Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak narysować schemat elektryczny w wordzie...

EmiliaJ 01 Lis 2015 23:16 2700 8
  • #1 01 Lis 2015 23:16
    EmiliaJ
    Poziom 2  

Jak narysować schemat elektryczny w wordzie...
    Chciałabym dowiedzieć się jak się takie schematy rysuje. Potrafię zrobić tylko w SapWinie, ale to nie to samo :<

1 8
  • Computer Controls
  • #2 02 Lis 2015 06:34
    mikstu2
    Poziom 27  

Nie trzeba go rysować w Wordzie. Można narysować w dowolnym programie graficznym, który umożliwia zapisanie rysunku w formacie np. tif, jpg, gif itp. a następnie wstawić go do Worda jako obrazek.

0
  • #3 02 Lis 2015 10:01
    EmiliaJ
    Poziom 2  

Ale pytanie jak trzeba to narysować?

0
  • Computer Controls
  • #4 02 Lis 2015 10:35
    Maly
    Poziom 28  

Word: Zakładka wstawianie - kształty. Ale faktycznie jest to rzeźba.
    A te wspomniane to są schematy z programów np. PC Schematics, Eagle itp.

0
  • #5 02 Lis 2015 15:39
    EmiliaJ
    Poziom 2  

Nie wyobrażam sobie rysowania tego w Wordzie aplikacją jedynie kształty. Nie ma tam niczego związanego z elektrycznością.

0
  • Pomocny post
    #6 02 Lis 2015 15:44
    Maly
    Poziom 28  

Ale na upartego wszystko da się przedstawić - można stworzyć własne biblioteki, ale jak pisałem - jest to rzeźba.
    Te rysunki wcześniej, powstały w innych programach i zostały wklejone do dokumentu jako obrazy.

0
  • #7 02 Lis 2015 20:15
    mikstu2
    Poziom 27  

EmiliaJ napisał:
    Nie wyobrażam sobie rysowania tego w Wordzie aplikacją jedynie kształty. Nie ma tam niczego związanego z elektrycznością.

Oczywiście, bo Word jest do tworzenia tekstów. Do rysowania schematów są inne programy. Trzeba schemat narysować w takim programie i następnie wstawić go do Worda.

0
  • #8 02 Lis 2015 21:52
    EmiliaJ
    Poziom 2  

No i tu pojawia się problem, bo gdzie mogę to tak łatwo narysować i żeby wyglądało tak ładnie?
    Rysowałam w SapWinie ale mi się nie podoba.

0
  • #9 02 Lis 2015 22:51
    Maly
    Poziom 28  

Takich programów jest całkiem sporo. PCSchematics, Protel, Eagle. Są wersje darmowe z pewnymi ograniczeniami.

Natomiast jak patrzę na zrzuty z SapWina, to wygląda całkiem przyzwoicie. Co Ci się w nim nie podoba?

0