Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żelazko PREDOM Dezamet typ. 237 - wywala korki

szymonek76 01 Lis 2015 19:00 6117 89
  • #1 01 Lis 2015 19:00
    szymonek76
    Poziom 13  

Niedawno dostałem właśnie to żelazko i od razu postanowiłem je rozkręcić i sprawdzić czy wszystko jest na swoim miejscu i w jednym kawałku. Jedna z ceramicznych rurek się skruszyła więc zastąpiłem ją koralikami. Jeszcze wymieniłem żarówkę kontrolną bo stara się spaliła. I tu jest problem bo kable od niej były całkowicie odłączone więc postanowiłem ją podłączyć do pierwszego i trzeciego zacisku od lewej. I gdy je całe skręciłem i nawet !nie włączyłem termostatu! to po włożeniu wtyczki do gniazdka nagle w całym domu zgasło światło. Gdy je ponownie rozkręciłem okolice żarówki były okopcone. Żarówkę dobrałem taką samą jak poprzednio - 3,5V. Co robić ?

0 29
  • #2 01 Lis 2015 19:24
    bestboy21
    Poziom 39  

Żarówka do zasilania wykorzystuje odczep grzałki jako rezystor, skąd my mamy wiedzieć co żeś tam nawymieniał i nawywijał ?
    Omomierzem sprawdzałeś grzałkę na przebicie do obudowy ? (czemu mam wrażenie że to pytanie retoryczne?).

Naprawianie METALOWEGO sprzętu w pierwszej klasie ochronności zasilanego z sieci 230V z wpisem uczeń pod awatarem powoduje że muszę szukać w apteczce nerwosolu. Co Ci matka zrobiła że chcesz ją żelazkiem zabić ?

0
  • #3 01 Lis 2015 19:43
    szymonek76
    Poziom 13  

Mama mi nic nie zrobiła. Żelazka ona nie będzie używać, ponieważ ma swoje. Ja chcę żeby to było sprawne i można go było normalnie czasami używać. I ja bynajmniej "nerwosolu" nie potrzebuję ;) .

0
  • #4 01 Lis 2015 19:51
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

bestboy21 napisał:
    Żarówka do zasilania wykorzystuje odczep grzałki jako rezystor,
    Czasem nawet wystarcza odcinek przewodu oporowego, pomiędzy termostatem bimetalicznym, a elementem grzejnym dwuwyprowadzeniowym. Konstrukcje Made in China + żarówka 1,5V

0
  • #5 01 Lis 2015 20:04
    szymonek76
    Poziom 13  

Widzę że źle zrobiłem zakładając ten temat. Już pójdę na rękę użytkownikowi bestboy21 i oddam je do elektryka, żeby nie musiał wydawać pieniędzy na "nerwosol". I nawet p. Adam Słodowy napisał że: "Drobną usterkę jaką jest przepalenie żarówki sygnalizacyjnej, możemy naprawić we własnym zakresie." No ale jak już wspomniałem nie będę drażnić ww. użytkownika. Także przepraszam moderatorów, ale ten temat można zakończyć.

0
  • #6 01 Lis 2015 20:13
    bestboy21
    Poziom 39  

Przepalenie żarówki tak ale jak widać na jej wymianie się nie skończy w tym wypadku bo już nie jeden Adam w nim grzebał a my nie wróżki.

0
  • #7 01 Lis 2015 20:20
    szymonek76
    Poziom 13  

Jak patrzyłem to wkład grzejny jest cały. Ale nie wiem czy to może mieć z tym związek, no ale po to jest ta strona żeby znaleźć na to pytanie odpowiedź.

1
  • #8 01 Lis 2015 20:23
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

szymonek76 napisał:
    Jak patrzyłem to wkład grzejny jest cały.
    No tak, wizualnie. A które to korki wyleciały ? Zabezpieczenia nadprądowego czy RCD ?

0
  • #9 01 Lis 2015 20:23
    bestboy21
    Poziom 39  

Ty nie masz patrzeć "Adamie", ty masz mierzyć !!

To nie witraż z katedry żeby od patrzenia się człowiekowi lepiej robiło . (albo żelazku).

Znowu chcesz żebym poszedł po nerwosol a to uzależnia.

0
  • #10 01 Lis 2015 20:36
    szymonek76
    Poziom 13  

Dobra już daj spokój z tym nerwosolem bo nie chcem mieć nikogo na sumieniu :P . Zdaje mi się że jest to zabezpieczenie nadprądowe. I tak to jest najciekawsze że żelazko bez żarówki działa dobrze, nie kopie ani nic.

0
  • #11 01 Lis 2015 20:47
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

Prawdopodobnie włączyłeś żarówke do niewłaściwego odczepu grzejnika są trzy, przez co dostała pełne napięcie sieci i robiąc przy okazji zwarcie, dlatego korki wyleciały :D Pytanie, czy historia ,,Elektrody" opisuje przypadek śmierci lub kalectwa uczestnika forum ? Pomijając zgony z przyczyn naturalnych i wypadków komunikacyjnych ?

0
  • #12 01 Lis 2015 20:57
    szymonek76
    Poziom 13  

I tak najśmieszniejsze jest to że jak go dostałem to był w nim zamontowany jakiś kabel od lampki :P

Dodano po 3 [minuty]:

Krzysztof Kamienski to nie wiesz jak ją można podłączyć ? A narazie i tak robię testy bateryjką i żarówką czy jest obwód. :P

0
  • #13 01 Lis 2015 20:58
    bestboy21
    Poziom 39  

Krzysztof Kamienski napisał:
    Prawdopodobnie włączyłeś żarówke do niewłaściwego odczepu grzejnika są trzy, przez co dostała pełne napięcie sieci i robiąc przy okazji zwarcie, dlatego korki wyleciały :D Pytanie, czy historia ,,Elektrody" opisuje przypadek śmierci lub kalectwa uczestnika forum ? Pomijając zgony z przyczyn naturalnych i wypadków komunikacyjnych ?

Nawet jeśli tak to trudno to udowodnić, bo jak synuś się zabił to nikt nie szukał winnego w internecie - po prostu bawił się żelazkiem ;) , nie ma do czego wszczynać śledztwa, toć bomby nie robił żeby mu prokuratora na komputer nasyłać.

-1
  • #14 01 Lis 2015 20:59
    szymonek76
    Poziom 13  

Dobra nie będę w nim dalej grzebać. Po prostu oddam go do elektryka.

0
  • #15 01 Lis 2015 21:00
    bestboy21
    Poziom 39  

Szymonek, może inaczej podejdź do tematu, żarówka ba brać prąd niejako z kawałka grzałki tzn być równolegle z nią ale tylko na malutkim jej odcinku.

0
  • #16 01 Lis 2015 21:03
    szymonek76
    Poziom 13  

Możesz mi to jakoś bardziej wytłumaczyć bo nie bardzo rozumiem.

Dodano po 1 [minuty]:

Bo jak żeś zaczął tak gadać o tym zabijaniu to troszkę mnie zniechęciłeś

0
  • #17 01 Lis 2015 21:06
    bestboy21
    Poziom 39  

Tak, wiem... talent się marnuje - ale za to jakie wymowne !! :lol: :lol: , brakuje tylko czaszki w środku grzałki no ale co ja mam z tobą zrobić ;)

0
  • #18 01 Lis 2015 21:08
    szymonek76
    Poziom 13  

No wszystko fajnie ale jak tu podłączyć żarówkę zgodnie z twoim schematem ale na kostce.

0
  • #19 01 Lis 2015 21:09
    bestboy21
    Poziom 39  

szymonek76 napisał:
    No wszystko fajnie ale jak tu podłączyć żarówkę zgodnie z twoim schematem ale na kostce.

Może coś było w nim grzebane i na kostce już się nie da, trzeba 'po swojemu' ?

0
  • #20 01 Lis 2015 21:11
    szymonek76
    Poziom 13  

Bynajmniej nie ja ;)

0
  • #21 01 Lis 2015 21:13
    bestboy21
    Poziom 39  

szymonek76 napisał:
    Bynajmniej nie ja ;)

Może jest jakiś odcinek grzałki (przewodu oporowego) między termostatem a spiralą właściwą ? To by było odpowiednie miejsce.

No ty nie, ale kabel od lampki sam się nie zamontował.

0
  • #22 01 Lis 2015 21:17
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

szymonek76 napisał:
    A narazie i tak robię testy bateryjką i żarówką czy jest obwód
    Zaczynasz robić sie wreszcie mądrzejszy dzieki Forum Elektroda. Z grzałki wychodzą TRZY Przewody. Sprawdz, na których dwóch żarówka zasilana z baterii (najprostrzy omomierz) ci się zaswieci.Do nich ma być podłączona żarówka w żelazku.

0
  • #23 01 Lis 2015 21:20
    szymonek76
    Poziom 13  

Teraz proszę nie krzycz na mnie, nie obrażaj się, nie denerwuj się i przede wszystkim nie bierz nerwosolu ale tu się znowu posłużę p. Słodowym. Jak na rysunku widać że żarówka jest bezpośrednio podłączona do sieci a potem do termostatu. I według p. Adama powinno działać. Żelazko PREDOM Dezamet typ. 237 - wywala korki

0
  • #24 01 Lis 2015 21:22
    bestboy21
    Poziom 39  

Nie jest do sieci, jest równolegle z kawałkiem przewodu zasilającego, popatrz dokładnie !! Adamie Juniorze :)

0
  • #25 01 Lis 2015 21:24
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

bestboy21 napisał:
    jest równolegle z kawałkiem przewodu zasilającego
    Nie ZASILAJACEGO a OPOROWEGO !! Juniorze Bis :D Szymonek, Magiku, ile tam przewodów wychodzi z tej grzałki ??? Bo sa takie jak na rysunku rozwiązania jak i trzy przewody.

0
  • #26 01 Lis 2015 21:26
    bestboy21
    Poziom 39  

Krzysztof Kamienski napisał:
    bestboy21 napisał:
    jest równolegle z kawałkiem przewodu zasilającego
    Nie ZASILAJACEGO a OPOROWEGO !! Juniorze Bis :D

No tak, ale zasadniczo w tym miejscu to tak trochę nie bardzo ten "oporowy" ;)
    Niby to schemat poglądowy - my to wiemy, ale Adam nie wie...
    Więc picasso po raz drugi, z dedykacją dla mamy.

Pasuje do pierwszego ? no popatrz !! czary :P oj Adamie ;p

0
  • #27 01 Lis 2015 21:30
    szymonek76
    Poziom 13  

Z wkładu wychodzą dwa przewody

0
  • #28 01 Lis 2015 21:32
    bestboy21
    Poziom 39  

No i tutaj jest pies pogrzebany, żeby sobie zrobić kawałek "pętli" na żarówkę .
    Po to śrubki (luźne) , chyba że wkład też wymieniany i braknie mu długości na takie ekscesy...

0
  • #29 01 Lis 2015 21:41
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

Masz inne wyjście, eleganckie, że tak powiem. Poszukaj na ,,Allecoś" neonówki z gwintem E10 na 220VAC i podłącz jej oprawke w tym nieszczęsnym żelazku równolegle do grzałki. Echh, za wszystkich myśleć!!! Sprawdzałem, są dostępne, w cenie 1.99 zł

0
  • #30 01 Lis 2015 21:43
    bestboy21
    Poziom 39  

Albo wstawić neonówkę. Fakt że drogo ta ze zdjęcia ale można kupić "pchełkę" i wstawić jej rezystor kilka kΩ i nie bawić się w żarówki.

p.s.Oho, mamy te same pomysły (albo dość męczenia biednego Adama) :P

0