Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NBOX/ ITI 5800S ADB - Brak reakcji ciemny wyświetlacz

pstrik 02 Nov 2015 16:53 10782 9
    pstrik
    Level 9  
    Witam,
    około 6 miesięcy temu kupiłem dekoder jak w temacie. Zainstalowana Enigma2,
    wszystko działało bez problemu. Dekoder ten w ostatnim czasie nie chciał się uruchomić ciemny wyświetlacz. Wyłączenie i włączenie pomogło 2 razy dnia następnego uruchomienie takie nie dało już nic. Świeci się jedynie dioda od SPDIF. Kondensatory były wymieniane przez sprzedawcę przed zakupieniem dekodera (aktualnie brak kontaktu z firmą sprzedającą). Przytrzymanie menu przy starcie nic nie daje.
    Proszę o jakąś poradę co mam sprawdzić.
    Pozdrawiam
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Masz sprawdzić kondensatory.
    pstrik
    Level 9  
    Kondensatory wyglądają normalnie, żadnych wybrzuszeń.
    Jednak proszę o inf jakie mam kupić to powymieniam.
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Tzn kondensatory (te w układzie zasilania) były powodem obecnego stanu, czeka Cię reanimacja dekodera. Masz dodatkowe uboty? (zworka A20 - A19)
    To BSKA?
    pstrik
    Level 9  
    tak,
    Mam zworkę A19, A20,obecnie ustawiona jest na A20, wymieniane wcześniej kondensatory to: C270, C273, C272, C271, C449
    charlee
    Level 19  
    Wymień wszystkie zalecane kondensatory w układzie zasilania i od razu na głowicy (mogły być wstawione kiepskie) - to niewielki koszt, sprawdź też zasilacz w nim też często puchną mało kto tam zagląda (podmień na przykład) i później reanimacja jak @KIEROWCA_VW pisze.
    pstrik
    Level 9  
    Kondensatory na 100% wymieniane ale 6 miesięcy temu więc wymienię dla pewności.
    Napięcia na wyjściach na dysk 12v to 11,77 na 5v to 5 i 3,3v jest 3,27.
    Procesor, pamięci ani LAN się nie przegrzewają.

Sprawdzam jeszcze czy pobierze mi soft z anteny.
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    A będziesz umiał potem ten soft (z anteny) zaniżyć i wgrać E2? Nie tędy droga...
    pstrik
    Level 9  
    Witam,
    Jakiś czas temu padł mi tuner BSLA 5800S. Po przełączeniu na czuwanie wyświetliła się godzina i się już nic więcej się nie działo.
    Restart tunera ciemno......
    Wymieniłem kondensatory, poprzez kabel TTL oraz BB wrzuciłem nowy uboot. Programowanie trwało 20h. Co może być powodem?
    Ale sukces ruszył, jednak ponownie po kilku uruchomianiach ciemność.
    Podmieniałem też zasilacze i nic,
    Proszę o podpowiedź.
    Dziękuję
    pstrik
    Level 9  
    Witam,
    Czy macie jakieś propozycję z tą prędkością programowania?