Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kospel PPE2 - Grzeje przez 2 sek, error

menhils 02 Nov 2015 11:02 7989 8
    menhils
    Level 10  
    Witam, mam problem z podgrzewaczem Kospel PPE2. Grzeje przez 2 sekundy i pojawia się Error T Max
    "ERR>T MAX - przekroczenie temperatury maksymalnej,
    • ERR>POW 1 - wykryte powietrze w zespole grzejnym - detekcja sprzętowa,
    • ERR>POW 2 - wykryte powietrze w zespole grzejnym - detekcja programowa.
    W przypadku wykrytych stanów ERR>T MAX, ERR>POW 1, ERR>POW 2 podgrzewacz
    wyłączy grzanie, a powrót do normalnej pracy nastąpi po ustaniu przyczyny
    i ponownym włączeniu wymaganego przepływu."

Błąd pojawił się sam, nic wcześniej nie było przy nim grzebane. Z góry dzięki za pomoc.
    mitsurugi
    Level 25  
    Błędy wskazują (moim zdaniem), że brakuje u ciebie wody w układzie c.o. i kocioł od razu wchodzi w "przegrzew". Sprawdź ciśnienie na manometrze, powinno być ok. 1,5 bar, jeżeli jest mniej to dopuść wody do układu.
    menhils
    Level 10  
    Podgrzewacz jest podłączony bezpośrednio do wodociągu, a cišnienie w kranach jest normalne.
    mitsurugi
    Level 25  
    Oj przepraszam za mój błąd. Źle odczytałem nazwę podgrzewacza i myślałem, że jest to kocioł grzewczy.
    W takim razie jeżeli masz filtr na wejściu zimnej wody do podgrzewacza - wyczyść go. Jeżeli to nie pomoże pod półśrubunkiem na tej samej rurze powinno być małe plastikowe sitko - ta sama procedura co wyżej.
    menhils
    Level 10  
    Poczekam jeszcze bo jest na niego gwarancja. Wątpię żeby filtry były zapchane po 1 roku. Pytałem bo myślałem że to jakaś drobna usterka typu bezpiecznik czy coś. Zobaczymy co powiedzą w serwisie
    J. Z.
    Level 11  
    menhils wrote:
    Witam, mam problem z podgrzewaczem Kospel PPE2. Grzeje przez 2 sekundy i pojawia się Error T Max
    .....
    Błąd pojawił się sam, nic wcześniej nie było przy nim grzebane. Z góry dzięki za pomoc.

U mnie zaistniała identyczna sytuacja. Błąd mogę skasować tylko wyłączając bezpieczniki. Sam nie znika pomimo opisu w instrukcji że po ustąpieniu przyczyny błąd sam się kasuje. Po jakimś czasie błąd pojawia się znowu. Temperaturę mam ustawioną na 43 a TMAX na 58. Temperatura wody na pewno nie podnosi się tak wysoko. Czy są w tym podgrzewaczu różne czujniki dla tych temperatur a jeżeli tak to gdzie ich szukać.
    Czy ktoś jeszcze miał taki problem i jak sobie z nim poradził?
    Pozdrawiam Jurek
    J. Z.
    Level 11  
    Zamieniłem miejscami czujniki temperatury wlotowy i wylotowy niestety błąd przekroczenia temperatury max dalej się pojawia.
    Czy można jeszcze gdzieś szukać przyczyny czy konieczna jest wymiana elektroniki. Na razie po wyłączeniu i załączeniu bezpieczników podgrzewacz potrafi działać kilka dni a czasem tylko kilkanaście minut.
    Czy istnieje jakaś instrukcja serwisowa do tego podgrzewacza albo możliwość wejścia do menu serwisowego?
    Dodam że błąd pojawia się także w przypadku gdy nie ustawiam wartości temperatury maksymalnej.
    Pozdrawiam Jurek
  • Helpful post
    J. Z.
    Level 11  
    Niestety nie znalazłem schematu płytki MSP-81. W serwisach naprawiających takie podgrzewacze wymieniają całą płytkę. Znacznie taniej wyszedł zakup płytki w sklepie producenta, wymiana zajęła 5 minut. Podgrzewacz hula jak nowy.
    menhils
    Level 10  
    Naprawiono w serwisie