Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LG3000 Niewyraźny obraz, słaby kontrast

myszowaty23 02 Lis 2015 18:30 978 4
  • #1 02 Lis 2015 18:30
    myszowaty23
    Poziom 14  

Witam! Mam TV LG (42LG3000), któremu dolega coś takiego jak na zdjęciu....
    Obraz jest strasznie niewyraźny, jakby brakowało mu kontrastu, tak samo jest ze wszystkich wejść. Sprawdziłem zasilanie ale te jest okej. Kondensatory wyglądają na całe (nie są napuchnięte). Może ktoś potrafi przybliżyć w czym szukać usterki.

LG 42LG3000 Niewyraźny obraz, słaby kontrast

0 4
  • Pomocny post
    #2 02 Lis 2015 19:24
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    Fraza: 42LG3000 Znaleziono 235 wyników(0,41 s)

Poczytaj o T-con , pomierz i porównaj z tym co napisano na forum.
    Lub o tym T-con ... w sieci.
    Podaj jego _ T-con nazwę!

2
  • #3 04 Lis 2015 19:52
    myszowaty23
    Poziom 14  

Dziękuję za radę, porównałem z danymi na forum i wywnioskowałem, ze padł układ: AS15-F
    Zakupiłem takowy i podmieniłem, obraz jest taki jak być powinien ale...
    No właśnie, pozostaje wada polegająca na tym, że ekran po kilkunastu sekundach zaczyna mrugać (przygasa na czarno na około 1 sekundę).
    Do do napięć mam rozumieć, że należy je pomierzyć na przewodzie idącym od płyty głównej do płytki z układem AS15-F?
    Dodam, że nie zrozumiałem co nazywamy określeniem t-con czy całą płytkę czy tylko właśnie ten układ?

Okazuje się, że chłodząc układ jakimkolwiek radiatorem przestaje mrugać obraz. Kość była z metalem na "brzuchu". Stawiam na to, że lutując została mikro przerwa i nie ma on chłodzenia wystarczającego.

Sprawdziłem napięcia na płytce (te, które wyraźnie i zrozumiale dla mnie były opisane) i są prawidłowe. Tak samo napięcia z zasilacza.

0
  • #4 04 Lis 2015 23:15
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    Do do napięć mam rozumieć, że należy je pomierzyć na przewodzie idącym od płyty głównej do płytki z układem AS15-F?

W jednym z tematów podano jakie napięcia na pinach tego IC sa prawidłowe.
    może być i ucropęknięcie ?

Te AS15-F czasem też się trafiaja felerne?!
    Albo podstaw drugi lub zastosuj chłodzenie (pewnie IC padnie ...ale po dłuższym czasie? uzytkowania)

0
  • #5 05 Lis 2015 06:16
    myszowaty23
    Poziom 14  

W obecnej chwili zastosuję chłodzenie i zobaczę jak długo wytrzyma. Kupiłem od razu dwie kości (oczywiście te tańsze) ale przy moim sprzęcie (zwykła lutownica oporowa) boję się, że zbyt częste grzanie padów może spowodować ich oderwanie od laminatu. Zaryzykowałbym gdyby na allegro była cała taka płytka do kupienia, ale nie znalazłem.
    Nie mam doświadczenia w takich naprawach. Ten TV dostał za free mój brat, miałem okazję poćwiczyć. Może jak będę miał więcej takich okazji to zakupię stację hot-air.
    Jeszcze o napięciach. Pomierzyłem je w test pointach oraz na wyjściu stabilizatora 3,3 V.

Panowie, dziękuję za podpowiedzi.
    Chciałem dla potomnych zostawić wiadomość, że ów chłodzenie spełnia swoją rolę.
    Telewizor działa prawidłowo. Testowany przez kilka godzin nie wykazywał wad.
    Dziękuję, zamykam temat.

0