Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa telefonów - naprawa telefonów z android - a windows - linux

01 Lis 2015 01:06 1119 12
  • Poziom 14  
    Witam z ciekawości sie zapytam po tak chodzi za mną pewna kwestia a mianowicie obecnie jest dużo telefonów z androidem i czy istnieje jakiś program na linuxa lub windowsa który np po podłączeniu telefonu do komputera - zdiagnozuje usterkę, lub ja naprawki jak to będzie np room albo coś innego ?? albo jaki jest uniwersalny box do naprawy wszystkich modeli telefonów z androidem :). wiem że wiele razy były podobne tematy ale jak można wgrać rom przez komputer programem to czemu nie diagnostyka naprawa automatyczna :) oraz jeszcze pytanie gdzie pobierać oryginalne romy i androida dla danego telefonu nie zawsze widzę na stronie oficjalnej ;/
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 43  
    Telefon to nie samochód. Wielu ludzią wydaje się że kasowanie błędu to naprawa samochodu. Z telefonem to samo.
  • Poziom 14  
    Ok dziękuje za 1 informacje :) a teraz jakie programy użyć do wgrywania flash czy jak to tam takie sprawdzone jakieś ?? oraz jaki box uniwersalny do naprawy telefonów na androidzie :)
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 14  
    Ok dziękuje za informacje czekam dalej na jakieś porady :) a dla ciebie mtekvoi + :)
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    @StefanSamoZło Programy do flashowania są zależne od marki procesora w danym telefonie.
  • Poziom 14  
    Dziękuje za informacje a jakie programy polecanie po za tymi co wymienił - mtekvoi
  • Poziom 29  
    Myślę, że bez podstawowej wiedzy nie warto brać się za naprawę telefonów - można uszkodzić je jeszcze bardziej. Co do flashowania romów - masz bardzo obszerne forum android.com.pl oraz XDA Developers. Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    :p te telefony mogę sobie psuć :) stać mnie kupić na używkę do zabawy :) ale chętnie skorzystam z tych for :) - z resztą trzeba na czymś ćwiczyć :)
  • Poziom 29  
    Zakup używki to dobry pomysł. Warto najpierw się nauczyć podstawowych operacji związanych z oprogramowaniem telefonu.
  • Poziom 14  
    Tak by nie robić duplikatu za który już dostałem upomnienie zapytam sie tu :) kolega planuje otworzyć firmę w Włoszech z serwisem telefonów i komputerów i prosił bym sie zapytał co jest potrzebne: ( telefony nowe z androidem)

Jakie testery, Programatory, urządzenia, programy diagnostyczne ? oraz wiele wiele innych

Kolega ma studium zakończone informatyczne ale wiadomo jak uczelnie są wyposażone, i nie wszystkiego uczą. najczęściej mu wystarczał tester płyt głównych hot-air śrubokręty, tester zasilacza, i sieci, oraz jakiś linux hirens czy jakoś tak ale on chce bardziej sie rozkręcić kogoś zatrudnić i nie wie co ma kupić a będzie miał z środków ue pieniądze już załatwione ma do końca roku musi dać co mu potrzebne do wydania będzie miał jakieś 25t euro