Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer vsx-424-k a tv samsung smart tv

radek867 01 Lis 2015 15:17 816 3
  • #1 01 Lis 2015 15:17
    radek867
    Poziom 2  

kino domowe pioneer vsx-424-k wielokanałowy amplituner audio wideo a tv samsung smart tv.Witam,posiadam kino domowe pioneer vsx-424-k i tv samsung smart tv ue 6900,podłączyłem wszystko i dźwiek mam z głośnikow z kina a po wyłączeniu amplitunera nie mam dźwieku z tv ani obrazu w czym popełniłem błąd nie chce miexc tylko dźwieku z kina chce rowniez z tv.kino chce włączac wtedy kiedy ja chce a nie za kazdym razem sie włącza jak tylko właczam tv.prosze o pomoc :cry:

1 3
  • #2 01 Lis 2015 16:40
    k52
    Poziom 32  

Jak czytasz, lub nie czytasz instrukcje obsługi równie chaotycznie jak piszesz to nic dziwnego, że nie wychodzi.
    Niestety musisz przeczytać instrukcje TV i amplitunera, aby cieszyć się jego opcjami i możliwościami. Trochę nakieruję ;) , problem w uruchamianiu jednego sprzętu drugim to np. HDMI control i opcja on/off, sprawa przesył dźwięku z tv do amplitunera też uruchomienie odpowiedniego wyjścia out, a którego to zależy jak połączyłeś optykiem, czy ARC HDMI.

0
  • #3 01 Lis 2015 17:06
    radek867
    Poziom 2  

mam podłaczone kablem hdmi do dekodera chyba ze optycznym trzeba połączyć. wtedy dzwiek przez hdmk bedzie z glosnikow kina domowego a z optycznego przez optyczny

0
  • Pomocny post
    #4 01 Lis 2015 17:30
    k52
    Poziom 32  

1) Dekoder polstat, czy NC+ połącz sobie bezpośrednio z tv kablem hdmi, bez kombinowania.

2) W związku z tym że TV ma opcję ARC- hdmi i amplituner raczej też to wystarczy jeden kabel HDMI i obraz i dźwięk działa w dwie strony ( out i in).
    Więc zaoszczędzasz na dodatkowym 2 hdmi.

3) DVD, czy bluray połącz z amplitunerem kablem hdmi będziesz miał upscaling obrazu do 4K, a jak nie zależy ci na tym to przynajmniej i bezpośrednią ścieżkę audio z dvd do amplitunera.
    Amplituner łączysz tak jak w pkt.2

Tv i amplituner możesz dodatkowo dla uproszczenia i aawryjnie,( czy sytuacji jak zatnie ci się opcja hdmi arc, lub masz zły kabel hdmi) połączyć kablem optic. Optic out z tv do optic in w amplitunerze.

Oczywiście połączenia same nie działają, trzeba też ustawić w sprzęcie w menu :!: .

radek867 napisał:
    wtedy dzwiek przez hdmk bedzie z glosnikow kina domowego a z optycznego przez optyczny

Pisz gramatycznie, nikt nic nie rozumie.

0