Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator UPROG wersja LPT z RK-SYSTEM

01 Lis 2015 11:49 1380 6
  • Poziom 43  
    Jaka była ostatnia wersja oprogramowania do tego programatora z LPT bo obecnie widzę na stronie tylko do nowych z USB. Ma ktoś może program ?

SławeK
  • Poziom 43  
    Dzięki, właśnie znalazłem tą samą wersję i chyba to ostatnia ale zadzwonię do nich. Coś dziwny ten programator, EPROMa 27c512 odczytuje poprawnie ale przy zapisie pliku pyta o zakres, podaję od #0000 do #FFFF a zapisuje 131071 B plik BIN zamiast 65536 B.

SławeK
  • Poziom 27  
    Witam

Próbuję uruchomić programator jak w temacie. Niestety program Uprog(LPT) pobrany z drugiego postu nie wykrywa hardware. Pytania:
    1. Jak powinien być rozszyty kabel LPT? 1:1, czy tak jak w TYM wątku? (próbowałem i tak, i tak, bez rezultatu)
    2. Po podłączeniu zasilacza oprócz diody Power, świeci na czerwono jeszcze druga nieopisana na płytce, zlokalizowana niedaleko kwarcu (prawdopodobnie Status, domniemując z instrukcji obsługi). Bez względu czy jest podłączony kabel LPT. Załączam fotkę. Czy jest to stan normalny?
    Pozdrawiam.
    Programator UPROG wersja LPT z RK-SYSTEM
    P.S. Na wszelki: programator próbuję uruchomić na starym komputerze z XP, sprzętowym portem LPT. Port raczej jest sprawny - podłączałem starego ZIPa i działa.
  • Poziom 21  
    Jak masz skonfigurowany port LPT w komputerze? U mnie programator UprogHS działa tylko w trybie EPP & ECP. W pozostałych trybach portu LPT software nie widzi programatora.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Sprawa się wyjaśniła. Winowajcą okazał się jednak kabel, który ma być zarobiony 1:1, czyli piny 1-1, 2-2,3-3, itd (dla potomnych: z obu stron wytyki męskie DB-25). Widocznie przy pierwszym podejściu wykonania kabla zrobiłem coś nie tak, chociaż przedzwaniałem ze 3 razy.

@Rasel: port w Biosie kompa mam skonfigurowany EPP&ECP. Natomiast w windowsowym menadżerze urządzeń widnieje "Port drukarki ECP (LPT1)". Nic tam nie zmieniałem.
    Tak czy siak komputer już jest ok. Aha, jeszcze jedno dla potomnych: ta czerwona dioda koło kwarcu gaśnie dopiero po skomunikowaniu się software z programatorem.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    nie mogę zainstalować plików DLL z wersji 1_13_01_31 pod W7, czy komuś się udało, lub czy może są nowsze wersje sterowników pod W7 ??