszczelki pod deklem leje . Zrobione . Zaplacilem 2000 zl wraz z turbo . I myslalem ze to koniec klopotow . Dzisiaj zobaczylem ze zostala plama na chodniku pod domem , wiec zagladam pod samochud a tam jakas rurka wisi i zniej kapie,kolega znajomy , mechanik samouk mowi ze to najprawdopodobniej odma, zagladam pod maske a tam silnik mokry najbardziej przy klawiaturze . , czytalem na forum ze to moze byc z wezownicy skoro uszczelki sa wymienione ?

Dodano po 31 [minuty]:

Czy problemy z wszelkimi wyciekami moze byc spowodowane przelaniem oleju .?
    szymon198312
    Level 30  
    Ten wężyk to odpływ z pod listwy cr. Jeśli tam dostanie się coś to zlatuje tym wezykiem. Pytanie co leci. Olej czy ropa. Jeśli ropą to prawdopodobnie któryś przewód paliwowy puszcza na nakretce. Jeśli olej to z pod pokrywy zaworów z tyłu siknika. Innej opcji zbytnio nie ma
    kubaguzik11
    Level 2  
    Ale wtryski i byly zrobione i oczywiscie nowa uszczelka pod deklem . Z rurki kapie olej bo sam osobiscie wjechalem na kanal u znajomego i sprawdzilem . A na pokrywie sam nie wiem mnie sie wydaje ze to jest ropa zmieszana z olejem , ale przeciez goscie to zrobili . Gosc mi mowil ze kupil jakas tania uszczelke . Moze popelnil blad ? Teraz twierdzi ze pokrywa jest peknieta albo ze gwinty wtryskow nie trzymaja . Bo oczywiscie wczesniej wymienil uszczelki .
    szymon198312
    Level 30  
    To zdejmij obudowę filtra kabinowego i zerknij tam za pomocą lusterka. Wszystko powinno być widoczne