Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat wzm. na TDA2003. Dobranie wartości elementów.

01 Lis 2015 08:57 855 6
  • Poziom 12  
    Witam :)

Jako że jeżdżę samochodem niewyposażonym we wbudowane audio, postanowiłem że sam je sobie założę.
    Głośniki mam z telewizora, dosyć kompaktowe i w obudowie.

Chciałbym zbudować ten wzmacniacz jak najlepiej a więc proszę o pomoc w dobraniu elementów do tego schematu Wzmacniacz stereo TDA2003

Schemat wzm. na TDA2003. Dobranie wartości elementów.

Na jakie napięcie kupić elektrolity?
    Jakie kondensatory zamontować w reszcie przypadków?
    Jakiej mocy rezystory?

Chyba że ktoś ma sprawdzony schemat.
  • Poziom 39  
    Elektrolity na 25V
    Reszta ceramiczne (i tak będą miały wyższe napięcie jak potrzebne).
    Rezystory 0,25W.

Szczerze... wolał bym TDA 7375 2x35W robi różnicę :] przy tda2003 2x10W, z drugiej strony głośnik z telewizora to nie jest dobry pomysł na zasilanie go 35W.
  • Poziom 16  
    A czemu nie zbudujesz układu z tego schematu?
  • Poziom 12  
    Chce zbudować tylko nie wiedziałem jakie dokładnie elementy dobrać...

Co do mocy wzmacniacza - głośniki mają po 10W, a w tym samochodzie 20W wystarczy. Może kiedyś dorobię jakąś małą bass tube :D
  • Poziom 12  
    A na wejście TDA dać elektrolit, czy moze tantal?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Gdyby to miało grać z głośnikami BOSE to miałbyś dylemat a tak... co wsadzisz to będzie grać ;) , szczerze to bym wsadził jakiś kondensator stały a nie elektrolit, pojemność ze schematu jest sporo przewymiarowana ;p , można obliczyć znając rezystancję wewnętrzną która oscyluje w okolicy 100kΩ, nawet kondensator 1µF zapewni pasmo ponad akustyczne, mnie wyszło (1,5Hz) a infradźwięków raczej słuchać nie będziesz :lol:
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    HerGatiox napisał:
    A na wejście TDA dać elektrolit, czy moze tantal?
    Tantali nie stosuje się w torze przesyłu sygnału audio. To kondensatory (bardzo dobre) raczej do blokowania zasilania - np. na wejściach/wyjściach LM78**.