Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wtyczka mikrousb. Czy da się ją rozebrać?

31 Paź 2015 21:24 498 3
  • Poziom 3  
    Witam
    Posiadam ładowarkę w której ukruszył mi się raz kabel. Wziąłem i to naprawiłem lecz teraz mi się kolejny raz ukruszył i teraz nie mam jak tego zlutować bo już jak idzie kabel od wtyczki to już tam kabla nie ma. Moje pytanie jest takie jak mam to naprawić? Myślałem nad tym aby rozebrać tą wtyczkę i wtedy to zlutować tylko nie wiem jak ją rozebrać i nie wiem czy ta się ją w ogóle rozebrać.
    Ładowarka jest podobna do tej jak w załączniku.
    Prosił bym państwa abyście mi panowie podpowiedzieli co mam robić

Z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 43  
    Oryginalna wtyczka jest zalewana. Nie da się jej rozebrać bez jej rozcinania. Można kupić wtyczkę rozbieralną i wymienić.
  • Poziom 31  
    Po co rozbierać tą wtyczkę, jak można kupić nową już z kabelkiem. Kabelek zaś łatwiej wlutować w zasilacz. Koszt niewielki.
  • Poziom 38  
    Hm, pewnie masz dość wadliwe wykonanie,akurat taki egzemplarz.

Najprościej jest zakupić odpowiedni kabel USB- mikro-USB i zaadoptować go odcinając wtyk USB.

Posiadany przez ciebie wtyk praktycznie nie jest rozbieralny.

Można ewentualnie kupić coś takiego jak wtyk na przewód taki( uwaga sklep ma wtyki i typu A i B) ale jest problem z obudową- wykonana z koszulki termokurczliwej nie jest szczytem estetyki.

Dostępne są również wtyczki rozbieralne z obudowa,ale ta jest znowu zbyt duża co ma bezpośredni wpływ na eksploatację gniazda w urządzeniu współpracującym przykład takiej wtyczki jest tu.