Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ESP8266 - Obsługa DHT11 w języku LUA

pszczola. 01 Lis 2015 10:05 1455 2
  • #1 01 Lis 2015 10:05
    pszczola.
    Poziom 9  

Witam,
    Mam następujący problem próbuje zrobić obsługę DHT11 pod ESP8266 chce to wykorzystać w inteligentnym domu. Niestety nie chce mi to działać poprawnie.
    Próbowałem już trzech podejść:
    1. Obsługa na podstawie kodu z http://www.bntdumas.com/2015/07/23/how-to-battery-powered-temperature-and-humidity-sensors/ oraz forum esp8266.com
    Niestety nawet tam jest poruszony problem że od jednej z wersji firmware kod źle działa
    2. Drugie podejście na podstawie tego jak powinien wyglądać sygnał z DHT11 sprawdzałem w odpowiednim czasie czy podaje 1, i od tego uzależniłem odczyt.
    Niestety to rozwiązania nie dawało rady
    3. Zrobiłem licznik na zmiennej który miał zliczać do czas trwania sygnału wysokiego do momentu pojawienia się sygnału niskiego. I na podstawie tego czasu ustalałem czy powinno być 1 czy 0. Niestety nie chciało to działać. Mój skrypt nie zauważał stanu niskiego.

Może ktoś robił bezpośrednio na ESP8266 i LUA i jest mi wstanie pomóc jak zrobić żeby działała lub ma jakiś inny pomysł jak odczytywać temperaturę i wilgotność.

Z góry wielkie dzięki za pomoc

• #3 28 Lip 2017 10:41
    pszczola.
    Poziom 9  

Dzięki za radę. Korzystając z podanej strony udało mi się rozwiązać wszystkie problemy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME