Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o pomoc przy projektowaniu sterowania piecyka CO z Aurdino.

01 Lis 2015 21:45 1194 3
  • Poziom 21  
    Witam

Posiadam dwa układy arduino. Jeden to Uno i drugi Pro mini. Chciałbym zastosować jeden z nich do załączania ogrzewania w domu poprzez internet. Tutaj zastanawiam się nad dwiema wersjami. Jedna to połączenie arduino z routerem za pomocą kabla i druga wersja to połączenie poprzez wifi. Zarówno do pierwszej jak i do drugiej wersji muszę
    dokupić dodatkowy moduł. Możecie mi doradzić jaki . Także dobrze by było gdybym mógł mierzyć temperaturę.
    Tak jak piszę wyżej chciałbym załączac centralne ogrzewanie przed przyjazdem do domu.

Pozdrawiam
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 21  
    Witam

Kupiłem dwa rodzaje modułów , jeden to Ethernet Shield W5100 , drugi to ESP8266 , moduł pomiaru temp DS18B20 i karta przekaźnikowa z 4 przekaźnikami.
    W internecie znalazłem kilka opisów takich układów tj sterowania przekaźnikami poprzez internet ale jak dla mnie trochę to skomplikowane. Dla mnie łatwiejsze wydaję się być rozwiązanie sterowania poprzez aplikacje app. Znalazłem kilka , ale niestety nie wiem jak to wszystko połączyć aby poprawnie działao.
    Może któryś z kolegów składał podobny układ i może sie podzielić swoimi doświadczeniami.