Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Nike Star 24 3 E - Podgrzewa wodę c.w.u do 65 stopni

01 Lis 2015 14:44 933 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam Nike Stara 24 3 E. Temperaturę wody c.w.u ustawioną mam na 40 stopni a piec grzeje do 65, wyłącza palnik i przy 55 znów załącza. Nie wiem co jest nie tak ale chyba nie powinno tak być, że woda aż parzy.
  • Poziom 9  
    To trochę bez sensu. Skoro ustawiłem temperaturę wody cwu na 40 stopni, a na piecu widzę, że temperatura rośnie aż do 65, następnie wyłącza się palnik a następnie włącza przy 55 i znów dogrzewa do 65 to dlaczego piec nie reaguje na tak wysoką temperaturę. Tym bardziej, że jest zewnętrzny wskaźnik temperatury (który widzę i szlag mnie trafia) i chyba jakieś czujniki temperatury też. Nie rozumiem co przepływ ma do tego, skoro temperatura rośnie i piec powinien dostosować się do podanej przeze mnie temperatury, wyłączyć palnik i włączyć dopiero gdy temperatura spadnie o 5 stopni od zaprogramowanej. Dodam, że z Berettą Super Kompaktem nie miałem takiego problemu, niezależnie od przepływu dostosowywał temperaturę do zaprogramowanej.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Pomierz czujniki temperatur, szczególnie na wyjściu wymiennika na cwu.
    Jeżeli będą dobre, a wszystko na to wskazuje bo czytają temperaturę chyba własciwie, winna będzie płyta główna.

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Otrzymałem info od serwisanta, że minimalna temperatura dla wody użytkowej nie może być niższa niż 47 stopni ze względu na dość wysoką moc minimalną tego pieca. Trochę poeksperymentuję i dam znać czy takie ustawienia są optymalne.
    Coś ci ten ,,Szerwisant" nie przekazał rzetelnie. Temperatura na wyjściu powinna być taka, jaką ustawisz, +_ błąd pomiaru i histereza (+_ 1,5 st)- maxymalnie. Wieksza różnica to błędne działanie automatyki.

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    irus.m napisał:
    Coś ci ten ,,Szerwisant" nie przekazał rzetelnie. Temperatura na wyjściu powinna być taka, jaką ustawisz, +_ błąd pomiaru i histereza (+_ 1,5 st)- maxymalnie. Wieksza różnica to błędne działanie automatyki.

pozdrawiam

Niezależnie od przepływu wody?
    Przy małym przepływie, kiedy palnik nie może już zejść na mniejszą moc a woda na wyjściu przekracza temperaturę zadaną to po prostu się wyłączy. Po spadku temperatury wody na wyjściu palnik znów się uruchomi.
    Przy za dużym przepływie, kiedy palnik będzie pracował pełną mocą może być woda niedogrzana, ale to przy bardzo dużym przepływie.

pozdrawiam