Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Jura impressa f50

Bohol 01 Lis 2015 16:41 6102 17
  • #1 01 Lis 2015 16:41
    Bohol
    Poziom 2  

Witam, kawa wycieka gdzieś ponad dyszami i wycieka do tacki. Na początek nie mam pojęcia jak zdjąć obudowę. Próbowałem szukać analogicznie do porad na forum odnośnie modeli ena ale w f50 najwyraźniej jest zupełnie inaczej. Może ktoś pomóc?

0 17
  • #2 02 Lis 2015 23:12
    koszsz
    Poziom 2  

Powinieneś rozebrać ekspres, przejrzeć go, dokładnie wyczyścić, nasmarować smarem silikonowym zaparzacz w odpowiednich miejscach, wymienić wszystkie uszczelki. Wszelkie informacje można łatwo znaleźć w sieci. Ja w weekend kupiłem używaną Impressę F70 i w ciągu jednego dnia znalazłem wszystkie materiały odnośnie budowy tego ekspresu, jak go rozebrać itd. Na pewno potrzebujesz takiego zestawu uszczelek: jura-ersatzteile-shop.de, juradiy.de, fixandparts.wix.com/nicknicoloudis#!jura-coffee-machine/c15gy
    Jest przy tym trochę roboty, ale jak potrafisz czytać, oglądać obrazki, odkręcać śrubki, masz zamiłowanie do majsterkowania, to na 100% sobie poradzisz, a ekspres będzie Ci długo służył. Poczytaj też komentarze pod tym filmem: youtube.com/watch?v=5C4PpC33gyw Nie wstawiłem linków, ponieważ nie mogę. Powinieneś jednak łatwo odnaleźć te strony. Zawsze możesz wysłać ekspres do tego pana z filmu, on zna się na rzeczy.

0
  • #3 03 Lis 2015 09:10
    Bohol
    Poziom 2  

Bardzo dziękuje za info i pozdrawiam. Problem mam z odkręcaniem takich śrub jak tulejki z tylu pewnie jest do tego jakiś klucz. Pan na filmie kręci obcęgami chociaż ja boje sie zepsuć

0
  • #4 03 Lis 2015 09:24
    koszsz
    Poziom 2  

No tak, obcęgami to bardzo nieprofesjonalnie. Kluczyk możesz kupić na Allego ale..... kosztuje 40-45zł.... Na niemieckiej stronie co była w linku jest taki w komplecie. Tan klucz pasuje też do AEG i Krupsa. np. aukcja 5764602774

0
  • #5 26 Lis 2015 01:35
    blanti
    Poziom 8  

I jak z tym ekspresem dałeś sobie radę? Bo mam ten sam problem

0
  • #6 27 Lis 2015 20:47
    2435297
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 28 Lis 2015 13:22
    blanti
    Poziom 8  

U mnie raz robi kawe a raz nie raz leje woda raz nie https://www.youtube.com/watch?v=jRAXsR_kcV8 2 dni temu zrobiłam 4 razy do zrobiła czyszczenie z osadu wapiennego i raz zwykłe czyszczenie. Kawe robił normalnie ale podczas płukania dysz woda i tak leci do tacek :v

2
  • #8 28 Lis 2015 13:33
    2435297
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 30 Sty 2016 20:42
    lemek11
    Poziom 1  

w 90% usterka typu kawa w tacce ociekowej a nie w kubku w ekspresach jura, nivona i na podobnych podzespołach (np siemens) uszkodzony jest zawór odprężeniowy inaczej nazywany zaworem parzenia kawy. Spowodowane jest to rzadkim czyszczeniem ekspresu. Wymiana nie jest trudna ale trzeba mieć cierpliwość, ekspres trzeba rozebrać na drobne, ale w 2h spoko da się zrobić bez spiny i z przerwą na kawę, jeśli oczywiście mamy inny ekspres w zapasie

2
  • #10 30 Sty 2016 20:52
    2435297
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 11 Gru 2016 12:03
    Józef Ornatowski
    Poziom 11  

Witam.
    Nie słuchajcie i nie stosujcie porady co do smarowania bloku zaparzajacego w Jurze, Nic nie smarować.
    Polecam się w naprawach i częściach do Jury

4
  • #12 21 Cze 2017 09:34
    Sebastian Zurawski
    Poziom 2  

Witam,
    Expres to Jura F7 i cieknie mi woda do tacki ociekowej.Widać po wyjęciu tacek jak się skrapla na górnym ,,otworku" taki z gumową kwadratową końcówką.
    Kawa zaparza się bez problemu i ten wyciek widać/występuje na wyłączonym expresie, poprostu kapie woda do tacki ociekowej i po kilku kawach tacka ociekowa jest pełna wody.
    Znajdzie się ktoś, kto to ogarnie za rozsądną opłatą na terenie podlaskiego?

0
  • #13 21 Cze 2017 09:48
    Józef Ornatowski
    Poziom 11  

Witam.
    Musisz dokładnie opisać co dzieję się w trakcie zaparzania kawy. Opróżnij tacę ociekową i zrób kawę, napisz czy cała woda poszła do tacy, a fusy suche do pojemnika na fusy? Mam wszystkie części do Jury więc nie daj się "zabić" serwisom. Zawsze możesz zadzwonić 664414195
    Pozdrawiam

0
  • #14 21 Cze 2017 15:10
    Sebastian Zurawski
    Poziom 2  

Zrobiłem, jak mówiłeś i podczas zaparzania kawy część gorącej wody trafia do tacki ociekowej i to jest chyba problem.Fusy suche trafiają do pojemnika.
    Coś się zatyka?

0
  • #15 21 Cze 2017 20:57
    Józef Ornatowski
    Poziom 11  

Nie, masz uszkodzony blok zaparzający. Nowy trochę kosztuje i serwisy nie sprzedają, tylko z naprawą, a to już duża kasa. Mam takie bloki po remoncie z wymienionymi uszczelkami lub wyślij mi swój, a ja Ci go wyremontuje. Może przedzwoń to więcej pogadamy.

2
  • #16 24 Maj 2018 10:50
    pyra66
    Poziom 10  

Witam. Mam problem z ekspresem jura impressa A9. Silnik zaparzacza kręci cały czas w jedną stronę. Podnosi zaparzacz pod górę i terkocze próbując kręcić. Wymieniłem enkoder na nowy ale problem ten sam. Gdzie szukać usterki? Czyżby elektronika ?

0
  • #17 24 Maj 2018 11:21
    Józef Ornatowski
    Poziom 11  

Witam.
    Sprawdź czy przypadkiem nie masz urwanego prawego-górnego mocowania silnika. Niedokręcony silnik lub urwany powoduje właśnie takie objawy. Może też być pęknięta zębatka na silniku / chyba tam jest brązowa /. Jeśli te elementy są OK to będziemy szukać dalej. Kontakt na maila lub 664414195
    Pozdrawiam i polecam się
    Józef

1
  • #18 24 Maj 2018 22:59
    pyra66
    Poziom 10  

Dzięki za podpowiedź. Sprawdzę i dam znać. Grzegorz

Dodano po 11 [godziny] 20 [minuty]:

Dostałem się do silnika. Silnik ma całe mocowania i zębate - jest ona co prawda trochę wyrobiona na trybach ale to nie powinno mieć wpływu na obrót silnika. Jakieś sugestie?

0