Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa Bosch VE Renault - Nie wkreca sie na obroty- muł.

wielecki 02 Lis 2015 15:56 594 5
  • #1 02 Lis 2015 15:56
    wielecki
    Poziom 20  

Renault megane 1.9d 64Km 1998r.
    Autko w którym zmieniałem końcówki wtrysków a było to kilka tys. kilometrów temu wróciło do mnie. Usterka nagła, ledwie dzień wczesniej miał kilka wachań po wduszeniu pedału ale przełamywał sie i jechał dalej. Klient uznał ze przytkany filtr paliwa więc go wymienił ale bez skutku. Pali od strzała, zimny czy ciepły. Nie wkreca sie jednak powyzej 3tys obrotów na jałowym czyli nie jedzie szybciej niz 50km/h. Zachowuje sie jakby nie dostawał paliwa. Podstawiona banka prosto do pompy, nie pomaga. Wycieków z pompy brak jedynie wokół ciegna przyspieszenia zapocenie. Sruba regulujaca dawkę (ta na płaski wkretak i kontre) wkrecona maksymalnie, tak jakby fabrycznie. Po pompie?

Dodano po 21 [minuty]:

update. Wtryski wykrecone sprawdzone, igły. Przy okazji zmierzone cisnienie sprezania ok 32 Bar na wszystkich czyli igła. Auto ogólnie chodzi dobrze, nie szarpie nie kopci w ogóle, nawet jak nie chce się wkrecac. Ewidentnie niedostatek paliwa.

0 5
  • #2 02 Lis 2015 16:50
    minimiras
    Poziom 10  

Miałem podobny przypadek w aucie ford focus 1.9tddi. Był słaby i jechał na pełnym gazie 120km/h, wg komputera wszystko ok i też palił na tknięcie i nie dymił. Jak się okazało to pasek rozrządu przeskoczył na pompie o jeden ząbek. Po wymianie i ustawieniu wszystko wróciło do normy.

0
  • #3 02 Lis 2015 18:00
    wielecki
    Poziom 20  

Kolego dzieki za cheć pomocy ale to nie rozrząd. Auto pali bdb, pracuje ładnie, równiutko tylko ze do 3 tysobrotów potem brakuje mu paliwa. Przy przeskoczonym rozrzadzie w tym silniku było by już po zaworach...

0
  • #4 02 Lis 2015 19:20
    wojtego
    Poziom 12  

Do sprawdzenia ciśnienie wewnętrzne pompy.

0
  • #5 02 Lis 2015 19:26
    wielecki
    Poziom 20  

To da się zrobic. Pamietam że w lucasach z powrotu powinno wyleciec ok 300ml/min. na wolnych obrotach. Jak to wyglada w Boschu? ile powinno wynosic cisnienie przy 3tys obrotów?

0