Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia na filmach po reinstalacji win7

02 Lis 2015 17:35 657 10
  • Poziom 12  
    Witam.

Kilka dni temu przeinstalowałem sobie Win7 i teraz jak odpaliłem filmy pojawiły się zakłócenia na obrazie.
    Zaczęły się pokazywać jakieś białe kropki, zakłócenia w postaci, nie wiem jak to ująć, ?poziomych cięć? chodzi o to, że nie na całym ekranie, ale w różnych jego miejscach co jakiś czas robiło się coś takiego jakby jakby dany odcinek kadru nie nadążał za resztą. Trudno mi powiedzieć czy to miało miejsce tylko podczas szybkich zmian na ekranie typu szybkie obrócenie głowy, zwrot ciała, szybki zakręt itd, ale dało się zauważyć ułamkowosekundowe nienadążanie części obrazu za resztą.
    Mam zaktualizowaną kartę graficzną, używam AllPlayera z wbudowanymi kodekami.
    Wyłączyłem opcję używania przez program wbudowanych kodeków, zainstalowałem K-Lite Codeck Pack Mega, było to samo, odinstalowałem K-Lite i zainstalowałem ffdshow i dzieje się podobnie.
    Na monitorze takie akcje są ledwo zauważalne, ale po przełączeniu się na telewizor jest słabo.

Moglibyście podpowiedzieć jakieś rozwiązania?

Dzięki wielkie!
  • Poziom 29  
    masz zainstalowane wszystkie sterowniki? jesteś pewny że wszystkie się zgadzają? od tego trzeba zacząć. Następnie kodeki i playery, co z kartą graficzną i zasilaczem? czy tam nie ma jakiś problemów? testowałeś ram?
  • Poziom 8  
    Jeżeli masz najnowsze sterowniki karty graficznej to je odinstaluj i spróbuj zainstalować starsze.

Sprawdź czy będzie działo się to samo gdy włączysz film w gorszej jakości np. 480p
  • Poziom 12  
    Wg menadżera sprzętu wszystko jest zainstalowane.
    Windowsa jak i sterowniki do płyty głównej i grafiki instalowałem z dołączonych płyt, windows sam się zaktualizował, grafikę zaktualizowałem za pomocą oprogramowania NVIDIA GeForce Experience. Program informuje, że nie ma nowych aktualizacji.
    Ram przetestowany, nie wykryto problemów.
    Jeżeli chodzi o kodeki i playery, to próbowałem tylko AllPlayera, z którego korzystam od kilku lat i nigdy nie było problemów nawet z cięższymi filmami. Sterowniki tak jak wyżej pisałem. Najpierw wykorzystałem ustawienia AllPlayera i jego wbudowane kodeki, potem okazało się, że niektóre były nieaktualne, więc kazałem mu uaktualnić.
    Jak to nie dało rady, to wyłączyłem korzystanie z wbudowanych kodeków i zainstalowałem K-Lite Mega - bez zmian, odinstalowałem więc i zainstalowałem ffdshow, też nic.

Nie do końca wiem o co chodzi z pytaniem o kartę graficzną i zasilacz i ewentualne problemy z nimi…

Na 480p jest to samo.
  • Poziom 29  
    jaki masz zasilacz?
    jaka masz kartę graficzną?
    ile sprzęt ma lat?
    był kiedyś czyszczony?
  • Poziom 12  
    Mój sprzęt to:

Zasilacz Be Quiet! Pure Power L8 400W 80PLUS Bronze BN222
    Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150
    Gigabyte GA-B85M-D3H
    Good Ram DDR3 8 GB 1333MHZ
    Gigabyte GTX 650 TI Boost, 1GB DDR5 (192 Bit)
    Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
    Microsoft Windows 7 PL 64-bit

Zestaw ma 2 lata. Jeżeli czyszczony w sensie, że formatowany, to teraz był pierwszy raz, jeżeli odkurzany, to nie był.
  • Poziom 12  
    Sformatowałem cały dysk (wszystkie partycje) i zainstalowałem windowsa na nowo zmieniając rozmiary partycji.
    To samo dzieje się na monitorze i na telewizorze podłączonym za pomocą kabla hdmi.
    Przed formatem telewizor podłączony był tym samym kablem i wszystko działało bez najmniejszych zakłóceń.
  • Poziom 12  
    Odinstalowałem wszystko, co było powiązane z kartą.

Przy próbie otwarcia małych plików mp4 na allplayerze wyskoczyła informacja o braku kodeka avc
    Na Windows Media Player film się zacinał
    Przy próbie otwarcia pliku avi na allplayer - brak kodeka xvid
    Na Windows Media Player pokazywały się takie same zakłócenia
    Plik mkv na allplayer - brak kodeka avc
    Na WMP w ogóle nie było możliwości odtworzenia.

Po zainstalowaniu K-Lite Mega:
    mp4 na allplayer - brak kodeka avc
    mp4 na WMP - zacinanie i pikseloza
    mp4 na Media Player Classic - przeskakiwanie obrazu i opisane zakłócenia
    avi na allplayer - brak kodeka xvid
    avi ma WMP - zakłócenia
    avi na MPC - zakłócenia
    mkv na allplayer - brak kodeka avc
    mkv na WMP - zakłócenia
    mkv na MPC – zakłócenia

Po odinstalowaniu K-Lite i zainstalowaniu ffdshow:
    mp4 na allplayer – brak kodeka avc
    mp4 na WMP - zaciął się
    mp4 na MPC – brak możliwości
    avi na allplayer – brak kodeka xvid
    avi na WMP – zakłóecnia
    avi na MPC – brak możliwości
    mkv na allplayer - brak kodeka avc
    mkv na WMP - brak możliwości
    mkv na MPC - brak możliwości

jutro odinstaluję ffdshow, zainstaluję sterowniki grafiki z dołączonej płyty i zobaczę co i jak.
    Chyba, że macie inne pomysły.
  • Poziom 12  
    Cały czas te zakłócenia :-(