Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Badanie tyrystora BTP2 - wyznaczanie charakterystyk.

01 Lis 2015 13:17 798 1
  • Poziom 2  
    Witam, ostatnio podczas zajęć na laborkach badaliśmy tyrystor BTP2, było do wyznaczenia charakterystyka bramkowa i prądowo-napięciowa, wyrysowałem te charaktersytyki i dodatkowo muszę określić czy charakterystyka bramkowa mojego tyrystora mieści się w pomiędzy dwoma skrajnymi przebiegami dla tego modelu i nie wiem skąd i jak wyrysować te dwa skrajne przebiegi charakterystyki bramkowej, niby znalazlem jakieś parametry katalogowe tego tyrystora Ugt, Igt ktore wynosza:
    Igt - min 10mA, maks 50mA
    Ugt min 0,5V maks 1,4V
    typowe wartosci Igt 20-25mA, Ugt 0,7-0,9V
    Igt, Ugt to napiecie i prad przełączający bramkę, potrzebowałbym wartości jeszcze Igd, Ugd, i Ifgm, Ufgm czyli wartości nieprzełączające i szczytowe maksymalne wartości przełączające bramkę, skąd je brać, czy można je jakoś wyzanczyć? Czy coś źle robię? Bo w takim przypadku wyznaczając charakterystykę z wartości Igt, Ugt mam tylko dwie proste linie które nijak się mają do skrajnych przebiegów charakterystyki bramkowej dla danej serii trystora, błagam o pomoc!!
  • Poziom 2  
    nikt, nic? Odnalazlem jeszcze jakis katalogi z czasow ZSRR ale tez tam nie ma zadnych konkretnych danych katalogowych, juz nie wiem gdzie szukac, ani jak to wyznaczyc...