Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki bezprzewodowe do TV.

Jarzab M 31 Paź 2015 21:38 744 11
  • #1 31 Paź 2015 21:38
    Jarzab M
    Poziom 17  

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem słuchawek bezprzewodowych (najlepiej nauszniki) do TV. Posiadam SmartTV Panasonic tx-l42et60e.
    Odrazu mówię, że nie jestem audiofilem i innym zboczeńcem jakości dźwięku :D

Potrzebuje dwóch par słuchawek przede wszystkim w dobrym budżecie i ogólnie dobrą jakością dźwięku - głownie filmy i jakieś programy tv.

Czy któryś z kolegów mógłby coś doradzić? Czy też może lepiej ciągnąc kable na drugi koniec pokoju (jakieś 7-8m kabla by wyszło).

Pozdrawiam.

0 11
  • #3 31 Paź 2015 22:16
    Rybork
    Poziom 2  

Witam.
    Jakiś miesiąc temu kupiłem dla mojej słabo słyszącej mamy słuchawki Philipsa SHC5100. Po podłączeniu do gniazda słuchawkowego działa OK. Zasięg powyżej 10m. Ściany nie przeszkadzają. Na Forach użytkownicy skarżyli się na jakieś szumy, ale ja tego nie słyszę.
    Dla mamy podłączyłem do wyjście audio przez wzmacniacz słuchawkowy z zestawu AVT1024, aby nie odłączać głośnika OTV. Działa super. Polecam.

0
  • #4 31 Paź 2015 22:21
    Jarzab M
    Poziom 17  

Te Sony są ciekawą propozycją. Jeszcze pytanie czy da rade zrobić tak żeby jeden nadajnik nadawał na 2 pary słuchawek naraz? Bo jakby nie patrzeć to w tv mam jedno wyjście słuchawkowe. No chyba, że trójnik itp?

0
  • Pomocny post
    #5 01 Lis 2015 10:09
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Zarówno w słuchawkach jak i nadajniku masz przełącznik kanału (2 do wyboru). Może nadawać do tysięcy słuchawek, jeżeli tylko będą one w zasięgu.

Dodano po 7 [minuty]:

Musisz tylko pamiętać, by poziom dźwięku (głośność) słuchawek oraz źródła sygnału trzymać mniej więcej pośrodku - gdy słuchawki będą ustawione na max, a np. telewizor grał cicho będziesz słyszał duże szumy. Jeżeli będzie na odwrót bas traci na mocy. Jeżeli nauczysz się z nich korzystać będzie dobrze.
    W specyfikacji jest napisane, że mogą pracować przez (nie ważne ile) godzin. W praktyce moje przy używaniu do wszystkiego (PC, TV, muzyka z telefonu) używane przez kilka godzin dziennie były ładowane co kilka tygodni. Jeżeli rozładuje się akumulator możesz włożyć zwykłe baterie i słuchać dalej.
    Wykonane porządnie, są wygodne (trochę cięższe od normalnych słuchawek ale przyzwyczaisz się). Przyjemny bass. Słuchawki mogą być na prawdę głośne :P

0
  • #6 01 Lis 2015 19:23
    Jarzab M
    Poziom 17  

Czyli podłączam jeden nadajnik, na słuchawkach ustawiam ten sam kanał i ok - jeśli dobrze rozumiem.

A doradziłbyś coś w ciut tańszej opcji? Tak powiedzmy 150 zł para?

EDIT
    Znalazłem za 169zł na alledrogo.

Znalazłem też za 119zł ale boję się, że to jakiś wałek
    http://allegro.pl/sluchawki-sony-mdr-rf810rk-nowe-i5742071002.html

A co sądzisz o modelu SONY RF811
    Znalazłem jeszcze Thomson WHP3001BK za 100zł.

Nie ukrywam, że zależy mi na możliwie tanim sprzęcie.

0
  • Pomocny post
    #7 01 Lis 2015 20:39
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Ta oferta za 119 zł wygląda nawet ciekawie. Wyglądają na fabrycznie zapakowane. Sprzedający ma 98% pozytywnych opinii, także możesz wziąć.
    Co do 811 to spójrz tutaj: http://vsbee.com/headphones/comparisons/Sony_MDR-RF811RK_vs_Sony_MDR-RF810RK
    Jeżeli zależy ci na tanim sprzęcie, to albo przewodowym albo poszperaj na złomowisku. 810rk to najlepszy sprzęt w tej cenie.

0
  • #8 01 Lis 2015 21:19
    Jarzab M
    Poziom 17  

Czyli na te Thomson'y lepiej nie patrzeć? Na zagranicznych stronach (amazon) zdobył dobre opinie.

Wiem, że jeśli coś ma być dobre to musi kosztować. Tylko wiem, że słuchawki będą używane może 2-3 razy w tygodniu przez może rok - póltora roku.

Czytałem też o Sony, że jest problem w szumach - prawdopodobnie złe ustawienie?

0
  • #9 01 Lis 2015 22:29
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Jarzab M napisał:

Czytałem też o Sony, że jest problem w szumach - prawdopodobnie złe ustawienie?

Jeżeli słuchasz cicho i przez ścianę, to słychać szum. Dasz głośniej lu wyjdziesz zza ściany to jest świetnie. Ogólnie to są radiówki - zakłócenia będą zawsze. Gdy być kupił cyfrówki - to już jest sprzęt :) Ale cóż... grubo ponad Twoim budżetem.

0
  • #10 08 Lis 2015 20:08
    Jarzab M
    Poziom 17  

Jednak kupiłem te Thomsony. Obejrzeliśmy z żoną 3 filmy i uważam, że w tej cenie jest super. Czasem jak się blisko siebie siedzi to potrafi coś cichuteńko popiszczeć, ale to rzadko.
    Dziękuje koledze Kraniec_Internetów za pomoc. Niestety budżet ostatnio mi krwawi więc CCC (cena czyni cuda) :D

0
  • #12 08 Lis 2015 20:55
    Jarzab M
    Poziom 17  

W tych Thomsonach podoba mi się to, że mają stacje dokującą - mniejszy bajzel. No i cena. 100zł/para + przesyłka to cena śmiechu warte. Zobaczymy ile potrzymają :)

1