Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opiłki metalu w glosniku samochodowym dwudrożnym

qwertus2000 02 Lis 2015 08:36 660 6
  • #1 02 Lis 2015 08:36
    qwertus2000
    Poziom 8  

Witam, mam pytanie odnośnie wydostania metalowych opiłkow z dwudrożnego głośnika. Chciałbym uniknąć rozbierania głośnika bo jestem pewny że dobrze go nie poskladam. Jest tyle tego syfu że głośnik skrzeczy gdy rusza się membrana... Jakieś pomysly?

0 6
  • Pomocny post
    #3 02 Lis 2015 09:35
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Metalowe będzie bardzo ciężko wyciągnąć, bo trzyma je pole magnetyczne. Jak jest dostateczna przerwa między cewką a rdzeniem, to możesz próbować wsunąć mocno klejącą taśmę i łapać opiłki "na lep". Jednak nie ręczę, że uda się wyciągnąć wszystkie. Zależy, jak głęboko już je wciągnęło. Jeśli jakiś opiłek dostał się na stronę cewki, to zapomnij o naprawie bez demontażu.

0
  • Pomocny post
    #4 02 Lis 2015 10:59
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Dlatego nie lubię głośników wielodrożnych współosiowych. Spróbuj ewentualnie wsunąć kawałek sztywniejszego papieru, szerokości 5-10mm z delikatnym zadziorem na końcu, między cewkę a magnes i przejechać dookoła, możliwe ze uda ci się coś wydłubać.

0
  • #5 02 Lis 2015 11:27
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

@bubu1769 kiedyś można było kupić głośniki, które miały tą szczelinę zaślepioną dodatkowym resorem montowanym wokół słupka. Ale to podrażało głośnik i wydłużało jego życie. Czyli nieopłacalne dla producentów.

0
  • #7 03 Lis 2015 01:03
    qwertus2000
    Poziom 8  

Wykorzystałem pomysł kartki i taśmy dwustronnej, aby zrobić sobie sztywniejsza taśmę. Gdy już prawie wszystko było olej został mi ostatni opiłek.. To wlozylem ta kartkę głębiej i zadziorek jony wyprostowal się za cewka i nie mogłem wyciągnąć paska papieru i taśmy.... W efekcie zostl mi na samym dole między magnesem a cewka przyklejony kawalek taśmy z papierem... Zacząłem go rozbierac, górne zawieszenie gumowe więc bajka. Ale dolny resort to jakaś porażka...... Próbowałem nasączyć acetonem i nic.. także póki co stoję. Miejscu aczkolwiek metoda taśmy dwustronnej na kartce papieru jest elegancka. Tylko trzeba nauczyć się to wykorzystywać :) póki co będę próbował znaleźć bardzo cienki kawałek plastiku,butelki, puszki po coli żeby wyciągnąć ten kawałek papieru i składam do końca. Dziękuję za podpowiedzi.

0