Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 9536/1 - Po nabraniu wody od razu wypompowywuje ją.

deepdish 01 Lis 2015 17:56 1521 10
  • #1 01 Lis 2015 17:56
    deepdish
    Poziom 8  

Witam ,problem jest taki ,zmywarka nabiera wody bo słychać i od razu przełącz się na wypompowywanie jej (nie myje) , daje znać o tym, bo piszczy sygnałem przerywanym cały czas aż do momentu zresetowania jej ,dzieje się to na każdym programie. proszę o pomoc co jest nie tak .

0 10
  • Sklep HeluKabel
  • #3 01 Lis 2015 19:53
    deepdish
    Poziom 8  

machefi napisał:
    Myślę, że uszkodzona jest ta część https://north.pl/karta/plytka-przeplywomierza...rki-whirlpool-adg-9536-1,A6W-19-CLMW-NJV.html . Można ją naprawić wymieniając kontaktron na płytce.

super tylko który i jak to sprawić czy na pewno to ?

0
  • #4 01 Lis 2015 20:04
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Lewa strona zmywarki w płaszczu wodnym, do płytki prowadzą dwa przewody sygnałowe z modułu programatora. Nie sprawdzaj tylko kup i wymień.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 01 Lis 2015 20:17
    deepdish
    Poziom 8  

machefi napisał:
    Lewa strona zmywarki w płaszczu wodnym, do płytki prowadzą dwa przewody sygnałowe z modułu programatora. Nie sprawdzaj tylko kup i wymień.

myślisz że to pomoże ? ( a jak po wymianie to nie pomoże, bo nie wygląda mi na uwalony, a nie można samego tego szklanego wymienić (kontaktron na płytce) bez płytki ),a ten brązowy za co odpowiada ? (już wiem Kontrolka poziomu soli )

0
  • #6 01 Lis 2015 20:28
    machefi

deepdish napisał:

myślisz że to pomoże ? ( a jak po wymianie to nie pomoże, bo nie wygląda mi na uwalony, )
    Jak nie wymienisz to się nie dowiesz.
    deepdish napisał:
    a nie można samego tego szklanego wymienić bez płytki
    Przecież pisałem że można ten szklany wymienić sam, nazywa się on kontaktron. :D

0
  • #7 01 Lis 2015 20:37
    deepdish
    Poziom 8  

machefi napisał:
    deepdish napisał:

myślisz że to pomoże ? ( a jak po wymianie to nie pomoże, bo nie wygląda mi na uwalony, )
    Jak nie wymienisz to się nie dowiesz.
    deepdish napisał:
    a nie można samego tego szklanego wymienić bez płytki
    Przecież pisałem że można ten szklany wymienić sam, nazywa się on kontaktron. :D

ok super ,ten kontaktron na płytce ma jakieś parametry odpowiednie czy szukać go po tych numerach na płytce ,może wiesz gdzie szukać takiego czegoś (http://mselektronik.pl/kontaktron-spst-no-0-5a-10w-aw20-30-pbf.html)

0
  • #9 02 Lis 2015 17:42
    deepdish
    Poziom 8  

machefi napisał:
    Szukaj według wymiarów zewnętrznych. Np: http://www.tme.eu/pl/katalog/kontaktrony_100478/

Witam ponownie następnego dnia.
    Niestety kontaktrony okazał być się sprawny ,był sprawdzany miernikiem ,po powrocie na swoje miejsce i włączenie zasilania miernik dawał sygnał ciągły ,natomiast przy nalewaniu wody mirnik dawał sygnał przerywany. Jakieś inne sugestie ?

0
  • #10 02 Lis 2015 23:59
    machefi

deepdish napisał:
    miernik dawał sygnał ciągły ,natomiast przy nalewaniu wody mirnik dawał sygnał przerywany.
    Mierzony na kontaktronie czy na wtyczce przy module programatora? W dalszej kolejności do sprawdzenia przełącznik aqua- stopu na zwęglenia przy wyprowadzeniach i grzałka przepływowa na przejście i upływność do masy. Poza tym w trakcie piszczenia i wypompowywania wody powinna sygnalizować jakiś błąd miganiem kontrolki 'start" w jakiejś sekwencji błyśnięć i przerw- opisz to.

0
  • #11 15 Lis 2015 18:12
    deepdish
    Poziom 8  

Okazało się że w zmywarce nawet po w graniu nowego oprogramowania siadł programator ,wszystko pozostałe było sprawne koszt 380zł ,sprzedałem niesprawną za 100zł ,kupiłem nową też Whirlpool AGD 8575 FD 6th sense A++ bo ją bardzo polecali.

Temat zamykam

0