Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IMMERGAS EOLO STAR 24 3 E - Jaki sterownik z największą histrezą ?

Majk1984 01 Lis 2015 02:19 981 6
  • #1 01 Lis 2015 02:19
    Majk1984
    Poziom 14  

Witam !
    Muszę kupić radiowy sterownik do pieca lecz nie wiem czy Tybox 810 będzie OK? a może Immergas C.A.R. V2 ? Nie potrafię znaleźć w danych technicznych ustawień histerezy a zależy mi na jak największej 2-4stC ponieważ wtedy piec będzie się załączał zdecydowanie rzadziej co wpłynie znacząco na ekonomie pracy/mniejsze zużycie gazu...
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc w doborze sterownika.
    Pozdrawiam

• #2 01 Lis 2015 18:56
    Magister_123
    Poziom 32  

Największą histerezę to mają zwykłe bimetaliczne sterowniki.
    Znane Mi elektroniczne 0.4°C i mniej.

• #3 01 Lis 2015 20:50
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Pt21 z firmy electrobock
    Albo poszukaj w techsterowniki

• #4 01 Lis 2015 23:43
    Majk1984
    Poziom 14  

@Jacek79 "Pt21 z firmy electrobock " jest przewodowy i faktycznie ma super histerezę "MOŻLIWOŚĆ USTAWIENIA HISTEREZY w przedziale od 0,1°C do 1,5°C" a bezprzewodowy jego chyba odpowiednik ELEKTROBOCK BPT102 ma już niestety tylko "histreza (0,5°C)" - trochę lipa.. czemu teraz robią sterownik iz tak małą histerezą ? przecież to powinno być do ustawiania jak kto chce i było by po problemie...

• #5 02 Lis 2015 19:31
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Pt21 sam mam w jednym z mieszkan i dziala fajnie. Popatrz na inne moze cos znajdziesz
    A tech sterowniki?

• #6 02 Lis 2015 21:08
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Majk1984 napisał:
    Nie potrafię znaleźć w danych technicznych ustawień histerezy a zależy mi na jak największej 2-4stC ponieważ wtedy piec będzie się załączał zdecydowanie rzadziej co wpłynie znacząco na ekonomie pracy/mniejsze zużycie gazu...

Tak Ci sie tylko wydaje. Zużycie gazu nie zależy praktycznie w żadnym stopniu od histerezy regulatora . tylko od ocieplenia obiektu, rodzaju wentylacji itd. Jeśli już to może zmaleć trwałość kotła od wiekszej ilości startów/ zapłonów. Współczesne kotły startują z minimalna mocą i zwiększaja modulację. Wieksza histereza to dopuszczenie do wiekszego niż w tej chwili wychłodzenia obiektu , co i tak trzeba będzie nadrobić spalając odpowiednia ilość gazu, gdzie tu oszczędności?
    Napewno zmaleje komfort z takim regulatorem w pomieszczeniu, nie wiem po co wtedy elektroniczny, bo wystarczy jak ktoś wspomniał wyżej zwykły bimetaliczny, ale wg mnie to archaizm.
    Chcesz "oszczędności" zmniejsz temp na kotle tak by kocioł dłużej musiał pracować do osiągniecia zadanej temp. Efekt ten sam bezz żadnych inwestycji. Jak kocioł kondensacyjny to zyskasz z 1% na gazie, ale stracisz na energii elektrycznej (dłuzsza praca kotła- pompa dmuchawa itd)

• #7 02 Lis 2015 21:27
    Majk1984
    Poziom 14  

tech sterowniki są zbyt drogie i glownie do weglowych i zasypowych piecow w domach a nie do mieszkania z piecem gazowym dwufunkcyjnym przynajmniej tak wyczytalem na stronce tech'a - Tyboxa 810 nie polecacie ? albo tego Immergas C.A.R. V2 ? Szukam czegos do ok 400zł...

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo