Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MSI B85M-G43 LGA 1150, Zotac GTX 970 AMP - monitor pokazuje: Brak sygnału

Derpy2 02 Nov 2015 17:24 1296 18
Optex
    Derpy2
    Level 7  
    Witam, kupiłem Nowy komputer jakieś 4 miesiące temu, wszystko ładnie chodziło aż do dzisiaj. Przeglądałem normalnie Internet gdy nagle komputer się zawiesił zresetowalem go ale monitor nie pokazuje obrazu tylko "Brak sygnału" Próbowałem kilka razy zmieniałem kabel (dodam że podłączam monitor kablem HDMI) Dociskałem wszystkie kabelki itp. Wszystko normalnie się uruchamia (Karta święci się i wiatraki się kręcą). Nie mam pojęcia co jest tego przyczyną może Wy mi powiecie co z tym zrobić.
  • Optex
    Derpy2
    Level 7  
    Właśnie spróbowałem i działa na integrze. Mogę tak to zostawić?
    Chyba karta nie styka i muszę ją od nowa włożyć,bo nawet nie widać jej w urządzeniach
    safbot1st
    Level 43  
    Zestaw posiada zasiacz? Podaj moc i markę.
  • Optex
    Derpy2
    Level 7  
    Zasilacz - Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)
    Sprawdzałem tylko na HDMI do płyty głównej
    Kartę podłączałem już 3 razy i dalej to samo,wiatraki się kręcą,karta świeci ale w systemie jej nie widać.Dodam jeszcze że komputer doszedł mi z Morele.net.Z złożeniem za 1zł.
    Komputer przyszedł gdy go otworzyłem to karta już leżała na glebie i trzymała tylko się na śledziu.I obudowa z tyłu powyginana.Czy jest na morele możliwość odesłania im całego kompa w celu reklamacji?
    safbot1st
    Level 43  
    Derpy2 wrote:
    Komputer przyszedł gdy go otworzyłem to karta już leżała na glebie i trzymała tylko się na śledziu.I obudowa z tyłu powyginana.

Jeśli była przykręcona do obudowy i wypadła ze slotu w transporcie musiałbyś to udowodnić kurierowi.
    Uszkodzony slot lub karta. Wklej foto sytuacji, sprawdź widoczne uszkodzenia, czy nie są oderwane elementy SMD na karcie. Po takich "przygodach" może być "wszystko" - od poluzowanych kości RAM w slotach do pęknięcia PCB.
    Derpy2
    Level 7  
    Ciężko będzie mi udowodnić kurierowi,było to 40 dni temu.Ale przy odbiorze kurier widział że nóżka jest już połamana.
    safbot1st
    Level 43  
    Potrzebujesz porady prawnej, której nie mam.
    Decyzja należy do Ciebie - zostawiasz tak jak jest i "szukasz sprawiedliwości",
    czy szukasz uszkodzenia z nami na forum:
    safbot1st wrote:
    Wklej foto sytuacji
    Derpy2
    Level 7  
    Gdy tylko będę w domu zrobię zdjęcia portów.
    safbot1st
    Level 43  
    Bo tam jest zatrzask. Trzeba go najpierw odchylić.
    EDIT: do tyłu.
    Ciekawe, czy panowie z moreli taką niedociśniętą i nie zapiętą wysłali - nic dziwnego, że wypadła. :(
    Na foto widać, że brakuje 2-3 milimetrów żeby "weszła". Wystaje.
    Derpy2
    Level 7  
    Jutro postaram się to podłączyć dobrze.
    Tylko też jest pewien problem ponieważ te dwa tak jakby pręty które wsadza się tak jakby za obudowę to jeden jest wygiety w jedną stronę.Nie wiem co Panowie z morele robili z tą kartą Ale też nie będę wnikać.Strasznie ciężko ja włożyć przez to.
    Żeby przekręcić śledzia do karty to trzeba obudowę wyginac bo jest tak poturbowana.
    safbot1st
    Level 43  
    Derpy2 wrote:
    Tylko też jest pewien problem ponieważ te dwa tak jakby pręty które wsadza się tak jakby za obudowę to jeden jest wygiety w jedną stronę

O te 2 "bolce"?:

MSI B85M-G43 LGA 1150, Zotac GTX 970 AMP - monitor pokazuje: Brak sygnału

Śledzia osobiście bym wyprostował mechanicznie np. kombinerkami lub wymienił (co jest problematyczne). Trzeba to robić ostrożnie. W bezpośredniej bliskości znajduje się PCB i na nim wrażliwe elementy.
    Jakkolwiek, karta musi być obsadzona prawidłowo w slocie. Zestaw widoczny jak jest na tych foto, nie powinien być w ogóle włączany.
    Derpy2
    Level 7  
    Tak i te bolce chodzi.Dzisiaj spróbuję to wyprostować i włożyć normalnie kartę.
    Killlu
    Level 24  
    Nie wpinaj nic na siłę, bo poturbujesz do końca. Wkładaj kartę delikatnie, jeśli poczujesz opór to zobacz co ten opór powoduje.
    Derpy2
    Level 7  
    Możliwe że ten bolec wygiety stawia opór.Zobaczę jak go wyprostuje czy będzie opór.
    Derpy2
    Level 7  
    Podłączyłem kartę jeszcze raz,teraz jest dobrze włożona ale system nie widzi karty. Co mogę jeszcze zrobić?

Dodano po 39 [minuty]:

Teraz to nawet na integrze nie odpaliło. Ale zmieniłem porty z czarnych na niebieskie i odpaliło na integrze. Możliwe że to przez kości ram nie działało? Dodam że jeden "zatrzask" na slocie na ram był chyba uszkodzony.