Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Trend Plus - Nie chciała działać karta pamięci

Htomas 01 Lis 2015 10:22 846 7
  • #1 01 Lis 2015 10:22
    Htomas
    Poziom 18  

Kupiłem dziecku kartę Kingston 16 GB Class 10. Okazało się, że telefon jej nie widzi. W sklepie pan włożył tę kartę do innego smartfona i wszystko było OK, wiec reklamacji nie przyjął. W Galaxy była poprzednio karta 8 GB Class 4 tez Kingstona. I działała bez problemu. Kupiłem więc inną kartę - Samsung 16 GB class 6 i ta działała. Natomiast tę felerna testowałem w swoim Samsungu Galaxy Ace 2, kompie i aparacie cyfrowym - wszystko OK. Więc sobie ja zatrzymałem. Ale zastanawiam się co mogło być przyczyną tego dziwnego problemu? Przywrócenie ustawień fabrycznych i aktualizacja oprogramowania układowego w Trend Plus też nie zmusiły telefonu do "zobaczenia" karty - cały czas w ustawieniach - pamięć - było włóż kartę pamięci, a telefon widział tylko pamięć wbudowaną.

0 7
  • #2 05 Lis 2015 22:09
    patrykGSM
    Poziom 21  

Trend Plus po prostu nie obsługuje kart klasy 10.

0
  • #3 06 Lis 2015 07:06
    Htomas
    Poziom 18  

patrykGSM napisał:
    Trend Plus po prostu nie obsługuje kart klasy 10.

A jest to gdzieś napisane? Bo w instrukcji obsługi nie

0
  • #4 06 Lis 2015 09:30
    patrykGSM
    Poziom 21  

W specyfikacji urządzenia jest napisane jakie karty obsługuje.

0
  • #5 06 Lis 2015 09:57
    Htomas
    Poziom 18  

patrykGSM napisał:
    W specyfikacji urządzenia jest napisane jakie karty obsługuje.

Jest napisane tylko, ze do 32 GB .. o szybkości nigdzie ani słowa

0
  • #6 06 Lis 2015 11:15
    patrykGSM
    Poziom 21  

microSD, microSDHC (do 32 GB) karta 10 klasy to microSDXC i pewnie dlatego jej nie widzi.

0
  • #7 06 Lis 2015 18:30
    nemo333
    Poziom 28  

Co za różnica czy karta jest klasy 4 czy 10? Karta to karta. Musi działać ze wszystkim, nie ma tam nic szczególnego.
    Karty microSD to karty do 2GB (Bardzo rzadko zdarza się 4GB, głównie to pierwsze "pełnowymiarowe" SD)
    MicroSDHC to karty do 32GB
    MicroSDXC to karty 64GB i większe

Karty HC i XC są podzielone na klasy które wskazują jaką gwarancję prędkości dostajemy od producenta. Ale nie ma nigdy zaznaczone że telefon jest niekompatybilny z daną klasą karty, jeśli jest za wolna to będzie mulił, jeśli będzie za szybka to będzie zapisywał zgodnie ze swoimi możliwościami.

0
  • #8 07 Lis 2015 09:14
    patrykGSM
    Poziom 21  

No ja miałem już kilka przypadków podobnych do Twojego i tym tłumacze problem z kartą. Skoro na innych telefonach działa karta a sam telefon inne karty widzi to jak to inaczej tłumaczyć.

1