Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

electrolux EWT 9125 W - błąd E41

kalahan01 02 Lis 2015 09:22 1935 9
  • #1 02 Lis 2015 09:22
    kalahan01
    Poziom 4  

Witam
    Mam problem z moją ośmioletnią pralką. Wczoraj wieczorem zatrzymała się w połowie prania. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam instrukcje wejścia w tryb serwisowy - nacisnęłam przycisk START/PAUZA i przycisk po lewej stronie i przekręciłam pokrętło raz w prawo. Zapaliły się po kolei wszystkie diody na panelu (od temp. 90 do końca). Potem przesunęłam pokrętło o kolejne dziewięć w prawo i przycisk START/PAUZA zaczął migać raz zielony cztery razy czerwony . Czy ktoś mi może powiedzieć co z nią jest nie tak?
    I jeszcze jedno pytanie w mojej pralce jest filtr wmontowany w bęben - wyjęłam, oczyściłam i włożyłam ponownie. Czy jest jeszcze jakiś filtr, który powinnam wyczyścić?

0 9
  • Pomocny post
    #2 02 Lis 2015 09:54
    peter falk
    Specjalista AGD

Problem z blokadą zamka klapy.

0
  • #3 02 Lis 2015 09:59
    kalahan01
    Poziom 4  

Jak mogę to naprawić?

0
  • Pomocny post
    #4 02 Lis 2015 19:30
    skryn
    Admin grupy AGD

kalahan01 napisał:
    Jak mogę to naprawić?

Wymieniając blokadę klapy na nową.

0
  • #5 03 Lis 2015 18:33
    kalahan01
    Poziom 4  

Jak dostać się do blokady: czy muszę zdemontować przednią osłonę pralki czy można się do niej dostać z boku?

0
  • Pomocny post
    #6 03 Lis 2015 19:00
    skryn
    Admin grupy AGD

kalahan01 napisał:
    Jak dostać się do blokady: czy muszę zdemontować przednią osłonę pralki czy można się do niej dostać z boku?

Odkręcasz lewy bok i jak masz małe ręce, to dasz radę lekko podważyć zaczep, który blokuje blokadę do klapy (ciągnąć do siebie).
    Jak nie wiesz, który zaczep się blokuje, to najlepiej porównać na nowej blokadzie. Wtedy będziesz wiedział, jak jest zamontowana w pralce.

1
  • Pomocny post
    #8 05 Lis 2015 19:09
    skryn
    Admin grupy AGD

kalahan01 napisał:
    Czy możecie podpowiedzieć mi, jaką mam kupić blokadę do tej mojej pralki? Załączam zdjęcie tabliczki . electrolux EWT 9125 W - błąd E41

Chciałam kupić polecaną do tego modelu przez Electrolux : https://north.pl/karta/rygiel-elektryczny---b...pralki-electrolux-1462229145,733-EZ-0357.html , ale w tym sklepie twierdzą, że nie będzie pasować.

Według mojej dokumentacji, ta blokada pasuje do tabliczki znamionowej. Zamawiaj i montuj.
    https://north.pl/karta/rygiel-elektryczny---b...pralki-electrolux-1462229145,733-EZ-0357.html
    Jest to zamiennik, pasujący do tego sprzętu.

0
  • #9 13 Lis 2015 15:33
    kalahan01
    Poziom 4  

Witam ponownie,
    Po zamontowaniu nowej blokady pralka podjęła pracę, ale ponownie zatrzymała się podczas próby wymiany wody. Wystąpił błąd E21 czyli Problemy z wypompowywaniem wody. Wracam więc do pytania z pierwszego postu czy oprócz filtra zamontowanego wewnątrz bębna istniej jakiś inny, który muszę przeczyścić? Zanim rozkręcę ponownie pralkę z boku chciałabym się upewnić co tym razem muszę zrobić?

0
  • #10 21 Lis 2015 12:37
    kalahan01
    Poziom 4  

W pompie był kawałek jakiegoś dziwnego plastiku, po usunięciu pralka śmiga jak nowa. Dziękuje wszystkim za pomoc.

0