Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner częstotliwości do odbioru służb ratunkowych

01 Lis 2015 18:47 2310 11
  • Poziom 5  
    Witam,
    Chce kupić jakiś skaner częstotliwości do nasłuchu służb ratunkowych. Max około 10 -15 częstotliwości. Pytanie do was, co kupić żeby to w miarę chodziło. Dodam, że nie chce wydać więcej niż 350 zł. Wiem, że podobne tematy już były, ale trochę czasu minęło i powstały być może nowe urządzenia dlatego też zakładam nowy temat. Na allegro widziałem różne urzadzenia firmy Uniden ( UBC 92 XLT, UBC75XLT, UBC69XLT-2, EZI33XLT). Tylko nie wiem czym te urzadzenia się różnią i czy takie najdroższe urządzenie jest sens kupować. Czekam na wasze rade.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    UBC 92 XLT kosztuje około 550zł, a ty chcesz wydać do 350zł. Obsługuje pasma 25-88MHz, 108-137MHz, 138-174MHz, 406-512 MHz, 806-960 MHz. Prędkość skanowania 50 kanałów\s.

UBC75XLT kosztuje około 350zł, szybkość skanowania 90 kanałów\s i ten sam zakres co poprzedni bez 806-960 MHz gdzie i tak nic tam nie posłuchasz.

UBC69XLT-2 kosztuje około 250zł. Zakres częstotliwości: 25-88MHz, 137-174MHz, 406-512MHz. Samolotów na nim nie posłuchasz, bo nie ma tego pasma. Posłuchasz na nim między innymi- CB tylko FM, policję, straż pożarną, PMR-y, krótkofalowców w paśmie 2m i 70cm.

EZI33XLT jest wynikiem połączenia skanerów UBC-69XLT i UNC30XLT

Ma wszystko co poprzedni plus pasmo lotnicze oraz zwykłe pasmo radiofoniczne FM. Możesz dodatkowo posłuchać muzyki. Kosztuje około 270zł.
    Jeśli chodzi o cenę i parametry wybrał bym tego. Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Kolego dzięki wielkie za informacje. Rozumiem, że wybrałbyś EZI33XLT? Tak? Dobrze zrozumiałem?
    A jeszcze takie odrębne pytanie, posłucham na którymś z tych modeli cb, ale na AM? Bo chyba tak działa w pl?
  • Pomocny post
    Na UBC75XLT posłuchasz CB w AM.
  • Poziom 5  
    Kolego, a jaką antenę do takiego skanera?

D-OR DX-RH-795

Taka będzie dobra?
  • Pomocny post
    Zgodnie z pkt. 3.1.18. regulaminu. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

Wykasuj link. Może być jako przenośna. Lepszy był by jakiś dipol na dachu lub balkonie. To oczywiście dla używania skanera w domu.
  • Poziom 5  
    Podsumowując skaner do nasłuchu służb ratunkowych

EZI33XLT + D-OR DX-RH-795 = to dobry wybór?

Czy lepiej kupić używany np. UBC 92 XLT ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    cycu_09 napisał:
    Czy lepiej kupić używany np. UBC 92 XLT ?

Edytowałem post. CB w AM posłuchasz na UBC75XLT. Pierwszy skaner odbiera te pasmo ale tylko w FM. Tak że jeśli chcesz odbierać CB to UBC75XLT.
  • Poziom 5  
    A jakaś inna dobra antena przenośna do tego modelu? Coś polecić możesz?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wykonaj sam 1\4 fali. Wystarczy antena teleskopowa lub jakiś inny pręt o długości 49cm i gniazdo BNC. Będzie o niebo lepsza jak oryginalna w zestawie.
  • Poziom 5  
    A która antena będzie lepsza jeżeli chodzi o służby?

D-OR DX-RH-795
    czy
    Nagoya NA 707 NA-707 ?
  • Poziom 34  
    Mi się wydaje, że Kolega całkiem niedawno o to pytał, ale...

Jeżeli masz do skanowania tylko tyle kanałów co wymieniłeś to kup sobie Motorolę. Jeśli chodzisz w teren to ręczniaka. Jeśli siedzisz w domu to bazową. Ona w jednej strefie pozwala na skanowanie 16 kanałów. Dlaczego?

1. Masz gotowe częstotliwości i nie musisz ich szukać.

2. Czułością rozkłada na łopatki KAŻDY skaner.

Jeśli jednak ma to być skaner to ja bym radził zdecydowanie UBC125XLT. Dlaczego?

1. Nowy model.

2. Darmowy soft do obsługi z poziomu komputera.

3. Klasyczny port USB do podłączenia.

4. 10 banków do własnej dyspozycji (EZI33XLT, UBC30XLT tego nie mają).

5. Dekoder tonów CTCSS (przyda się przy podwyższonej propagacji).

6. CB w AM (nie zdziw się jak nie będziesz zadowolony z odsłuchu, najlepszy skaner gorzej odbiera to pasmo niż najtańsze radio CB).

7. Pasma lotnicze:

a) cywilne

b) wojskowe

Jeśli chodzi o anteny to jedna jest na SMA, a druga na BNC. Kup skaner, a później dobierze się antenę, bo stosowanie adapterów wprowadza niepotrzebne tłumienie.