Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żelazko PREDOM Dezamet typ. 237 - wywala korki

szymonek76 01 Lis 2015 21:44 6129 89
  • #31 01 Lis 2015 21:44
    szymonek76
    Poziom 13  

Tutaj zrobiłem piękny schemat połączeń w żelazku. Żelazko PREDOM Dezamet typ. 237 - wywala korki

• #32 01 Lis 2015 21:48
    bestboy21
    Poziom 39  

Fakt że piękny ale te dwa odcinki do których teoretycznie by się dało podłączyć fizycznie nie są przystosowane jak widać (bo pewnie spirala po wymianie),

• #34 01 Lis 2015 22:00
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

szymonek76 napisał:
    Gdzie tam zmieścisz E14 ???? E10 to gwint żarówki zastosowanej ORYGINALNIE . Co jest z tobą? :?: :idea: :cry: Dwóch ,,specjalistuf"

• #35 01 Lis 2015 22:01
    bestboy21
    Poziom 39  

Adam Ty synu Mcgayvera, wpisz w grafice google gwint E14 i się zastanów czy zmieścisz w żelazku ;), pisałem wcześniej pchełki albo te ze zdjęcia latarkowe , toś wyskoczył z E14 , no chyba że na magiel to żelazko chcesz przerobić - my w Ciebie nie wątpimy w cale :D

• #36 01 Lis 2015 22:15
    szymonek76
    Poziom 13  

Za to wam bardzo dziękuję. We wtorek wybieram się na zlomowisko bo muszę zdobyć nową kostkę bo w starej odłamało się uziemienie to przy okazji zobaczę jakie tam są połączenia.

• #37 02 Lis 2015 09:25
    Jacekser
    Poziom 17  

Byłoby śmieszno gdyby nie straszno.

To wycinek z instrukcji obsługi dowolnego żelazka(nie znalazłem dla tego Dezamet-a)
    Czy ten kolega musi "zdobywać doświadczenie' przy takiej niebezpiecznej robocie?
    Proszę kolegów doradzających o zdecydowane i konsekwentne wskazanie drogi naprawy tego typu sprzętu.A przy cenach żelazek(tych z marketu ,nie z bazarowej szczeki)to bym zdecydował się kupić nowe. To moje zdanie w tym temacie.
    Pozdrawiam

• #38 02 Lis 2015 10:23
    bestboy21
    Poziom 39  

Wiele takich tematów na elektrodzie ale kiedy użytkownikowi zależy a nie "żąda żeby to zrobić jego rękami" - to się czasami przymyka oko. Brzmi to kiepsko owszem, "korki", uczeń, 230V. Ale w końcu przychodzi taki czas, kiedy dziecko samo idzie do szkoły i nie masz wpływu na to czy samochód je trzepnie czy nie ...

Nie stosownym było by wysyłać kolegę na drzewo po takim wysiłku.
    https://obrazki.elektroda.pl/7466454200_1446411014.jpg
    Prawda ? ;)

p.s. Żelazka z marketu to też szmelc, elektroniczne termostaty z zasilaczem bez transformatorowym, na samą myśl chce mi się puścić pawia.

• #39 02 Lis 2015 17:27
    szymonek76
    Poziom 13  

Nie wywalę tego żelazka bo to zabytek i mi się pozatym podoba. Już bym wolał kupić jak już żelazko w normalnym sklepie AGD jak w markecie, no chyba że było by ono jakiejś dobrej firmy. I żelazko nie jest uszkodzone tylko po prostu przepaliła się w nim żarówka. I dzięki ci bestboy21 bo widzę że ty jedyny doceniłeś mój trud i zaangażowanie w ten piękny schemat :P

Dodano po 20 [minuty]:

bestboy21 napisał:
    na samą myśl chce mi się puścić pawia.

Już puszczaj tylko nerwosolu nie bierz :D

Dodano po 19 [minuty]:

Przełom
    Spójrzcie na pierwsze zdjęcie. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2655727.html
    Żelazko też z Dezametu i wydaje mi się że te dwa czerwone kable to jest podłączenie żarówki.
    Co o tym sądzicie ?

• #40 02 Lis 2015 17:28
    bestboy21
    Poziom 39  

To żelazko jeszcze lepiej wygląda ze swoim oryginalnym przewodem (sznurem) stąd zresztą starzy ludzie na przewody zasilające często mówią sznury ;)
    Były one swojego czasu jedynymi obecnymi w polskich domach więc zabytek sentymentalny dość wysokiej klasy (no bo muzealny to raczej słabej klasy ;p).

• #41 02 Lis 2015 17:33
    szymonek76
    Poziom 13  

Właśnie załatwiam sznur w oplocie bawełnianym czarno-białym :D

• #42 02 Lis 2015 17:38
    bestboy21
    Poziom 39  

szymonek76 napisał:
    Właśnie załatwiam sznur w oplocie bawełnianym czarno-białym :D

No popatrz, renowacja zabytku w pełnej krasie - kabelkom z lampki nocnej mówimy stanowcze nie :lol: :spoko:

• #43 02 Lis 2015 17:48
    szymonek76
    Poziom 13  

Teraz następne odkrycie. Gdy zamieniłem przewody w grzałce to teraz jak podłączę żarówkę to jak termostat jest włączony to się swieci a jak nie to nie

• #45 02 Lis 2015 17:53
    szymonek76
    Poziom 13  

No ale jeden jest krótszy to nie sięgnie do kostki :(

• #47 02 Lis 2015 18:03
    szymonek76
    Poziom 13  

Teraz trzeba nowy wkład zdobyć :cry:

• #49 02 Lis 2015 18:30
    szymonek76
    Poziom 13  

Ukruszył się jeden przewód grzałki i teraz jest tylko jeden drucik, a to chyba nie jest zbytnio bezpieczne.

• #50 02 Lis 2015 18:36
    bestboy21
    Poziom 39  

Może zrób jakieś zdjęcia.

• #51 02 Lis 2015 19:12
    szymonek76
    Poziom 13  

I poszedł cały :( Żelazko PREDOM Dezamet typ. 237 - wywala korki

• #52 02 Lis 2015 19:15
    Jacekser
    Poziom 17  

No to teraz drut oporowy,szamot i zabawa "Jak ulepić grzałkę do żelazka Dozamet".Podpowiedzaiłbym co zrobić ale się boję.Czy kolega Szymonek76 wie przynajmniej jak działa ten układ z żąrówką(neonówka to łatwizna)?

• #53 02 Lis 2015 19:16
    szymonek76
    Poziom 13  

Spróbuję poszukać nowego albo w ostateczności zrobię jak mówisz

• #54 02 Lis 2015 19:31
    Jacekser
    Poziom 17  

Podziwiam zaangażowanie w odrestaurowanie "zabytku"!W nagrodę podam(też jestem niekonsekwentny)co zrobić.Spróbuj delikatnie odskrobać urwany koniec -tak ok 1cm.Weź obierz z plastiku 1 sekcję listwy złączkowej połączeniowej takiej by dał się przykręci odskrobany koniec z kawałkiem kabelka do posztukowania.I ciesz się dalej działającym zabytkiem minionej epoki.
    Podłącz przewody zasilające i przewód uziemiający(!!!).

• #55 02 Lis 2015 20:01
    szymonek76
    Poziom 13  

Zależy mi na tym żeby go naprawić ponieważ kiedyś był taki u mnie w domu, chyba spadło i potem już nie chciało działać i zostało wyniesione na strych. Kiedyś przez przypadek je odnalazłem i jako początkujący elektryk :D postanowiłem je z ciekawości rozłożyć na części pierwsze i tak zakończyło się jego istnienie :P . I jak niedawno wypatrzylem takie samo u cioci to bez zawachania je wziąłem. I takie ciocia miała je wywalić bo jakimś cudem nie działało. I tu proszę się nie śmiać ale odczuwam pewien sentyment do niego i dlatego teraz leży rozebrane i czeka cierpliwie na nowe części. I tak ponoć te stare żelazka są o wiele lepsze niż dzisiejsze bo potrafią działać od daty produkcji aż po dziś dzień, a te "nowe" sprzęty podziałają kilka lat i są do wywalenia bo nawet ich się naprawić nie da. Oczywiście nie mówię o wszystkich markach bo np. nasz poczciwy Zelmer nadal produkuje dobre sprzęty. Oczywiście wy macie swoje zdanie ale ja postrzegam to tak.

• #56 02 Lis 2015 20:06
    Jacekser
    Poziom 17  

szymonek76 napisał:
    ... bo np. nasz poczciwy Zelmer nadal produkuje dobre sprzęty....

Już nie "nasz" i chyba produkował dobre,trwałe.

• #57 02 Lis 2015 20:10
    bestboy21
    Poziom 39  

W cale nie mamy odmiennego zdania ;) , dam sobie obciąć rękę że jest w Polsce jeszcze nie jedna działająca wiatka czy luna 385A <- kolejna pralka która była w co drugim domu ;), konia z rzędem temu kto za 20 lat znajdzie działające sprzęty kupione dzisiaj.

Jacekser napisał:
    szymonek76 napisał:
    ... bo np. nasz poczciwy Zelmer nadal produkuje dobre sprzęty....

Już nie "nasz" i chyba produkował dobre,trwałe.

Fakt, już nie nasz, aczkolwiek robią teraz rzeczy i dobre i złe, wiem bo mam m.in. mikser i odkurzacz , jeden udany a drugi DNO i WODOROSTY, już naprawiany.. włącznik z zabawki wsadzić do odkurzacza 1,5kW :crazyeyes: "się stopił" ... dziwne.

• #58 02 Lis 2015 20:23
    szymonek76
    Poziom 13  

Też się z tobą zgadzam. A może znajdzie się jeszcze jakaś Diana z PREDOM Polar lub co lepsze zmywarka z Metrix-u (to to już wogóle wielka rzadkość) :D

Dodano po 5 [minuty]:

Ale może lepiej wróćmy do tematu bo zaraz dostaniemy upomnienie od moderatorów :P

• #59 02 Lis 2015 20:25
    Jacekser
    Poziom 17  

bestboy21 napisał:
    ...włącznik z zabawki wsadzić do odkurzacza 1,5kW :crazyeyes: "się stopił" ... dziwne.

Zalutuj na stałe i po problemie(chyba że Cię krzyż będzie bolał od wyłączania sznura z gniazdka).W moim odkurzaczu Zelmera grzeje się nieźle przewód zasilający na pełnej mocy(1,7KW).
    Coście się uparli na te AGD z minionej epoki? Ładne to może być stare radio,zegar,meble(moja żona takie lubi)ale AGD?To ma służyć,a wyeksploatowane do śmieci/utylizacji bo te po 60 roku(wtedy się urodziłem) straciły jakikolwiek wdzięk artystyczny wyrobu (pozostało to w wyrobach RTV ale też nie we wszystkich).

PS.O trwałości sprzętu AGD można by dużo pisać bo faktycznie gdzieniegdzie
    jeszcze(!) takie działają ( zwłaszcza te z lat 70).To,co teraz- ...szkoda pisać.

• #60 02 Lis 2015 20:25
    skryn
    Admin grupy AGD

szymonek76 napisał:
    Ale może lepiej wróćmy do tematu bo zaraz dostaniemy upomnienie od moderatorów :P

Nie, nie; pogadajta sobie... :)