Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic - z jakim silnikiem dokonać zakupu.

barany73 01 Lis 2015 18:20 678 5
  • #1 01 Lis 2015 18:20
    barany73
    Poziom 5  

Witam.

Chcę kupić auto Renault Scenic rok produkcji 1998-2000. I tutaj zaczyna się dylemat z jakim kupić silnikiem. Mam do wyboru silnik 1,6 8v , 1,6 16v a może silnik 1,9 dti.
    Autem będę pokonywał przeważnie krótkie odcinki w trasie.
    Proszę o wasze opinie.

0 5
  • #2 01 Lis 2015 19:47
    sebap
    Poziom 40  

Dti to pompa. Już lepszy byłby Dci na CR ale skoro krótkie odcinki to benzyna. Kupuj polifta (od około połowy 99 roku) bo nie ma tam problemu z rdzą tak jak w 1 ph1 czyli 1.6 16v.

0
  • #3 02 Lis 2015 00:08
    nioop

Specjalista AGD

Z doświadczenia mogę polecić wersję 2.0 benzynową.
    Moja mama użytkuje takowe auto od 6 lat - Jak do tej pory bezawaryjnie..
    Auto jest dynamiczne (jak na minivana oczywiście, więc proszę nie doszukiwać się sportowych aspiracji).
    Moja mama nieszczególnie dba o auto, przeciągane są wymiany oleju itp, wszelkie czynności serwisowe są dokonywane dopiero przy mojej wizycie.. (wychodzi z założenia, że auto trafia do mechanika, jeżeli nie da się go uruchomić). A mimo to silnik jest w dobrej kondycji , wyraźnie czuć dynamikę jednostki a przy zastosowaniu LPG na któym dobrze się sprawuje jest ekonomiczne..

Autko użytkowane jest codziennie i przez 6 lat pokonuje dziennie trasę 40km i sporadyczne wyjazdy na świeta i zakupy. Nie nastąpiła jeszcze żadna awaria nawet osprzętu.
    Co innego mogę powiedzieć o zawieszeniu i elektryce - Tutaj płata autko figle.. Drobnostki ale uciążliwe - Brak nawiewu, kradzieże prądu, kilkakrotnie wymieniany przełącznik kierunków. Belka tylnia była regenerowana dwa razy.. No i rdza - uciążliwy problem, bo w moim przypadku atakuje wszystko, łącznie z podłużnicami (auto nie przeszło żadnych poważnych wypadków)

1
  • #4 02 Lis 2015 06:32
    sebap
    Poziom 40  

nioop który rocznik tego Scenica?

0
  • #5 02 Lis 2015 07:06
    nioop

Specjalista AGD

sebap napisał:
    [b]nioop[b] który rocznik tego Scenica?

Albo 98 albo 99r

0
  • #6 02 Lis 2015 11:00
    sebap
    Poziom 40  

Czyli przedlift, dlatego jest rdza. Polifty nie rdzewiały.

0