Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STILL R70-30T - Nie pali, komputer "nieżywy", potrzebny schemat elektr

02 Lis 2015 12:46 1674 5
  • Poziom 16  
    Witam
    Wózek STILL R70-30T nr.seryjny: 517070200328.
    Po wymianie przez mechanika bezpiecznika od wycieraczek padło zupełnie sterowanie. Wystrzelił ULN2003 na karcie wyjściowej (m.in. od wycieraczek) - to nie problem - wymieni się. Problemem jest natomiast brak oznak pracy głównego komputera. Panel martwy. Wszystkie bezpieczniki wydaje mi się sprawdziłem, włącznie z tymi na komputerze. Mam na stykach zasilania komputera jakieś 24V ale nie wiem co do czego i które piny. Koniecznie potrzebny mi jest schemat elektryczny, bez tego ani rusz. Rozbieranie komputera i szukanie ścieżka po ścieżce a następnie kabelek po kabelku zajeło by mi chyba z rok i jest ponad moje siły :D , proszę o pomoc i pozdrawiam
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Przecież z opisu wynika, że przyczyna jak byk jest przed oczami, wspólna dla obu sterowników, więc o jakiej wymianie Ty mówisz. Znaleźć i usunąć, potem naprawiać tego skutki zachowując przy tym jakieś wymagane minimum kolejności działań. Ew. zabezpieczyć na przyszłość, a nie na zasadzie się wymieni, się zobaczy.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 16  
    Hektar Zahler napisał:
    przyczyna jak byk jest przed oczami, wspólna dla obu sterowników

Nie wiem za bardzo co ma wspólnego driver sterowania przekaźnikiem na karcie zewnętrznej do zasilania i pracy głównego komputera?
    Proszę wyjaśnić bo nie widze tutaj nic wspólnego.
    Karta zewnętrzna/wyjściowa komunikuje z komputerem magistralą, nie wiem jaką chyba CAN, dodatkowo komunikuje z panelem sterowania.
    Według mnie brak jest jakiegoś napięcia sterowania.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam. Proszę odłączyć płytkę przekaźnikową (ta na której padł ULN) od magistrali CAN. Jeżeli są w wózku dwie płytki (tylna i przednia) to prosze odłaczyć obie, tak aby połączenie CAN było tylko pomiędzy sterownikiem i konsolą. Jeżeli w takiej konfiguracji konsola się nie uruchomi to prawdopodobnie brak jest napięcia 24V zasilającego magistralę CAN. Napięcie to jest wytwarzane przez przetwornicę na płycie w sterowniku głównym wózka. Należy sprawdzić czy w sterowniku głównym na wtyku X25, pin1 występuje 24V (zasilanie sterownika), Należy tez sprawdzić czy na stacyjce i po jej przekręceniu (przewód nr. 15 po stacyjce) występuje 24V. Jeżeli te napięcia są OK to należy sprawdzić magistralę CAN-bus. Prawidłowe napięcia pomiędzy pinami w gnieździe CAN (można to zbadać np. w gnieździe diagnostycznym pod konsolą), po włączeniu kluczyka to: około 2 - 3V pomiędzy PIN 1 oraz 2 (szyny danych) oraz 24V pomiędzy PIN 3 oraz 4 (zasilanie abonentów CAN). Wybuchający driver sterowania przekaźnikiem na karcie zewnętrznej ma bardzo wiele wspólnego ze wszystkimi pozostałymi abonentami magistarli CAN, podczas jego awarii mogło dojść do nie kontrolowanego zwarcia lub przedostania sie napięcia 24V na którąś z szyn magistrali CAN. Podstawowe rzeczy do sprawdzenia na początek podałem powyżej. Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Dziękuję sprawdzę w najbliższym czasie. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Płyta odłączona, mieliście obydwaj rację, postaram się ją teraz naprawić. Dziekuję i pozdrawiam.